Data publikacji malejąco

SharePoint

SharePoint - jak włączyć udostępnianie plików dowolnej osobie?

Autor: Arkadiusz Partyka

Opublikowano: 9/13/2023, 11:57 AM

Liczba odsłon: 281

Zobacz jak włączyć udostępnianie plików w SharePoint tak, aby wybrana osoba mogła otworzyć udostępniony plik bez potrzeby logowania się do usługi.

Jak utworzyć powiadomienie e-mail o utworzeniu witryny SharePoint?

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 6/20/2023, 8:00 AM

Liczba odsłon: 638

Jak utworzyć powiadomienie e-mail informujące o założeniu nowej witryny SharePoint? Odpowiadamy w tym poradniku i pokazujemy, jak to zrobić krok po kroku.

Jak zarządzać alertami innych użytkowników w SharePoint?

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 6/16/2023, 8:00 AM

Liczba odsłon: 670

W tej poradzie pokazujemy, jak zarządzać alertami innych użytkowników w SharePoint.

Jak zablokować możliwość pobierania plików z SharePointa i OneDrive?

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 5/17/2023, 10:00 AM

Liczba odsłon: 829

W tej poradzie pokazujemy krok po kroku jak zablokować możliwość pobierania plików z SharePointa oraz OneDrive

Jak ustawić powiadomienia na liście SharePoint za pomocą automatycznych reguł?

Autor: Arkadiusz Partyka

Opublikowano: 3/17/2023, 7:00 AM

Liczba odsłon: 1323

Jednym ze sposobów na monitorowanie i otrzymywanie powiadomień dotyczących zmian na listach w SharePoint jest skonfigurowanie automatycznych reguł.

Jak dodać gościa do witryny w SharePoint?

Autor: Arkadiusz Partyka

Opublikowano: 2/21/2023, 7:00 AM

Liczba odsłon: 1430

Zobacz, w jaki sposób możesz dodać osobę spoza organizacji i wspólnie z nią pracować nad dokumentami, listami i innymi obszarami roboczymi w SharePoint

Jak zwiększyć przestrzeń dyskową w SharePoint?

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 11/5/2022, 11:59 AM

Liczba odsłon: 2586

W tym poradniku kompleksowo przedstawiamy, jak sprawdzić wykorzystaną przestrzeń dyskową, a także jak dokupić dodatkowe miejsce na pliki w SharePoint

Tworzenie projektu za pomocą listy zadań

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 3/28/2018, 12:00 AM

Liczba odsłon: 7645

Usługa SharePoint pozwala na zarządzanie projektami, podobnie jak w Microsoft Project . W SharePoint dostępne są opcje znane z Microsoft Project, lecz są one jednak w dużej mierze ograniczone. Project to aplikacja desktopowa przeznaczona tylko do zarządzania projektami, podczas gdy Lista zadań w SharePoint to jedynie element większej platformy aplikacji webowych, ułatwiającej współpracę w organizacji. Project pozwala na szczegółowe zarządzanie projektem, jego harmonogramem, zasobami finansowymi i materialnymi, oraz zapewnia dużo większe możliwości raportowania, podczas gdy Lista zadań, dzięki funkcjom znanym z Projecta, ma za zadanie ułatwić współpracę użytkownikom firmowych witryn. Sprawdźmy, co możemy zrobić dzięki liście zadań w SharePoint.

Eksportowanie projektu z programu Project 2016 do witryny SharePoint

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 3/27/2018, 12:00 AM

Liczba odsłon: 4275

Zdecydowana większość aplikacji oferowanych przez Microsoft skupia się na usprawnieniu codziennej pracy – widać to zwłaszcza w programach pakietu Office 365 , które w niesamowity wręcz sposób potrafią przyśpieszyć i ułatwić działania biurowe. Na szczególną uwagę zasługuje tu SharePoint, czyli platforma aplikacji webowych pozwalająca między innymi na zarządzanie projektami. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie dotyczące tej tematyki, które oddaje do naszych rąk Microsoft – w końcu istnieje również desktopowa aplikacja Project 2016 . Służy ona do precyzyjnego zarządzania projektami i wszelkimi dotyczącymi ich detalami (jak chociażby finansami), w stopniu niedostępnym z poziomu SharePoint . Co przy tym istotne, rozwiązania te nie rywalizują ze sobą – pliki projektów (.mpp) utworzone w Project 2016 możemy bez problemu nie tylko wyeksportować bezpośrednio do witryny SharePoint, lecz również zsynchronizować je z istniejącymi już listami zadań. Nie trzeba chyba dodawać, jak bardzo skraca to czas potrzebny na opublikowanie zmian. W tym krótkim poradniku wyjaśnimy Wam, jak przeprowadzić oba wymienione powyżej działania. Zaczynajmy!

Biblioteka dokumentów w witrynie zespołu

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 3/25/2018, 12:00 AM

Liczba odsłon: 6336

Usługa SharePoint , podobnie jak OneDrive dla Firm , pozwala na umieszczanie dokumentów w chmurze. Jaka jest jednak różnica między przechowywaniem dokumentów w OneDrive dla Firm a w Witrynie zespołu usługi SharePoint? Zasadnicza różnica polega na tym, że umieszczając pliki w OneDrive, dostęp mamy do nich tylko my, dopóki rzecz jasna ich nie udostępnimy, natomiast witryna zespołu SharePoint to miejsce, w którym użytkownicy mogą współpracować nad projektami i w tym celu współdzielą umieszczone w witrynie pliki. Jeśli więc witryna SharePoint ma status publiczny, każdy użytkownik naszej organizacji będzie mieć wgląd w jej zawartość.