Data publikacji malejąco

Power Automate

Aktualizacja bazy SQL w momencie zmiany danych na liście SharePoint

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 3/6/2018, 12:00 AM

Liczba odsłon: 3482

Bazy danych SQL to wciąż popularna metoda przechowywania danych. Jeżeli chcemy ułatwić sobie pracę z bazą, możemy połączyć ją na przykład z niestandardową listą programu SharePoint, a do utworzenia takiego połączenia wykorzystać usługę Microsoft Flow. W tym poradniku omówimy, jak utworzyć przepływ, który będzie aktualizował wpisy w bazie danych na serwerze SQL po edycji elementów na liście programu SharePoint.

Jak zarządzać przepływami

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 3/5/2018, 12:00 AM

Liczba odsłon: 2776

Chociaż usługa Microsoft Flow umożliwia użytkownikom tworzenie nawet kilku tysięcy przepływów w ramach jednej subskrypcji Office 365, zalecanym działaniem jest raczej edycja i usprawnianie już tych istniejących, szczególnie jeśli związane są one z podobnymi usługami. W tym poradniku krótko omówimy funkcje zarządzania przepływami w Microsoft Flow.

Tworzenie niestandardowego przepływu

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 2/26/2018, 12:00 AM

Liczba odsłon: 3048

Baza szablonów przepływów w usłudze Microsoft Flow jest ogromna. Od razu po wykupieniu dostępu do usługi otrzymujemy możliwość korzystania z kilkuset szablonów przepływów, dzięki którym możemy zautomatyzować wymianę informacji między wieloma aplikacjami. Oczywiście możemy znaleźć się w sytuacji, kiedy żaden z dostępnych szablonów nie będzie odpowiadał naszym potrzebom lub po prostu nie będzie dostępny w bazie. W takim przypadku będziemy musieli utworzyć własny szablon przepływu, który inaczej będziemy nazywać przepływem niestandardowym. W tym poradniku pokażemy, jak w kilku prostych krokach utworzyć taki własny przepływ w Microsoft Flow.

Czym jest Microsoft Flow

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 12/31/2017, 12:00 AM

Liczba odsłon: 2961

Nasze domy coraz częściej podlegają rozmaitym formom automatyzacji, do których zaliczyć możemy chociażby rolety automatycznie zwijające się o świcie i rozwijające o zmierzchu. To oczywiście tylko jeden z przykładów tego procesu, do tego skupiający się stricte na wykorzystaniu komponentów pokroju czujników światła. Dosyć szybko oczywistym stało się, że podobne rozwiązania trafią również do naszych komputerów, zaś w późniejszym czasie zajmą się zautomatyzowaniem działań podejmowanych często przez nas w Sieci. Tak też się stało, a prym w tej dziedzinie wiódł przez dłuższy czas IFTTT, czyli mechanizm pozwalający na tworzenie prostych przepływów (czyli zautomatyzowanych procesów), takich jak chociażby skopiowanie naszego wpisu z Facebooka i opublikowanie go w formie tweeta. Oczywiście nie wszystkim wystarczyły jego możliwości, wobec czego po pewnym czasie Microsoft udostępnił swój produkt będący alternatywą dla IFTTT – Microsoft Flow .

Zapisywanie zdjęć z usługi Instagram w usłudze OneDrive

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 11/16/2017, 12:00 AM

Liczba odsłon: 2874

Publikując zdjęcia na Instagramie, na przykład z wakacji, możemy chcieć przenosić je również do odpowiedniego katalogu w chmurze OneDrive. Normalnie musielibyśmy zrobić to ręcznie, ale dzięki przepływom Microsoft Flow możemy tę czynność zautomatyzować.

Zapisywanie załącznikow poczty e-mail w SharePoint

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 11/14/2017, 12:00 AM

Liczba odsłon: 4307

Wysyłanie załączników pocztą elektroniczną to wciąż jedna z najczęściej wykorzystywanych metod wymiany danych. Po otrzymaniu pliku w załączniku poczty możemy go następnie zapisać na dysku twardym komputera lub samemu przekazać do chmury OneDrive czy biblioteki SharePoint i dalej przekazywać znajomym lub współpracownikom. Możemy jednak ten proces zautomatyzować za pomocą usługi Microsoft Flow, gdzie wystarczy utworzyć odpowiedni przepływ danych.

Zapisywanie aktualizacji z usługi Facebook na liście programu SharePoint

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 11/12/2017, 12:00 AM

Liczba odsłon: 2602

Prowadząc stronę firmową w serwisie Facebooku możemy chcieć, aby publikowane tam wpisy były archiwizowane w bardzo uproszczonej postaci. Do takiej archiwizacji możemy wykorzystać listę niestandardową usługi SharePoint i przepływ platformy Microsoft Flow, który będzie wykonywał taką archiwizację automatycznie.

Udostępnianie filmu z usługi YouTube na tablicy usługi Facebook

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 11/10/2017, 12:00 AM

Liczba odsłon: 2986

Prowadzenie kanału w serwisie YouTube bardzo często wiąże się również z posiadaniem strony w portalu Facebook. Informacje o nowym filmie udostępnia się na Facebooku w celu dotarcia do jak największego grona odbiorców. Taki proces udostępniania filmów z YouTube na Facebooku można zautomatyzować za pomocą odpowiedniego przepływu w usłudze Microsoft Flow.

Tworzenie terminu w kalendarzu Google na podstawie kalendarza Exchange

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 11/8/2017, 12:00 AM

Liczba odsłon: 3385

W życiu codziennym korzystamy z usług różnych dostawców – Microsoftu na komputerze czy Google na smartfonie. Rezygnujemy z klasycznych kalendarzy czy notesów i zastępujemy je tymi, które dostępne są w sieci.

Tłumaczenie wiadomości e-mail w językach innych niż angielski

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 11/6/2017, 12:00 AM

Liczba odsłon: 3483

Wśród wielu osób jedną z podstawowych umiejętności jest znajomość języka angielskiego, który często stosują w kontaktach prywatnych czy służbowych. Jednak co, gdy będziemy otrzymywać wiadomości e-mail w języku innym niż angielski? Oczywiście możemy skorzystać z usług tłumaczenia dostępnych w sieci, ale dzięki Microsoft Flow takie tłumaczenie możemy zautomatyzować w kilku bardzo prostych krokach.