Data publikacji malejąco

Kontakty

Jak utworzyć nową listę kontaktów w Outlook

Autor: Arkadiusz Partyka

Opublikowano: 5.06.2023, 10:24

Liczba odsłon: 1936

Listy kontaktów umożliwiają zebranie określonych kontaktów w jednym miejscu, dzięki czemu możemy przyśpieszyć czas pracy z aplikacją Outlook.

Jak dodać nowy kontakt do Outlook?

Autor: Arkadiusz Partyka

Opublikowano: 31.05.2023, 15:00

Liczba odsłon: 780

Moduł Kontakty pomaga w szybszym wysyłaniu wiadomości do wybranych kontaktów, przechowując przy tym ich dane teleadresowe i inne cenne informacje.

Importowanie kontaktów z Gmail do Outlook

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 23.12.2017, 00:00

Liczba odsłon: 6515

Bardzo wiele osób nim zaczęło korzystać z usług pakietu Office 365, posiadało skrzynki pocztowe mieszczące się na serwerach innych firm. Jak doskonale wiadomo, w ścisłej czołówce w naszym kraju znajduje się w tym przypadku Gmaila, czyli usługa pocztowa dostarczana przez Google. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by używać jej równolegle z usługami Outlooka, jednakże aby wszystko działało nadal równie sprawnie, konieczne jest często skopiowanie listy kontaktów z jednego serwisu do drugiego. Na szczęście obaj giganci dogadali się, wskutek czego cała procedura z tym związana nie należy do zbyt trudnych. W tym krótkim artykule przedstawimy Wam, jak w prosty sposób przenieść swoją listę kontaktów z Gmaila do Outlooka.

Dodawanie nowego kontaktu

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 21.12.2017, 00:00

Liczba odsłon: 4891

Jedną z integralnych części Outlooka , również w jego webowej wersji, jest zdecydowanie książka adresowa. Pomaga ona w szybszym wysyłaniu wiadomości do wybranych kontaktów, przechowując przy tym oczywiście ich dane teleadresowe i inne cenne informacje. Oczywiście poszczególne kontakty nie znajdą się w niej same - należy dodać je ręcznie. Warto przy tym procesie uzupełnić jak najwięcej danych, gdyż później zawsze możemy je podejrzeć, nie ryzykując tym samym ich późniejszego zapomnienia. Ponadto opcjonalnie do każdego z kontaktów dodać możemy jeszcze własne notatki, co może się okazać przydatne podczas komunikacji z większą liczbą osób.

Znajdowanie osoby po imieniu

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 19.12.2017, 00:00

Liczba odsłon: 6369

Z biegiem czasu liczba osób, z którymi mamy do czynienia podczas korzystania z pakietu Office 365 , z reguły wzrasta. Oznacza to jednocześnie, że coraz więcej kontaktów pojawi się w naszej książce adresowej Outlook , sprawiając, że przestanie być ona tak czytelna jak na początku. Istnieją jednak proste sposoby, które pozwolą nam na wyszukanie w tym gąszczu niezbędnych nam informacji, czyli konkretnego kontaktu.

Nowa lista kontaktów

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 15.10.2017, 00:00

Liczba odsłon: 5420

Gdy uzbieramy już pewną liczbę kontaktów, przydatne może się okazać skorzystanie z korespondencji seryjnej, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Istnieje sposób, by proces ten przyśpieszyć jeszcze bardziej – wystarczy skorzystać z utworzonych przez nas wcześniej list kontaktów. Umożliwiają one zebranie określonych kontaktów w jednym miejscu, dzięki czemu podczas wysyłania korespondencji seryjnej wystarczy podać nazwę wybranej listy, by wiadomość trafiła do wszystkich jej członków. W tym krótkim poradniku dowiecie się, w jaki sposób utworzyć nową grupę kontaktów.