Data publikacji malejąco

Bookings

Dodajemy stronę rezerwacji na Facebooka

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 17.03.2018, 00:00

Liczba odsłon: 2426

Microsoft Bookings powstał w celu usprawnienia kontaktu klienta z firmą, szczególnie pod kątem rezerwacji usług. Również portal społecznościowy Facebook coraz bardziej rozwija swoją funkcjonalność dla biznesu. Jeżeli więc aktywnie korzystamy z Microsoft Bookings, posiadając witrynę rezerwacji (której publikację omawialiśmy w jednym z poprzednich poradników) oraz witrynę naszej firmy na portalu Facebook, możemy połączyć obie usługi. Dzięki temu klienci jeszcze sprawniej będą mogli korzystać z naszych usług.

Rezerwacja usługi jako klient

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 27.10.2017, 00:00

Liczba odsłon: 2609

Rezerwowanie terminów w witrynie rezerwacji jako klient to proces składający się zaledwie z kilku bardzo prostych kroków. Przede wszystkim wybieramy usługę, z której chcemy skorzystać.

Tworzymy spis klientów

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 25.10.2017, 00:00

Liczba odsłon: 2788

Jedną z idei Microsoft Bookings jest automatyczne tworzenie bazy klientów na podstawie rezerwacji terminów i wprowadzonych przez klientów informacji o sobie – nazwisk, adresów mailowych, zwykłych adresów czy numerów telefonów. Jednak Bookings zostało wyposażone również w funkcję ręcznego tworzenia takiej bazy i taka opcja będzie przydatna szczególnie dla tych firm, które swoją działalność usługową rozpoczęły na długo przed pojawieniem się Bookings i posiadających już pewną bazę stałych klientów. W tym poradniku omówimy właśnie zagadnienie dodawania informacji o klientach i skupimy się na kategorii ustawień o nazwie Klienci .

Publikujemy stronę rezerwacji usług

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 23.10.2017, 00:00

Liczba odsłon: 2672

Strona rezerwacji to finalny efekt naszych działań w Microsoft Bookings i to na niej nasi klienci będą dokonywać rezerwacji terminów. Podobnie jak pozostałe elementy Bookings, konfiguracja strony rezerwacji jest bardzo prosta i składa się z kilku czynności, a przeprowadzając te ustawienia, należy skupić się na kategorii o nazwie Strona rezerwacji .

Dodajemy pracowników

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 21.10.2017, 00:00

Liczba odsłon: 2588

Istotnym elementem poprawnego działania Microsoft Bookings jest utworzenie bazy pracowników, którzy mogą być przypisywani do realizacji usług wykonywanych przez naszą firmę. Dzięki temu nasi klienci będą mogli wybrać osobę, z którą chcą współpracować, ale co najważniejsze, sprawdzić, czy w wybranym terminie usługa jest w ogóle możliwa do zrealizowania. Za zarządzanie pracownikami odpowiada kategoria ustawień Pracownicy .

Wprowadzamy ofertę usług

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 19.10.2017, 00:00

Liczba odsłon: 2475

Zbudowanie oferty świadczonych przez naszą firmę usług to jedna z najbardziej podstawowych czynności w platformie Microsoft Bookings i w tym poradniku krótko omówimy funkcjonalność tych ustawień. Za zarządzanie usługami odpowiedzialna jest kategoria ustawień Usługi .

Wprowadzamy informacje służbowe

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 17.10.2017, 00:00

Liczba odsłon: 2534

Uzupełnianie informacji o naszej działalności zaczynamy już od pierwszego kontaktu z usługą Microsoft Bookings. Zaraz po otwarciu usługi z poziomu ekranu powitalnego Office 365 lub z poziomu panelu aplikacji zostanie nam przedstawiony ekran, w którym musimy podać dwie podstawowe informacje o naszej firmie.