Xbox otrzymuje wsparcie dla Dolby Vision HDR

Xbox otrzymuje wsparcie dla Dolby Vision HDR

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:05
31.08.2018
916 wyświetleń

HDR to technologia, która jeszcze nie do końca upowszechniła się w mainstreamie, ale Microsoft dokłada wielu starań, żeby użytkownicy Windows 10 i Xbox One, posiadający odpowiednie telewizory i monitory, mogli w pełni wykorzystać możliwości tych urządzeń. Tym sposobem do ekosystemu Xbox zostaje wprowadzone wsparcie dla Dolby Vision - standardu, który zapewnia szerszy niż w tradycyjnych ekranach zakres jasności (luminancji) oraz kolorów.

Co to jest Dolby Vision? Technologia ta przekształca nasze doświadczenie TV w niesamowicie żywy obraz z jasnością, kontrastem i kolorem, które są zbliżone do tego, jak nasze oko widzi świat bezpośrednio. Kiedy porównamy to do standardowego obrazu, Dolby Vision dostarcza kolorów, które nigdy wcześniej nie były wyświetlane na ekranie, a ponadto wyświetla podświetlenia 40x jaśniejsze i cienie 10x ciemniejsze. Rezultat to obraz wiernie naśladujący rzeczywistość pozaekranową - w pewnym sensie możemy zapomnieć o zawężonym spektrum barw i kontrastów, które stanowi wadę klasycznych wyświetlaczy bez technologii HDR.

Wsparcie dla tej technologii wprowadzono właśnie do świata Xbox, a dokładniej na konsole Xbox One S i Xbox One X. Jako pierwsi mogą ją przetestować Xbox Insiderzy w kręgach Alpha Skip Ahead i Alpha. Jeśli mamy już zgodny ze standardem telewizor, możemy zabrać się za wyszukiwanie odpowiednich materiałów. Microsoft poleca tu filmy dostępne dla subskrybentów Netflix Premium: Istnieje ponad 400 godzin zawartości w Dolby Vision na Netfliksie, wliczając w to Altered Carbon, Stranger Things, Marvel’s The Punisher, Lost In Space i wiele innych (po prostu szukajcie logo Dolby Vision™).

O tym, czy nasz TV jest kompatybilny z Dolby Vision, dowiemy się z Ustawień konsoli. W ustawieniach trybu wideo możemy wówczas zaznaczyć Dolby Vision, a następnie zalogować się na koncie Netfliksa (wymagana subskrypcja premium) i wybrać któryś z tytułów oznaczonych logo standardu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2018/08/30/dolby-vision-for-xbox-one-1810-system-upd

Polecamy również w kategorii Xbox One X