Microsoft wydaje krocie, reklamując Surface Laptop w amerykańskiej TV

Microsoft wydaje krocie, reklamując Surface Laptop w amerykańskiej TV

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:43
17.08.2017
0 komentarzy
1310 wyświetleń

Odkąd na stanowisku CEO Microsoft zasiadł Satya Nadella, budżet giganta przeznaczony na reklamy znaczącą się skurczył - zwłaszcza, gdy porównać go ze starymi, dobrymi czasami Steve'a Ballmera. Firma skupiła się też bardziej na rozwijaniu oprogramowania komercyjnego, które raczej nie wymaga zbyt wielu reklam w TV. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku sprzętu, zwłaszcza tego kierowanego na rynek konsumencki. Amerykańscy telewidzowie oglądają reklamy praktycznie każdego nowego Surface'a, jednak tym razem Microsoft zadbał o to, by jego spoty nie ginęły w tłumie.

Jak wynika z raportu ADWEEK, Microsoft znacząco przekroczył swój typowy budżet na reklamy w TV i wydał grubo ponad 10,4 mln dolarów: "Po przeznaczeniu całego tygodniowego budżetu w wysokości 9,9 mln na nadawanie reklam Microsoft w zeszłym tygodniu wydał w sumie dodatkowe 4,8 mln ponad 10,4 mln. Na reklamy w trakcie America’s Got Talent przeznaczył z tej kwoty 606 tys., czyli więcej niż jakikolwiek inny reklamodawca". Dokładne dane pochodzą z raportu Kantar Media, który obliczył, że w zeszłym tygodniu na reklamy w amerykańskiej telewizji publicznej wydano 135 mln dolarów. Microsoft w tym zestawieniu zajmuje drugie miejsce, zaraz po Lions Gate Pictures, który wydaje fortunę reklamując swoje nowe filmy, takie jak The Hitman’s Bodyguard i The Glass Castle.

Spot - jak widać - kierowany jest do konsumentów, prezentując cechy i możliwości w Surface Laptop. Jak głoszą podpisy, jest to laptop piękny, świetnie brzmiący, potężny i przyjemny w dotyku, co może być komunikatem kierowanym do miłośników zarówno estetyki, jak i osiągnięć technicznych. Oczywiście nie ma tu żadnych odniesień do funkcji biznesowych czy specjalistycznych. Surface Laptop prezentowany jest jako sprzęt typowo użytkowy, spełniający codzienne potrzeby.

Czytelnikom CentrumXP i fanom technologii urządzeń Surface nie trzeba specjalnie przedstawiać, niemniej jednak Microsoft stara się dotrzeć także do tzw. przeciętnego odbiorcy, by w skrócie zaprezentować mu swoją propozycję laptopa. Czy te dodatkowe "drobniaki", które gigant z Redmond przeznaczył ostatnio na kampanię marketingową, zwrócą się z nawiązką? Tego dowiemy się najprawdopodobniej z następnego raportu kwartalnego, w którym Microsoft poinformuje o swoich przychodach z poszczególnych działów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-spent-a-pretty-penny-last-week-on-national-broadcast-for-its-surface-ads

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor