Kompozycje wizualne WindowBlinds także dla Windows 10

Kompozycje wizualne WindowBlinds także dla Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:46
15.03.2016
0 komentarzy
4462 wyświetlenia

WindowBlinds to bijący rekordy popularności program (ponad 10 milionów pobrań) do zmiany graficznego interfejsu systemu Windows przy pomocy skórek. Narzędzie jest rozwijane przez firmę Stardock od roku 1998. Ostatnia aktualizacja WindowBlinds (8.09) miała miejsce w grudniu 2014 roku. Teraz, po wielu miesiącach program został zaktualizowany do wersji 10, która wprowadza obsługę Windows 10.

Domyślny interfejs systemu jest nudny, a wbudowane kompozycje wizualne to wciąż za mało? WindowsBlinds pozwoli ingerować w wystrój znacznie bardziej - istnieje możliwość dostosowania paska zadań, obramowania okien czy przycisków. Aplikacja jest w pełni kompatybilna z Windows 10, posiada nowy interfejs użytkownika i kolekcję nowych kompozycji o nazwach Ice, Eva czy The Captain. Wsparcie dla nowego systemu zostało wprowadzone prawie 8 miesięcy od jego premiery. "Robimy, co tylko się da, by nadążyć za nowymi systemami operacyjnymi, kiedy tylko stają się dostępne" - mówi Angela Marshall ze Stardock - "Wiemy, że nasi klienci oczekiwali integracji naszych produktów z Windows 10, i cieszymy się, mogąc to uczynić z WindowsBlinds, podczas gdy nadal robimy to samo z naszymi innymi aplikacjami".

Microsoft nigdy nie oferował oficjalnego wsparcia dla zewnętrznych kompozycji wizualnych, tym niemniej już w latach 90' dostrzec można było popularność programów do modyfikowania interfejsu. Z perspektywy czasu wiele takich rozwiązań wydaje się kiczem, choć z drugiej strony szeroki wachlarz możliwości oferował także i większą przejrzystość. Skiny odzwierciedlały przeróżne gusta estetyczne - od prostoty i minimalizmu po przepych, animowane efekty i wodotryski. WindowsBlinds także w Windows 10 oferuje całe spektrum rozwiązań, wliczając w to kompozycje na wzór Windows XP (to ciekawa propozycja dla fanów tego systemu) czy przywodzące na myśl linuksowe Unity.

WindowBlinds 10 ze wsparciem dla Windows 10 jest dostępny do pobrania w cenie 9,99 dolarów. Użytkownicy poprzednich wersji mogą go z kolei zaktualizować za 4,99 dolary. Więcej informacji i dodatkowe zrzuty ekranu znajdziemy na stronie produktu www.windowblinds.net.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/stardock-announces-the-release-of-windowblinds-10

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor