Data publikacji malejąco

Skype dla firm

Skype dla firm w przeglądarce

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 26.03.2018, 00:00

Liczba odsłon: 4022

Dzisiejsze czasy stawiają przed firmami zupełnie nowe zadania – jednym z nich są ogromne projekty, angażujące do pracy dziesiątki, jeśli nie setki osób. Oczywiście przedsięwzięcia tego typu wymagają komunikacji stojącej na odpowiednio wysokim poziomie, do czego niezbędne są komunikatory internetowe. Doskonałym ich przykładem są zarówno Skype dla firm, jak i Microsoft Teams. Czasami potrzebne jest jednak rozwiązanie działające niezależnie od posiadanego sprzętu, zaś wymienione programy wymagają instalacji na dysku by osiągnąć pełnię swoich możliwości. Na szczęście z pomocą przychodzi Skype dla Firm w wersji wbudowanej w przeglądarkową wersję pakietu Office 365.

Wprowadzenie do Skype dla firm

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 22.03.2018, 00:00

Liczba odsłon: 6172

Office 365 to pakiet, który ma ułatwić organizację pracy w firmie. Jednym z kluczowych elementów takiej wzorcowej organizacji jest płynna i szybka komunikacja między pracownikami. Microsoft od zawsze starał się rozwiązać tę kwestię, proponując rozmaite narzędzia komunikacyjne. Taką właśnie usługą umożliwiającą konwersacje w ramach firmowej sieci był Micorosft Lync . Po przejęciu przez Microsoft marki Skype to właśnie ta aplikacja miała zostać kolejnym komunikatorem usługi Office 365. Tak faktycznie się stało - Microsoft Lync został zastąpiony przez Skype dla Firm w 2015 roku.

Narzędzie Web Scheduler programu Skype dla firm

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 16.03.2018, 00:00

Liczba odsłon: 3050

Web Scheduler komunikatora Skype to moduł do tworzenia spotkań, działający w przeglądarce internetowej i dedykowany tym użytkownikom, którzy na co dzień nie korzystają z programu Skype dla firm czy klienta pocztowego Outlook w usłudze Office 365. Dzięki modułowi Web Scheduler tacy użytkownicy będą mogli dołączać do spotkań za pośrednictwem aplikacji Skype Meetings, oferującej podstawową funkcjonalność komunikatora pod kątem prowadzenia spotkań. W tym poradniku omówimy, jak utworzyć spotkanie Skype za pomocą modułu Web Scheduler i jak później do niego dołączyć.

Jak poprowadzić spotkanie online?

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 3.03.2018, 00:00

Liczba odsłon: 4819

W każdej większej firmie wyjątkowo istotną kwestię stanowi sprawne planowanie spotkań, niezależnie od tego, czy chodzi o kadry wyższego szczebla czy też o zwykłych, szeregowych pracowników. Nie inaczej jest w przypadku spotkań na odległość, będących zasadniczo wideokonferencjami. To od ich pomyślnego przebiegu zależy często to, czy prowadzone właśnie z klientem negocjacje się powiodą oraz czy umowy zostaną sporządzone zgodnie z wytycznymi szefostwa. Do organizacji spotkań w formie rozmów wideo idealnie nadaje się, rzecz jasna, komunikator Microsoftu w swojej biznesowej odsłonie, czyli Skype dla firm. Spotkanie możemy przeprowadzić za pomocą całego szeregu urządzeń, począwszy od komputera, na iPadzie kończąc W tym krótkim tekście przybliżymy Wam, jak w prosty sposób poprowadzić spotkanie dzięki wzmiankowanej aplikacji. Zaczynajmy!

Jak rozpocząć rozmowę tekstową w Skype dla firm

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11.02.2018, 00:00

Liczba odsłon: 2504

Skype dla firm pozwala komunikować się z naszym zespołem na wiele różnych sposobów, jednak dziś pokażemy Wam ten najprostszy i w większości przypadków najszybszy. Chodzi oczywiście o rozmowę tekstową. Skype słynie wprawdzie z połączeń głosowych i połączeń wideo, niemniej jednak rozpoczęcie i prowadzenie czatu tekstowego nie jest wcale skomplikowane. W dalszej części poradnika pokazujemy, jak to zrobić.

Jak współdzielić pulpit i program?

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 12.10.2017, 00:00

Liczba odsłon: 6578

Jak wiadomo, głównym zadaniem Skype, niezależnie od jego wersji, jest umożliwienie rozmów za pośrednictwem Internetu. Nie są to jednak wszystkie jego możliwości, bowiem przy jego wykorzystaniu możemy również strumieniować to, co wyświetla się na naszym pulpicie. Mało tego, możemy dodatkowo wybrać dokładne elementy, które odbiorca będzie w stanie zobaczyć. Jest to przydatne zwłaszcza podczas szkoleń oraz omawiania projektów, gdyż dzięki temu żadne poufne dane nie wypłyną do odbiorców, którzy nie powinni mieć do nich dostępu. Co istotne, funkcje te są na stałe wtopione w samą aplikację, wskutek czego nie zachodzi potrzeba przeprowadzania jakichkolwiek dodatkowych instalacji.

Konfiguracja Skype dla firm

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 7.10.2017, 00:00

Liczba odsłon: 7014

Zanim przystąpimy do korzystania z komunikatora Skype dla firm , warto poświęcić chwilę na dokładniejsze skonfigurowanie i spersonalizowanie jego działania. Dostępnych opcji jest naprawdę sporo, zaś większość z nich posegregowana została w intuicyjne zakładki znajdujące się w samym programie.

Jak zaplanować spotkanie online w Skype dla firm

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 21.09.2017, 00:00

Liczba odsłon: 5535

Jedną z najważniejszych możliwości oferowanych przez Skype dla firm jest tworzenie spotkań online i uczestnictwo w nich. Funkcjonują one w zasadzie tak samo jak wideokonferencje, z jedną różnicą. Otóż możemy zaplanować je wcześniej, dzięki czemu wszyscy ich członkowie poinformowani zostaną zawczasu. Ponadto chwilę przed spotkaniem tego typu wyświetlane jest stosowne przypomnienie. Największą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość organizowania spotkania współpracowników bez potrzeby fizycznego znajdowania się w jednym miejscu, co z kolei umożliwia uczestnictwo nawet osobom przebywającym w delegacji czy też w domu.

Zmiana statusu i lokalizacji w Skype dla firm

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 20.09.2017, 00:00

Liczba odsłon: 4290

Podczas pracy w grupie niezmiernie ważny jest odpowiedni kontakt ze współpracownikami. Zdarzają się jednak sytuacje, podczas których nie możemy odebrać nadchodzącego połączenia, na przykład w trakcie wizyty u klienta czy też konferencji. Z pomocą przychodzi wtedy możliwość zmiany statusu, naszego opisu, a nawet lokalizacji. Dzięki ergonomicznemu rozłożeniu opcji i grafik w komunikatorze informacje te są bardzo czytelne.

Dodawanie nowego kontaktu do listy w Skype dla firm

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 19.09.2017, 00:00

Liczba odsłon: 3799

Jedną z kluczowych opcji oferowanych przez Skype dla firm jest możliwość utworzenia listy kontaktów. To właśnie ona w znacznej mierze sprawia, że komunikacja w zespole odbywa się tak szybko. Co istotne, możemy do naszych kontaktów dodać również osoby korzystające z podstawowej wersji Skype, dzięki czemu w prosty sposób będziemy utrzymywać kontakt również ze swoimi regularnymi klientami. Wbrew pozorom odnalezienie konkretnej osoby w katalogu Skype nie powinno nastręczać większych trudności. Jedyny ewentualny problem, jaki możemy napotkać, to powtarzające się nazwy użytkowników.