Data publikacji malejąco

Windows Live

Windows Live Movie Maker

Autor: Robert Żuber

Opublikowano: 22.10.2010, 00:00

Liczba odsłon: 25220

Chociaż próżno go szukać wśród domyślnie zainstalowanych programów wchodzących w skład systemu Windows 7, jest to narzędzie wręcz kultowe oraz nadal wykorzystywane powszechnie przede wszystkim przez montażystów amatorów. Windows Live Movie Maker – bo on nim nowa – to jeden ze sztandarowych swego czasu programów koncernu z Redmond (podobnie jak Windows Live Messenger oraz Outlook Express), który w wyniku zmiany polityki firmy, z zakorzenionego głęboko w systemie narzędzia, został wyodrębniony jako osobny program, bądź też udostępniony jako pakiet aplikacji. W przypadku programu Movie Maker zastosowano drugie z wymienionych rozwiązań i od tej pory wspomnianą aplikację możemy znaleźć w pakiecie Windows Live Essentials.

Czym jest Galeria fotografii usługi Windows Live

Autor: Adam Stępień

Opublikowano: 16.10.2010, 00:00

Liczba odsłon: 17302

Galeria fotografii usługi Windows Live to zintegrowane centrum edycji i zarządzania wszystkimi plikami graficznymi, jakie posiadamy na komputerze, pozwoli nie tylko skatalogować zdjęcia z wakacji, czy poprawić ich wygląd, lecz również opublikować je w Internecie i wysłać znajomym. To wciąż nie wszystkie jego możliwości. W najnowszej odsłonie pakietu, Microsoft pogłębił jego integrację z usługą Windows Live dostępną z poziomu przeglądarki internetowej, a także z wieloma serwisami i usługami. Osoby, które wcześniej korzystały z aplikacji Galeria fotografii usługi Windows Live zaskoczą nowe funkcje dodane w edycji 2011, zaś osoby, które po raz pierwszy stykają się z usługą Windows Live zapewne docenią mnogość opcji oferowanych przez ten program. Czas więc wziąć pod lupę omawianą aplikację i zdecydować, czy warto z niej korzystać.

Poczta usługi Windows Live

Autor: Patryk Dydziak

Opublikowano: 7.10.2010, 00:00

Liczba odsłon: 90296

System operacyjny Microsoft Windows 7 nie posiada preinstalowanego klienta poczty elektronicznej. Warto więc zastanowić się nad nową wersją tytułowej Poczty usługi Windows Live, klienta poczty, przystępnego, łatwego w obsłudze, bardziej intuicyjnego niż poczta z pakietu Microsoft Office i polecanego przez wielu użytkowników. Sprawdźmy co oferuje program pocztowy i czym się różni od swoich odpowiedników oraz od poprzedniej wersji.

Co nowego w Windows Live Essentials 2011?

Autor: Autor nieznany

Opublikowano: 3.10.2010, 00:00

Liczba odsłon: 25380

Po blisko czterech miesiącach od wydania publicznej bety pakietu Windows Live Essentials 2011 przyszedł w końcu czas na premierę finalnej wersji produktu. Windows Live Essentials to pakiet aplikacji, w skład którego w najnowszej wersji wydanej jako Wave 4 wchodzą: komunikator Windows Live Messenger, klient poczty - Poczta usługi Windows Live, program do katalogowania i edycji zdjęć Galeria fotografii usługi Windows Live, program do tworzenia klipów wideo Windows Live Movie Maker, narzędzie do redagowania tekstów i blogów - Edytor w usłudze Windows Live, narzędzie do synchronizacji danych Windows Live Mesh i filtr rodzinny Bezpieczeństwo rodzinne usługi Windows Live. Aplikacje te współpracują ściśle z dostępnymi online usługami z rodziny Windows Live (w tym m.in. z wirtualnym dyskiem SkyDrive i pocztą Hotmail). Całość współpracuje na podstawie jednego konta Windows Live ID. Aplikacje korzystają ze sprawdzonego już interfejsu tzw. wstążek i w pełni integrują się ze środowiskiem Windows 7. Zobaczmy, co nowego pojawiło się w pakiecie Essentials, którego to wariant 2011 Wave 4 jest już kolejną edycją zestawu narzędzi usługi Windows Live.

Porównanie usługi Windows Live Messenger z powszechnymi komunikatorami internetowymi

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 18.05.2009, 00:00

Liczba odsłon: 11820

Czy wyobrażacie sobie Internet bez komunikatorów? Spędzane chwile przed komputerem bez włączonego komunikatora? Wydzwanianie do znajomych, zamiast rozmowy przez komputer? Tanie międzynarodowe połączenia głosowe? Jeśli nie, to zapewne nie raz zastanawialiście się nad wyborem odpowiedniego programu do komunikacji, a także często "przesiadaliście" się z jednego na drugi.

Web Messenger

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 12.05.2009, 00:00

Liczba odsłon: 8989

Niewątpliwą zaletą dobrego komunikatora jest jego mobilność. Mobilność, przenośność, innymi słowy możliwość skorzystania z niego w dowolnym miejscu na świecie. Wydaje się to oczywiste, wystarczy mieć dostęp do komputera z łączem internetowym, ściągnąć aplikację, zainstalować i zalogować się do komunikatora, a już po chwili możemy prowadzić konwersacje. Nie jest to jednak takie oczywiste, ponieważ nie zawsze i nie wszędzie możemy pobrać i zainstalować program, a jesteśmy jedynie ograniczeni funkcjonalnością przeglądarki internetowej.

Wysyłamy opinię dotyczącą Windows Live

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 11.05.2009, 00:00

Liczba odsłon: 10246

Wiadomo, że nie istnieją idealne usługi oraz oprogramowanie. Świetnie o tym wiedzą choćby użytkownicy systemu Microsoft Windows Vista. Pomimo ogromu prac, jakie gigant z Redmond włożył w przygotowanie i rozwój pakietu usług Windows Live, usługi te nie są wolne od błędów. Cały czas Microsoft pracuje nad kolejnymi funkcjami, usługami oraz poprawkami do obecnie dostępnych narzędzi.

Dodajemy gadżety

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 10.05.2009, 00:00

Liczba odsłon: 9468

Obszar w usłudze Microsoft Windows Live Spaces domyślnie składa się z kilku modułów, dodatków oferujących różnorakie funkcje, czy to wyświetlanie pozycji blogu, zawartości dysku wirtualnego czy znajomych. Każdy jednak może zwiększyć funkcjonalność swojego obszaru, dodając w tym celu dodatkowe moduły.

Dodajemy źródło danych (RSS)

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 9.05.2009, 00:00

Liczba odsłon: 10675

W jednej z poprzednich porad poznaliśmy czytnik kanałów RSS, który dodaliśmy do strony obszaru w usłudze Microsoft Windows Live Spaces, dzięki któremu mogliśmy wprost w obszarze wyświetlać informacje z innych portali. Teraz natomiast poznamy źródło danych, które będziemy mogli wykorzystać w dowolnym czytniku RSS. Jak zapewne wiemy, w wielu miejscach usług Windows Live możemy poznać co nowego zmieniło się u znajomych, a także kontaktach z tak zwanej sieci. Dostęp do tych informacji możliwy jest zarówno z poziomu profilu Windows Live Profile, witryny Co nowego, a nawet z komunikatora Windows Live Messenger. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby być na bieżąco z nowościami w samym systemie Windows Vista, bez zbędnego otwierania przeglądarki i przechodzenia na wspomnianą stronę. Zobaczmy zatem jak skorzystać ze źródła RSS i wykorzystać je w gadżecie Nagłówki systemowego paska bocznego.

Porównanie usługi Windows Live Spaces z innymi portalami społecznościowymi

Autor: Andrzej Stolarczyk

Opublikowano: 8.05.2009, 00:00

Liczba odsłon: 12025

W ostatnim czasie coraz bardziej są modne różnego rodzaju portale społecznościowe. Ich głównym zadaniem jest komunikacja ze znajomymi, znajdowanie nowych znajomych, informowanie innych co się dzieje z aktualnym użytkownikiem. Każdy z portali ma swoje wady i zalety. W tym artykule dowiecie się czym różni się Microsoft Windows Live Spaces od takich portali jak MySpace, Facebook czy Nasza-Klasa.