Data publikacji malejąco

SysInternals

EFSDump

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 4.03.2009, 00:00

Liczba odsłon: 5773

Program EFSDump umożliwia wyświetlenie informacji na temat użytkowników, którzy mają dostęp do zaszyfrowanych plików bądź katalogów, poprzez zastosowanie interfejsu API QueryUsersOnEncryptedFile, który manipuluje danymi zakodowanymi algorytmem EFS.

Contig

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 1.03.2009, 00:00

Liczba odsłon: 7975

Choć jest wiele programów do defragmentacji dysku, niektóre pliki nie mogą być przez nie zoptymalizowane. Ale to nic straconego, bo z pomocą przychodzi małe, ale jakże użyteczne narzędzie Contig z pakietu Microsoft SysInternals, które potrafi dokonać defragmentacji dla „plików nieprzenośnych”.

ShareEnum

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 23.02.2009, 00:00

Liczba odsłon: 5702

ShareEnum to łatwy w obsłudze program, który pozwala na wylistowanie wszystkich udziałów sieciowych dla plików udostępnionych w sieci, a także wyświetlenie informacji o przydzielonych uprawnieniach. Tym samym zapewnia on funkcje, jakich nie odnajdziemy w systemie Windows.

DiskView

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 26.01.2009, 00:00

Liczba odsłon: 5460

DiskView jest małą aplikacją wchodzącą w skład pakietu Microsoft SysInternals, która może przydać się każdemu użytkownikowi komputera. Głównym zadaniem programu jest graficzna prezentacja zawartości dysku twardego, jednakże na tym jego funkcje się nie kończą. Jako, że w zasadzie DiskView jest zbiorem kilku aplikacji, jego zadania obejmują wiele aspektów pracy z dyskiem twardym.

Wprowadzenie do SysInternals

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 28.11.2008, 00:00

Liczba odsłon: 9901

W połowie lat '90 na większości komputerów na świecie górował system operacyjny Microsoft Windows 95. Jak wiadomo, w środowisku tym brakowało wielu zaawansowanych narzędzi, pozwalających na zaawansowane administrowanie system operacyjnym. Defragmentator dysku oraz Menedżer zadań były praktycznie jedynymi usługami systemów Windows z linii 9x umożliwiającymi lepsze zarządzanie oprogramowaniem i utrzymanie go w należytym porządku.

AutoRuns

Autor: Robert Żuber

Opublikowano: 26.11.2008, 00:00

Liczba odsłon: 13276

Po serii artykułów prezentujących możliwości jedynie kilku spośród ogromnej rzeszy narzędzi zebranych w pakiecie Microsoft SysInternals , przyszedł czas na omówienie jednego z ciekawszych programów z tej serii, mianowicie AutoRuns.

BgInfo

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 21.11.2008, 00:00

Liczba odsłon: 12800

Nadchodzi w życiu niemal każdego użytkownika komputera dzień, gdy musi sprawdzić swój adres IP, adres MAC karty sieciowej, bądź przypomnieć sobie, ile wynosi objętość pamięci RAM w jego maszynie. Zwyczajowo w tym celu taki człowiek musi się przebić przez mniej lub bardziej skomplikowaną ścieżkę komponentów Panelu sterowania lub innych okien diagnostycznych systemu Microsoft Windows. Dla tych, którzy lubią mieć wszystkie informacje jasno wyłożone w jednym miejscu i niekoniecznie potrzebują instalowania zaawansowanych programów diagnostycznych, programiści z grupy SysInternals przygotowali małe narzędzie idealnie nadające się do tego zadania.

PageDefrag

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 7.11.2008, 00:00

Liczba odsłon: 9597

PageDefrag jest niepozornym programem stworzonym przez firmę SysInternals, działającą obecnie pod szyldem Microsoftu. Jego zadaniem jest rozszerzanie funkcjonalności systemowej usługi defragmentacji o opcje niedostępne dla niej w związku z ograniczeniami interfejsu Windows NT/2000.

Rootkit Revealer

Autor: Robert Żuber

Opublikowano: 21.09.2008, 00:00

Liczba odsłon: 8748

Zarówno pełna anonimowość jak również kompletne bezpieczeństwo współczesnej Sieci, są jedynie pobożnymi życzeniami, oraz dobrze brzmiącymi hasłami, używanymi wyłącznie w celach promocyjnych. Z biegiem lat, Internet stał się najszybszym oraz najbardziej powszechnym miejscem codziennej rozrywki, prowadzenia biznesu czy komunikowania się. Wraz z tak dużą popularnością i wielkimi pieniędzmi idą w parze również ogromne zagrożenia czyhające na każdego nieuświadomionego użytkownika. Mowa tu oczywiście o wszechobecnych malware, spyware, trojanach, wirusach i innych.

Process Monitor

Autor: Robert Żuber

Opublikowano: 13.09.2008, 00:00

Liczba odsłon: 19431

Pakiet Microsoft Sysinternals dostarcza wiele znakomitych narzędzi, pomocnych ciut bardziej doświadczonym użytkownikom systemów Windows, w zgłębieniu wiedzy o zachodzących procesach w użytkowanym systemie. Oprócz walorów czysto edukacyjnych, umieszczone w pakiecie programy pozwalają również, we współpracy z użytkownikiem, rozwiązać wiele problemów, na które napotykamy się w codziennej pracy. Po Process Explorer , którego test przeprowadziliśmy dla Państwa jakiś czas temu, przyszedł czas na omówienie kolejnego z gamy znakomitych programów diagnostycznych z tej rodziny. Bohaterem tego artykułu będzie tym razem Process Monitor . Oprócz szczegółowego opisania jego możliwości, przedstawimy również jeden z możliwych scenariuszy, w którym program okazać się może pożyteczny.