Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Kopia zapasowa

Kopia zapasowa

Paweł Wujczyk
13 marca 2006
29 011
Odsłony
Paweł Wujczyk
13 marca 2006
29 011
Odsłony

W świecie komputerów tak jak i w rzeczywistości zdarzają się awarie. Czasami tracimy nasze dane. Nieraz jest to wirus, niszczący wszystko co napotka, nieraz usterka dysku twardego a czasem po prostu nasza nieuwaga. Jak uchronić się przed stratą informacji? To proste archiwizować je Wydaje nam się że na dysku nie posiadamy nic cennego? Na pewno się mylimy. Czy zdjęcia naszej rodziny, znajomych nie są cenne? Czy muzyka, którą kolekcjonowaliśmy przez ostatnie lata jest nic nie warta? Przecież na dyskach mamy dokumenty, kontakty, pocztę. Te wszystkie dane chociaż wydają nam się mało ważne, to po ich stracie zauważymy jak bardzo były przydatne. Na pewno będziemy chcieli je odzyskać. Zaczniemy przeszukiwać płyty, na których kiedyś pożyczaliśmy zdjęcia, muzykę... Jednak o wiele prościej przeprowadzać co jakiś czas archiwizację plików, aby potem można było odzyskać w kilka minut wszystkie dane.

W systemie Windows XP Professional Edition znajduje się proste w obsłudze ale bardzo dobrze spełniające swoje zadanie narzędzie służące do archiwizowania plików. Program Kopia zapasowa uruchamiamy korzystając z menu Start. Znajduje się on w podmenu Akcesoria, Narzędzia systemowe. Domyślnie aplikacja startuje się w trybie kreatora, który bardzo pomaga w utworzeniu kopii. Przez pierwsze dwa okna przechodzimy klikając przycisk Dalej. W trzecim, wybieramy jakie elementy mają stać się zawartością naszym archiwum. Chyba najwygodniejsze jest wybranie ostatniej opcji Pozwól mi wybrać, co ma zawierać kopia zapasowa. Jeżeli tak zrobimy naszym oczom ukaże się okno służące do wyboru folderów, które są dla nasz szczególnie ważne.

Po naciśnięci przycisku Dalej musimy wybrać Miejsce do zapisania kopii zapasowej jako, że nasz plik na pewno nie zmieści się na dyskietce wybieramy lokalizację na dysku gdzie jest odpowiednia ilość wolnej przestrzeni. W ostatnim oknie klikamy przycisk Zakończ. Archiwum zostanie utworzone.

Teraz możemy je nagrać na płytę CD-R lub DVD-R i schować głęboko na dnie szafki aby w razie awarii mieć gdzie sięgnąć po ratunek.

Zobacz również

Komentarze

Mam Acera i Windows XP Home Edition, który nie mam "kopia zapasowa" tylko uszkodzoną funkcję D2D bez której wykonanie kopii za pomocą Acerowskiego Menagera jest niemożliwe to jak mam zrobić dobrą kopię Pozdrawiam
grzeg1, 21 października 2007, 23:55
Mam System XP Home Miałem Opcje Kopi Zapisowej Ale juz jej nie mam nawet jak robiłem Formata.... oczywiscie nie z tego powodu go robiłem. A opcja przepadła jak kamien w wode CZEMU???
Zibi841, 28 grudnia 2007, 01:03
<h3 id="tocHeadRef"> Ręczne instalowanie narzędzia Kopia zapasowa Aby ręcznie zainstalować narzędzie Kopia zapasowa:
  1. Kliknij dwukrotnie plik Ntbackup.msi w następującej lokalizacji na dysku CD z systemem Windows XP Home Edition, aby uruchomić kreatora instalującego narzędzie Kopia zapasowa:
    Dysk CD:\VALUEADD\MSFT\NTBACKUP
  2. Po zakończeniu pracy kreatora kliknij przycisk Zakończ.

dec, 7 stycznia 2010, 09:34
Należy jeszcze dodać, że należy pozamykać wszelkie programy jak i zapory i antywirusy czy przeglądarki, bo inaczej elementy, ustawienia ne zostaną skopiowane.
Wlodek, 19 czerwca 2017, 19:03

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.