Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Integracja dodatku SP3 z obrazem płyty instalacyjnej Windows XP

Integracja dodatku SP3 z obrazem płyty instalacyjnej Windows XP

Dawid Długosz
17 czerwca 2008
164 141
Odsłony
Dawid Długosz
17 czerwca 2008
164 141
Odsłony

Dodatek Service Pack 3, udostępniony jakiś czas temu, wnosi wiele nowych i ciekawych funkcjonalności dla systemu Windows XP. Przede wszystkim jednak jest zbiorem dotychczasowych aktualizacji przeznaczonych dla tego systemu operacyjnego. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania, czy warto zintegrować pakiet zbiorczy uaktualnień z plikami instalacyjnymi, a jeśli tak - jak to zrobić: szybko, prosto i bezboleśnie.

Warto, czy nie warto?

Na to pytanie powinniśmy sobie odpowiedzieć w pierwszej kolejności. Tak się składa, że niekoniecznie musi mieć to sens w każdym przypadku. Dowiedzmy się więc co takiego sprawia, że warto rozważyć możliwość integracji pakietu. Dodatek SP3 dla Windows XP, poza krytycznymi aktualizacjami dotyczącymi bezpieczeństwa, wnosi także pewne nowe funkcje, które być może zdecydują o tym, że postanowicie jednak przeczytać ten artykuł do końca i przeprowadzić proces integracji razem z nami. Zmiany i nowości szczegółowo omawiamy w tym materiale. Tutaj tylko przytoczymy te funkcje i czynniki, które rzeczywiście powinniśmy wziąć pod uwagę podczas podejmowanej decyzji.

 • Sposobność instalacji bez konieczności podawania klucza produktu - podobnie jak ma to miejsce w przypadku systemu Windows Vista, gdy instalujemy Windows XP ze zintegrowanym dodatkiem Service Pack 3 nie musimy wpisywać klucza, który znajdziemy na opakowaniu lub etykiecie dołączonej do systemu. Wykorzystamy go jedynie do aktywacji systemu operacyjnego (musimy wykonać ten proces maksymalnie po 30 dniach od momentu instalacji). Nie jest jednak możliwe wydłużenie okresu karencji tak jak w Windows Vista o kolejne 30 dni i więcej. Tym samym nowy moduł aktywacyjny nie ma nic wspólnego z zasadami określonymi w licencji Volume Activation 2.0.
 • Brak potrzeby aktualizowania świeżo zainstalowanego systemu - dodatek SP3 jest zbiorem wszystkich aktualizacji udostępnionych do kwietnia 2008 roku przez Microsoft dla systemu Windows XP. Wyobraźmy sobie sytuację, iż instalujemy oprogramowanie na wielu nowych komputerach, następnie musimy wszystkie uaktualnić tak, aby były one odpowiednio zabezpieczone. W przypadku instalacji jednego systemu nie jest to tak wielkim problemem, ale już podczas wykonywania tej czynności na wielu maszynach robi się to pracochłonne. A wcale nie musi tak być, gdyż możemy po prostu użyć jednej płyty instalacyjnej ze zintegrowanym dodatkiem SP3 i ukrócić sobie to zadanie do granic możliwości.
 • Rozwiązanie problemów z nowym sprzętem - podczas instalacji systemu Windows XP bez zintegrowanego dodatku Service Pack z pewnością spotkaliśmy się już kiedyś z kłopotliwym problemem niemożności dokończenia tego procesu, np. ze względu na nierozpoznany dysk twardy SATA. Integracja SP3 z pewnością pozwoli uniknąć tych niedogodności w przyszłości podczas instalacji na nowym, nietypowym sprzęcie, a to dlatego, iż Microsoft integruje z dodatkami Service Pack także nowe, uniwersalne sterowniki urządzeń.
 • Lepsza zgodność z systemami Windows Vista oraz Windows Server 2008 - dodatek SP3 zawiera wiele nowych funkcjonalności usprawniających kooperacyjność z nowymi systemami Microsoftu. Stąd także prostota w przygotowywaniu stacji roboczych pracujących w środowisku sieciowym z wymienionymi systemami operacyjnymi.

Po przeczytaniu powyższych argumentów powinniśmy już potrafić podjąć stosowną decyzję. Jeśli zdecydowaliście się na przeprowadzenie integracji dodatku SP3 z płytą instalacyjną Windows XP to zachęcamy gorąco do dalszej lektury, gdzie omówimy ten proces krok po kroku.

Przygotowania

Na początku powinniśmy przygotować odpowiednie elementy, które będą nam potrzebne do przeprowadzenia procesu integracji dodatku z płytą instalacyjną.

 • Płyta instalacyjna systemu Windows XP w wersji Home lub Professional.
 • Plik dodatku Service Pack 3 (307 MB)
 • Oprogramowanie, które pozwoli wypalić przygotowany obraz na płycie CD (redakcja na potrzeby tego artykułu użyła aplikacji Nero Burning Rom)
 • Aplikacja, która posłuży do wyodrębnienia plików rozruchowych z płyty instalacyjnej systemu Windows XP (redakcja skorzystała z bezpłatnego IsoBuster)
 • Czysty nośnik CD-R lub CD-RW

Nośnik instalacyjny z systemem Windows XP, który wykorzystamy może być w wersji BOX, ze zintegrowanym, starszym dodatkiem Service Pack lub też nie, oraz w pozostałych wersjach. Jest jednak jedno ale - mianowicie edycje OEM dołączane przez producentów do zakupionego sprzętu, np. laptopów. W tym przypadku nośniki instalacyjne są często mocno modyfikowane, zawierają wiele dodatkowego oprogramowania, zmieniony jest instalator systemu itp. Może się okazać, iż ingerencja dostawcy oprogramowania w zmodyfikowany obraz systemu jest na tyle znacząca, że niestety nie pozwoli to na poprawne zakończenie procesu integracji dodatku SP3 z takim nośnikiem. Redakcja na potrzeby tego artykułu użyła "czystego" Windows XP Professional w wersji OEM Retail, czyli takiej, którą możemy kupić bez problemu w każdym sklepie z oprogramowaniem komputerowym.

Proces integracji dodatku SP3

Jeśli przygotowaliśmy wszystkie niezbędne elementy oraz znaleźliśmy wolną chwilę czasu, możemy rozpocząć proces integracji dodatku SP3 z płytą instalacyjną systemu. Zabieg ten możemy wykonać zarówno w środowisku Windows XP, jak i Windows Vista lub innym. Poniżej prezentujemy wszystkie czynności, dokładnie opisując je krok po kroku. Aby pomyślnie ukończyć proces integracji wystarczy, że będziemy stosować się do poniższych wskazówek.

Kopiowanie plików instalacyjnych:

Pierwszą czynnością, którą musimy wykonać jest skopiowanie zawartości płyty instalacyjnej na dysk twardy komputera. Przed tym jednak musimy upewnić się, że kopiujemy wszystkie pliki, także te z atrybutem ukryty. W tym celu przechodzimy do Panel sterowania, Wygląd i kompozycje i klikamy Opcje folderów. Następnie musimy wskazać pole Pokaż ukryte pliki i foldery oraz odznaczyć Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane). Tworzymy folder na dysku twardym komputera, do którego skopiujemy pliki instalacyjne systemu, np. C:\WindowsXP. Następnie eksplorujemy zawartość umieszczonego nośnika CD w napędzie optycznym. Zaznaczamy wszystkie pliki i kopiujemy je do wskazanej lokalizacji.

Wyodrębnianie zawartości z pliku dodatku Service Pack 3:

Ponownie tworzymy folder na dysku twardym komputera. Tym razem posłuży on jako miejsce, gdzie wyodrębnimy pliki ze skompresowanego dodatku Service Pack 3. Niech będzie to katalog C:\SP3. Umieszczamy w tym folderze pobrany z sieci pakiet SP3. Uruchamiamy narzędzie Wiersz polecenia (w Windows Vista powinniśmy zrobić to na prawach administratora), który otworzymy wpisując polecenie cmd w polu Uruchom. Wpisujemy następujące komendy zatwierdzając je każdorazowo klawiszem ENTER:

cd \

cd SP3

windowsxp-kb936929-sp3-x86-plk.exe -x:c:\SP3

Po chwili, pliki dodatku Service Pack 3 zostaną wyodrębnione do katalogu C:\SP3\i386. Wyświetli się moduł Wyodrębnianie zostało ukończone. Naciskamy kontrolkę OK.

Proces integracji dodatku SP3 z plikami instalacyjnymi systemu:

W Wierszu polecenia wpisujemy następujące komendy, zatwierdziwszy je każdorazowo klawiszem ENTER:

cd i386

cd update

update.exe /integrate:c:\windowsxp

Zostanie uruchomiony kreator, który przeprowadzi proces integracji.

Po ukończeniu zadania zostanie wyświetlone okno dialogowe potwierdzające sukces przeprowadzonej operacji. Naciskamy przycisk OK.

Wyodrębnianie sektora rozruchowego z płyty instalacyjnej systemu:

Aby utworzyć rozruchowy dysk CD musimy najpierw wyodrębnić, z płyty instalacyjnej systemu, plik odpowiedzialny za tę sposobność. Uruchamiamy program IsoBuster, następnie przechodzimy do sekcji Dysk butowalny w gałęzi znajdującej się po lewej stronie modułu aplikacji. Odnajdziemy tam dwa pliki: BootCatalog.cat oraz Microsoft Corporation.img. Naciskamy prawym przyciskiem myszy na drugiej z wymienionych pozycji i wskazujemy polecenie Kopiuj Microsoft Corporation.img. Podajemy ścieżkę lokalizacyjną zapisywanego pliku i zatwierdzamy kontrolką OK.

Tworzenie dysku CD systemu ze zintegrowanym dodatkiem SP3:

Uruchamiamy aplikację Nero StartSmart i wskazujemy opcję Nowy dysk startowy CD. Po chwili zostanie załadowany moduł programu Nero BurningRom. Na zakładce Opcje startowe zaznaczamy pole Plik obrazu, następnie naciskamy przycisk Przeglądaj i wskazujemy plik Microsoft Corporation.img, który wyodrębniliśmy przy użyciu aplikacji IsoBuster. W sekcji Zaawansowane zaznaczamy pole Włącz ustawienia specjalne (dla zaawansowanych). Z listy Rodzaj emulacji: wybieramy Bez emulacji. W obszarze Segment ładowania sektorów (hex!): upewniamy się, iż znajduje się tam wpis 07C0, natomiast w Liczba ładowanych sektorów: zmieniamy wartość z 1 na 4.

Teraz naciskamy przycisk Nowy. W otwartym module kopiujemy zawartość katalogu C:\WindowsXP na płytę. Klikamy ikonkę dysku CD i zmieniamy jej nazwę, np. na WINXPSP3. Po kliknięciu w przycisk Zapis, otworzy się kolejne okno aplikacji Nero BurningRom. W obszarze Działanie zaznaczone muszą być oba pola: Nagrywaj (domyślnie zaznaczone) oraz Zakończ dysk (bez opcji dalszego zapisu!). W sekcji Zapis ustalamy Prędkość zapisu: - ustawmy najlepiej niską wartość, np. 8x lub 16x, pozwoli to uniknąć błędów związanych z wypaleniem dysku startowego CD. Z listy Metoda zapisu: wskazujemy opcję Track-At-Once a następnie naciskamy przycisk Zapis.

Podsumowanie

Właśnie przebrnęliśmy pomyślnie przez proces integracji dodatku SP3 z płytą instalacyjną Windows XP. Gratulujemy! Z pewnością pozwoli to nam w przyszłości na przeprowadzenie instalacji systemu operacyjnego o wiele szybciej i bez potrzeby aktualizowania go o najnowszy pakiet Service Pack, który to, wedle zapowiedzi Microsoftu, jest ostatnim tego typu uaktualnieniem przeznaczonym dla Windows XP.

Zobacz również

Komentarze

Przydatne, bo nie wiedziałem co zrobić, żeby zrobić płytkę botowalną ;)
Gregory, 18 czerwca 2008, 08:34
Powinno być ostrzeżenie, że prawidłowa integracja dodatku SP3 z systemem Windows XP MCE 2005 jest niemożliwa, bo wielu ludzi próbuje to zrobić, a potem rwie sobie włosy z głowy w połowie instalacji systemu.
Adrian, 18 czerwca 2008, 12:26
po SP3 sa już kolejne łaty. ale zamiast ściągać i instalować 200 mega łat, mamy je już zintegrowane. zamiast się męczyć, lepiej by było wykorzystać nlie z www.nliteos.com. program robi wszystko sam, dodatkowo umożliwia wycinanie zbędnych funkcji Windowsa
Mystenes, 19 czerwca 2008, 11:47
U mnie po użyciu nlite, nawet dodając tylko stery, znika konsola odzyskiwania uruchamiana klawiszem R.
Sten, 21 czerwca 2008, 08:34
A może by tak do tej płyty, dodać jeszcze integracje IE7 i WMP11?
Mireczek, 21 czerwca 2008, 11:18
W NeroSmartStart nie ma opcji Nowy Dysk Startowy, a nie każdy ma wersję Nero z Burning Rom jak na screenach.
pawel, 21 czerwca 2008, 11:22
Znacznie szybciej i prosciej integruje się nLite!!! Najnowszą wersje polską można pobrac z stąd: http://home.midmaine.com/~nlite/nlite/nLite-1.4.6.installer.exe
Piotrek, 21 czerwca 2008, 12:36
http://www.nliteos.com/download.html
Piotrek, 21 czerwca 2008, 12:37
Popieram propozycję integracji IE7 i WMP11 - to dodatkowo skraca czas instalacji(reinstalacji).
p-s-z, 21 czerwca 2008, 19:29
Też bardzo proszę o integrację IE7 i WMP11
ant, 21 czerwca 2008, 20:30
dzisiaj siadam do integracji XP PRO, IE7, WMP11, OPERA 9.5 i oczywiscie Firefox 3, wszyscy zainteresowani niech zapytaja o wyniki jutro, :) ,, GG: 8934873 Pozdrawiam ..
TrzEpiZ, 21 czerwca 2008, 20:53
"Liczba ładowanych sektorów: zmieniamy wartość z 4 na 1" powinno być "Liczba ładowanych sektorów: zmieniamy wartość z 1 na 4" 1 sektor to 512 bajtów "boot sector" ma 2048 bajtów czyli 4 sektory
error(rek), 21 czerwca 2008, 21:07
A ja nielubie kombinacji w wierszu poleceń i zrobiłem płytkę z SP3 w nLite. Zrobiłem już kilka reinstalek z taką płytką utworzoną w tym programie i powiadam wam że wszystko jest ok.
autor, 21 czerwca 2008, 23:46
["U mnie po użyciu nlite, nawet dodając tylko stery, znika konsola odzyskiwania uruchamiana klawiszem R. ""> - gdy się tworzy płytkę w nLite po uruchomieniu płytki z BIOSU znika ekran powitalny i licencja tak więc od razu po załadowaniu instalatora pojawia się partycjonowanie.
autor, 21 czerwca 2008, 23:48
witam. tez polecam nlite szybciej i prosciej. czy ktos zna jakis program do integracji wybranych programow z plyta instalacyjna?np. zeby zintegrowac antyvira firewalla. kodecki do filmow. ustawic juz poczte itd.
tunczyk1, 22 czerwca 2008, 10:00
w wierszu polecenia update.exe / integrate:c:\windowsxp jest błąd - za pierwszy ukośnikiem NIE MOŻE BYĆ SPACJI. Pozdrawiam
Gren, 22 czerwca 2008, 10:11
Co do zautomatyzowania instalacji systemu to proponuje zapoznać sie przede wszystkim z setupmgr.exe znajdujacego cie w bibliotece deploy.cab w \support\tools\ na plycie instalacyjnej CD .. można tam ustawić wszystkie potrzebne nam podczas instalacji opcje : własny klucz, haslo administratora, Naze i grupe sieciowa i wiele innych. Po tym zabiegu nalezy przygotowany plik "unattend.txt" skopiowac do katalogu i386 .. Jesli przygotowujemy plyte CD programem nLite to chyba sam program tworzy juz taki plik wiec warto go nadpisac i ustawic wg. wlasnych potrzeb..
TrzEpiZ, 22 czerwca 2008, 10:13
Upps .. zapomnialem dodac ze stworzony plik unattend.txt nalezy zmienic na : Winnt.sif... czyli plik Winnt.sif ... zawierajacy nasze ustawienia kopiujemy do katalogu i386.
TrzEpiZ, 22 czerwca 2008, 10:17
witam.utworzyłem folder na dysku c sp3 i tam wstawiłem plik sp3 a pomimo tego w wierszu polecenia pojawia sie komunikat po zatwierdzeniu że system nie może odnalśc okreslonej ścieżki bardzo proszę opomoc gg-6729443
darko 111, 22 czerwca 2008, 12:17
Witam wszystkich mam problem, robie zgodnie wszystko z instrukcjami powyżej ale wyskakuje mi jakieś info od instalatora Sp3. Wstawiłbym print screen"a ale nie wiem czy sie da.
grzecho, 22 czerwca 2008, 13:28
Oto ten komunikat. Z góry dzięki za pomoc. http://img502.imageshack.us/my.php?image=komunikatpz3.jpg
grzecho, 22 czerwca 2008, 13:33
darko 111, w wierszu: update.exe / integrate:c:\windowsxp powinno być: update.exe /integrate:c:\windowsxp
Robk141, 22 czerwca 2008, 22:43
W wierszu: update.exe /TU NIE MA SPACJIintegrate:c:\windowsxp powinno być: update.exe /integrate:c:\windowsxp
Robk141, 22 czerwca 2008, 22:45
Niestety trzeba uważać z integracją sp3 gdyż później nie doinstalujecie dźwięku HDAudio gdyż jeszcze nie ma odpowiednika HDAudio z Ms ! Wcześniej wgrywało się KB888111.exe teraz na sp3 nie działa więcej na :http://www.msfn.org/board/No-Audio-after-intergrating-SP3-t107246.html&mode=threaded&pid=764719 w razie pytań: rafisagatm@wp.pl
Rafał Lenarczyk Serwisant, 22 czerwca 2008, 23:44
Tym razem mam kolejny problem kurde i nie moge sobie z nim poradzić oto on: http://img177.imageshack.us/my.php?image=problemrr3.jpg
grzecho, 23 czerwca 2008, 16:06
... już nie trzeba hehe nie czytam uważnie...
grzecho, 23 czerwca 2008, 18:09
Jak mogę się skontaktować z Dawidem Długoszem np. przez mail. Jak ktoś ma to niech mi da jego maila. Z góry dzięki i pozdrawiam.
grzecho, 23 czerwca 2008, 19:53
@grzecho, Dawid.Dlugosz@GrupaCentrumXP.pl
Daniel K., 23 czerwca 2008, 22:02
Dla wszystkich dla których to za trudne lub pracochłonne polecam jeden program NLite. On sam wyodrębni service packa oraz ma dużo przydatnych funkcji np: samoczynne wpisywanie cd-keya
Marcin, 24 czerwca 2008, 15:08
zintegrowałem sp3 z płytą instalacyjną xp profesional zgodnie ze zaleceniami zapisałem na płytce cd jednak wystapił problem że nie można z tej płyty uruchomić systemu pojawia sie komunikat CDBOOT:Cannot boot from cd-Code: 5 zamiast naćiśnij dowolny klawisz w celu rozruchu systemu.Plyta jest dobrze zgrana gdy uruchamiam ją cd-rom poczas pracy systemu jest ok otwiera się normalnie jak orginał z sp2 natomiast jest problem z rozruchem z biosu jeśli ktoś mial podobny problem prosze o pomoc ? darek-oles@o2.pl
darczi221, 25 czerwca 2008, 12:25
Czy rzeczywiście jest błąd w zdaniu "Liczba ładowanych sektorów: zmieniamy wartość z 4 na 1"? Tzn. czy poprawnie powinno być "Liczba ładowanych sektorów: zmieniamy wartość z 1 na 4"?
Bob, 25 czerwca 2008, 15:05
Rzeczywiście był błąd, który już skorygowałem. Przepraszam za to małe niedopatrzenie. Dzięki wszystkim za uwagi.
Dawid Długosz, 25 czerwca 2008, 18:53
Ja również uważam, że łatwiej jest to zrobić programem nLite. A to, że znika opcja naprawy nie jest prawdą. Wystarczy zajrzeć do FAQ na www.nliteos.com aby przeczytać: "I dont have repair [R"> option at install, why, and how can I get it back? In the Unattended - General page, the Unattended Mode, set to "Prompt repair"."
rakoczyn, 26 czerwca 2008, 14:54
Dla tych którzy chcą integrować Window Media Player 11 PL za pomocą Nlite muszą dodać plik WMP11Slipstreamer.exe do folderu nLite. Domyślnie: C:\Program Files\nLite Od tej pory program będzie integrował zarówno SP3 PL, IE7 PL I WMP11 PL Adres do programu nLite: http://www.nliteos.com/download.html Adres do pliku WMP11Slipstreamer: http://odsiebie.com/pokaz/239233---12cc.html
Piotrek, 27 czerwca 2008, 13:17
UWAGA ! Dla wszystkich co jeszcze nie robili integracji programem nLite i metodą wyżej opisaną. Wypalone, gotowe płytki należy KONIECZNIE sprawdzić czy działają prawidłowo, czyli czy instalują prawidłowo system i czy on działa też prawidłowo. Robiłem integracje odkąd pojawił się SP1 do XP i wiem z własnego doświadczenia, że nie wszystkie wypalone płytki działały jak trzeba. Dobrze, że sprawdzałem je od razu po wypaleniu instalując system na starym komputerze. nLite też ma swoje kaprysy i jedna wypalona płytka w dodatku niesprawdzona to stanowczo za mało. Może nam sprawić niemiłą niespodziankę przy próbie instalacji systemu. A instalacja bezobsługowa, czyli "nienadzorowana" zrobiona tym nLite ma swoje duże plusy i polecam to każdemu. Wkładam płytkę i idę na kawę. Po kilku minutach system mam zainstalowany - bez zbędnego wpisywania danych (klucz) ani wybierania żadnych opcji. Dużo szybciej niż normalna instalacja i o wiele wygodniej !
Głuchy Na Oba Oczy, 28 czerwca 2008, 19:09
pliku windowsxp-kb936929-sp3-x86-plk.exe nie trzeba rozpakowywać po to by dokonać integracji SP3 z WinXP - ta instalka też obsługuje switch /integrate
lolek, 29 czerwca 2008, 16:49
A co, jeśli mam płytę startową z XP bez service packa 2 ? Można dokonywać integracji, czy nie? Dzięki za odpowiedź
Laik, 30 czerwca 2008, 16:29
Witam! Mam problem na samym początki integracji. Wpisuje po kolei: cd cd SP3 i gdy wpiszę windowsxp-kb936929-sp3-x86-plk.exe -x:c:\SP3 Wyskakuje informacja: Nazwa "windowsxp-kb936929-sp3-x86-plk.exe -x:c:\SP3" nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy. Wygląda to mniej więcej tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/04e8a1c58c69a552.html W Windows XP mam tak samo. Proszę o POMOC! Pozdrawiam
Mateusz, 30 czerwca 2008, 16:36
Witam! Już sobie poradziłem ale przez program nLite!. Tutaj podaje link jak to zrobić prościej i szybciej: http://www.alizee-forum.com/showthread.php?t=22358 Pozdrawiam
Mateusz, 30 czerwca 2008, 22:06
co zrobic gdy poajawia mi się komunikt, że sp3 nei jest prawidłową aplikacją systemu Win32?
MArcinkiewicz, 1 lipca 2008, 22:35
Autor nie wymienia wersji programu Nero Burning a w wersji 8 już nie ma opcji wykonania bootowalnej płyty. Jeszcze większym dla mnie mankamentem jest, że płyta instalacyjna, zawierająca program Windows XP Home Edition, zintegrowany z Service Pack"iem 3, nie pozwala usunąć partycji z poprzednią wersją programu operacyjnego, bo zawcześnie laduje tam swoje pliki instalacyjne. Przekreśliło to przydatność tej płyty. Podobna integracja programu z SP 2, wykonana wg instrukcji czasopisma PC World Komputer, tego mankamentu nie miała.
stopped, 7 lipca 2008, 10:38
Wersja Nero Burning Rom, która została użyta to 7, ale z tego co się orientuję w edycji 8 także istnieje możliwość tworzenia płyt butowalnych. Drugi opisany przez Ciebie problem - dotyczący niemożliwości usunięcia wczesniejszej wersji programu - u mnie osobiście nie występuję.
Dawid Długosz, 7 lipca 2008, 13:14
Szanowny Panie Dawidzie, w pierwszej kwestii się poddaję - usiłowałem sorzystać z wersji programu Nero 8, publikowanej na krąźku CD czasopisma komputerowego. Nie mogę wykluczyć, ze wersja kupna jest inna. W drugiej kwestii się nie poddaję. Kiedy usiłuję skorzystać z opcji "Usuń wskazaną partycję" (na ekranie pojawiają się i inne opcje), po wskazaniu partycji C, na której był poprzedni system operacyjny i Program Files, otrzymuję na ekranie komunikat, że polecenie to nie może być wykonane, bo na partycji tej umieszczone zostały pliki instalacyjne. Czy możliwe jest, by postępując zgodnie z Pana instrukcją, otrzymać dwie różne pod tym względem integracje. Pozdrawiam.
stopped, 8 lipca 2008, 21:14
czy ktos moglby napisac w punktach, byloby ich chyba kilkanascie, jak zrobic ten caly system z SP3, WMP11, IE7, directx - najnowszy juz jest chyba w SP3 tak??, oraz co z tym dzwiekiem HD bo przeczytalem ze sa jakies problemy, moze jego obsluga jest juz wbudowana w SP3? bo np vista obsluguje dzwiek HD bez instalowania sterownikow. Za punkt wejsciowy bym uznal ze posiadamy Windowsa XP z SP2.
samyczyk, 10 lipca 2008, 15:58
@samczyk Ostatnio instalowałem na laptopie XPSP3 i bez problemu zainstalowałem sterowniki Realteka HD w wersji 1.98 :)
AvK, 13 lipca 2008, 16:23
Witam. Po skorzystaniu właśnie z porady kolegi TrzEpiZ z dnia 22 czerwca 2008, 10:13 to powstaje katalog windist a w nim katalog cmpnents, I386, plik unattend.txt i unattend plik wsadowy MS-DOS. Czy kolega TrzEpiZ w wypowiedzi z dnia 22 czerwca 2008, 10:17 mógłby dokładniej opisać jak zamienić plik unattend.txt na Winnt.sif bo nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić. Napewno nie chodzi o zmianę samej nazwy pliku bo to nie działa, co trzeba zrobić z tym plikiem wsadowym i ztymi katalogami? Jeśli mógłbym prosić jak to wszystko zrobić i doprowadzic do ukończenia instalki nienadzorowanej to z góry dziekuję.
tomcio37, 14 lipca 2008, 10:54
wszystko jest ok ale czy można wypalić na dysku dvd ? proszę o poradę !
Darek, 29 lipca 2008, 11:41
Czy można zamiast kombajnu Nero użyć DeepBurner (i jak ) ,a tak na marginesie to na 2 raz lepiej taką demonstrację przeprowadzać z pomocą darmowych programów !
kk, 2 sierpnia 2008, 01:44
Nero ma 190 MB ,czy nie ma darmowych programów ? Osoba polecająca Nero nie ma chyba wyobraźni ,a sam program chyba kupili mu rodzice ewentualnie ma spiraconą wersję ,no chyba zaraz cholera mnie weźmie ...190 MB .
kk, 2 sierpnia 2008, 01:53
Bardzo proszę o informacje czy integracja SP3 z Windows xp houm w wersji OEM Jest możliwa? Czy już ktoś tego dokonał? Bo aktualizacja SP3 ze strony Microsoft nie przynosi rezultatu, gdyż komp się samoczynnie restartuje podczas instalowania plików SP3. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
Piotr, 6 sierpnia 2008, 14:35
Sorry: zaznaczam, że mam procesor - Intel Wersja Intel(R) Celeron(R) CPU E1200 @ 1.60GHz
Piotr, 6 sierpnia 2008, 14:42
do STOPPED : taka sytuacja ma miejsce gdy uruchamiasz instalację windy spod systemu, wtedy rzezcywiście pliki instalatora lądują na dysku i to c:. Uruchom instalatora spod DOSa i nie będzie problemu. nLite nie ma tu nic do rzeczy. pozdrOOfka
poli, 7 sierpnia 2008, 09:27
Dla pewności działania integracji poprawek, dodatków i uaktualnień w nLite, należy wszystkim tym poprawkom zmienić nazwy do postaci KBxxxxxx.exe, a w oknie wybranych poprawek posortować według daty od najstarszych do najmłodszych przy pomocy ikonek "góra", "dół" po prawej stronie okna.
wszystkomający, 23 sierpnia 2008, 22:27
A mi wyskakuje błąd CDBOOT:Cannot boot from cd-Code:4
Wie ktos co to moze byc ?

Marcin, 6 września 2008, 13:49
Niezly sposób wszystko śmiga aż miło, jeszcze tylko sobie tak ustawnie żeby automatycznie wpisywalo cd-keya i w ogole nie bede potrzebny przy instalacji.

Cubus, 10 września 2008, 22:10
Po zainstalowaniu SP3 nie działa połaczenie z Internetem. Przy pierwszej próbie połączenie nawiązywane jest bardzo wolno. Następne próby kończą się niepowodzeniem. Próby naprawy przez system Windows są śmieszne i kończą się niczym (jak zwykle). Po mojej interwencji u usługodawcy ADSL, Net24, otrzymałem odpowiedź, że wina leży po stronie komputera. Ze strony usługodawcy wszystko działa nienagannie. Po powrocie do stanu sprzed instalacji SP3 połączenie z Internetem działa bez zarzutu. Proszę o pomoc.
Jan, 16 listopada 2008, 11:03
witam Jan podaj wiecej informacji takich jak:
lacze, modem, czym sie laczysz itp
byc moze przyczyna jest zle ustawienie albo stare sterowniki

MEK, 5 stycznia 2009, 05:07
U mnie też występuje podobny problem jak u Jan-a. Bez widocznej przyczyny coś się przestawia prawdopodobnie w konfiguracji TCPIP. Uzywam D-Linka 504T z WiFi podpietego do Neostrady. W tym samym czasie na innych komputerach wszystko działa normalnie, wiec problem jest po stronie tej konkretnej maszyny. Ostatnio rozwiązałem problem wykonując działania w jakiś sposób wpływające lub odświerzające konfigurację sieci (np. dodanie karty WiFi na USB ostatnio pomogło).

sebi, 11 lutego 2009, 09:22
u mnie pokazuje ze nie mozna zintegrowac na juz zintegrowanej płytce a mam Xp por Sp1 a w jaki sposób zmienic instalacje zeby mozna było zmienic

czarli, 1 marca 2009, 18:13
prosze o pomoc moje gg 8274815

czarli, 1 marca 2009, 18:22
Czy komus udalo sie zintegrowac przy pomocy nlite IE8? W jaki sposob dokonac integracji z plyta instalacyjna WinXP SP3, aby uzyskac efekt zastosowania przelacznikow: IE8-WindowsXP-x86-PLK.exe /quiet /update-no /norestart
reus, 28 marca 2009, 09:21
Odpowiedż dla reusa. Pokombinuj zintegrować IE8 w nLite dodaj do poprawki i uaktualnienia. Jak chcesz pogadać w tej sprawie to gg 7057405

Keru, 28 marca 2009, 10:52
Witam, Fajny artykul tylko, czy mozna SP3 zintegrowac z golym XP Home OEM?

kolesmaniek, 31 marca 2009, 00:25
Zintegrowałem SP3, IE8 i WMP11 ze wszystkimi updateami jakie są, jak ktoś chce pomocy gg: 9044775
Mariusz, 15 kwietnia 2009, 22:59
Może ktoś podpowie, czym zintegrować IE8 z WinXP SP3 - nLite ani Slipstreamerem nie daje rady...
Ziejas, 27 maja 2009, 15:06
można to robić od podstaw ale po co skoro są wygodne narzędzia?
http://it-wiki.pl/wordpress/jak-szybko-zainstalowac-windows-xp
A.

alek, 4 lipca 2009, 12:00
bardzo dobry artykuł, bardzo mi pomógł zrobic tą płytkę bootowalną
peter, 1 lipca 2011, 00:31
Bardzo przydatne - teraz zobaczymy czy ten problem z instalacją wkońcu zniknie mi sprzed oczu. ;)
Luo, 17 października 2011, 17:59
W Nero9 sprawa wygląda inaczej. Trzeba uruchomić Nero Burning ROM, nie Nero StartSmart.
jasieńczyk, 27 stycznia 2012, 11:08
Dziękuję autorowi powyższego artykułu. Zrobiłem według zaleceń i wszystko się udało. Zainstalowałem system na najnowszych podzespołach. Wcześniej korzystałem z różnych forum Internetowych i każdy doradzał coś innego, że niby karta graficzna zepsuta, a to pamięć niesprawna itp. itd, próbowałem instalować XP z SP1 chyba z 20 razy i za każdym razem wywalał mnie na niebieski ekran, a wystarczyło mieć XP z SP3. Dziękuję i pozdrawiam.
tdtoma, 6 listopada 2012, 20:23
Nie wiem czy ktoś czyta ten wątek jednakże ośmielę się odkopać. :D Mianowicie, gdy wchodzę w sekcje "dysk butowalny" widnieją tam u mnie również 2 pliki z tym że ten interesujący nas nie. Mam tam tylko BootCatalog.dat i i Arnes Boot Record.img czy to zamiennik tego microsoft? Z góry dziękuje za pomoc.
Laszlo, 7 czerwca 2013, 19:18

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.