Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Co nowego w Service Pack 3 dla systemu Windows XP?

Co nowego w Service Pack 3 dla systemu Windows XP?

Dawid Długosz
9 maja 2008
80 223
Odsłony
Dawid Długosz
9 maja 2008
80 223
Odsłony

Microsoft właśnie udostępnił dodatek Service Pack 3 dla systemu Windows XP! Według zapowiedzi giganta z Redmond jest to ostatnia tego typu aktualizacja przeznaczona dla tej edycji "okienek". Przyjrzyjmy się więc dokładnie zmianom i nowym funkcjom, które oferuje ten zbiorczy pakiet uaktualnień i odpowiedzmy na pytanie czy w ogóle warto instalować SP3.

Słowem wstępu

Service Packi są zbiorem wszystkich dotychczasowych aktualizacji przeznaczonych dla danego produktu Microsoftu. Często jednakże jest tak, że ich instalacja wnosi także nową funkcjonalność: czy to w systemie operacyjnym, czy też innym oprogramowaniu, dla którego przeznaczone jest uaktualnienie tego typu. Zobaczmy, czego tak naprawdę możemy spodziewać się instalując dodatek Service Pack 3 dla Windows XP. Postarajmy się także odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania odnośnie tego pakietu aktualizacji. Mamy nadzieję, że po lekturze artykułu będziecie w stanie podjąć samodzielną decyzję czy warto zainstalować SP3 czy też nie.

Obalamy mity!

"Po instalacji SP3 możemy korzystać z interfejsu Aero Glass w Windows XP..., dzięki temu dodatkowi system staje się tak bezpieczny jak Windows Vista..." - te i wiele innych podobnych opinii pojawiało się w sieci jeszcze przed premierą Service Pack 3, niestety prawda okazała się bardziej brutalna niż przypuszczano. Na nieszczęście wspomniane wyżej funkcje, znane z najnowszego systemu Microsoftu przeznaczonego dla użytkowników domowych - Vista - nie zostały zaimplementowane w pakiecie SP3 dla Windows XP. Programiści tak opracowali dodatek Service Pack, aby po jego instalacji nie zmieniły się doznania i wrażenia obecne podczas pracy z systemem operacyjnym - krótko mówiąc siła SP3 drzemie w szczegółach!

Zawartość pakietu Service Pack 3

Na całkowitą zawartość SP3 składa się dodatek Service Pack 2 oraz wszystkie aktualizacje, zarówno krytyczne jak i hotfixy, które zostały wydane od daty jego premiery (wrzesień 2004 r.), aż do dnia dzisiejszego. W trzecim już wydaniu zestawu łatek i uaktualnień, nie znajdziemy jednak programów Windows Media Player 11 oraz Internet Explorer 7. Nieobecność pierwszej z wymienionych aplikacji nie dziwi, ale drugiej już tak. Internet Explorer wszakże jest kluczowym elementem Windows, a sama siódma edycja programu traktowana jest przez Microsoft jako ważne i krytyczne uaktualnienie systemu. Po instalacji dodatku Service Pack 3 pozostaje zatem ręczne doinstalowanie wspomnianych aplikacji.

Ważniejsze aktualizacje udostępnione wcześniej dla systemu Windows XP

Poniższa tabela przedstawia zestaw kluczowych składników pakietu Service Pack 3, które zostały udostępnione już wcześniej dla systemu Windows XP po premierze dodatku SP2.

Nazwa funkcjonalności: Opis:
Windows Installer 3.1 v2 (MSI) Microsoft Windows Installer (Instalator systemu Windows) 3.1, w stosunku do wersji 3.0, został pozbawiony wielu wad, które posiadał poprzednik oraz został wzbogacony o nową funkcjonalność. Dodano m.in. wsparcie dla Windows File Protection (WFP).
Microsoft Management Console (MMC) 3.0 MMC umożliwia wykonywanie codziennych zadań związanych z zarządzaniem systemem operacyjnym. Wraz z wersją oznaczoną numerem 3.0 proces ten stał się jeszcze prostszy.
Background Intelligent Transfer Service (BITS) 2.5 Aktualizacja usługi inteligentnego transferu w tle, oznaczona numerem 2.5, jest wymagana do poprawnego działania m.in. przez takie programy, jak Windows Live OneCare czy Microsoft System Center Configuration Manager 2007.
Wi-Fi Protected Access 2 (WPA2) Ulepszona wersja protokołu ochrony sieci bezprzewodowej zgodna ze standardem IEEE 802.11i.
Microsoft Core XML Services (MSXML) 6.0 Wnoszą większą niezawodność oraz bezpieczeństwo usługi, dostosowaną do standardów XML 1.0, także tych wytyczonych przez W3C.
Peer Name Resolution Protocol (PNRP) 2.1 Umożliwia oprogramowaniu, wykorzystującemu protokół PNR, komunikację z aplikacjami pracującymi pod kontrolą systemu Windows Vista i bazujących na tym rozwiązaniu.
Aktualizacja IPsec Simple Policy Dzięki temu uaktualnieniu otrzymujemy sposobność prostego tworzenia i zarządzania filtrami IPsec.
Microsoft Windows Imaging Component (WIC) Wprowadza skalowalną strukturę pracy z obrazami i metadanymi obrazów.
Digital Identity Management Service Usługa, która umożliwia podczas logowania się do domeny, na serwerze pracującym pod kontrolą Windows Server 2003 SP1 lub nowszego, użytkownikowi na korzystanie ze wszystkich udostępnionych certyfikatów i kluczy.

A co otrzymujemy nowego?

Powyżej opisaliśmy zestaw ciekawych funkcji, które jednak zostały udostępnione użytkownikom systemu Windows XP, w postaci odrębnych aktualizacji, już jakiś czas temu. Przyjrzyjmy się więc nowościom oferowanym przez dodatek, bo to ich obecność zapewne zdecyduje o tym, czy postanowicie zainstalować pakiet SP3.

Nazwa funkcjonalności: Opis:
Network Access Protection (NAP) NAP pozwala na lepsze i bardziej efektywne zabezpieczenie zasobów sieci. Integracja tego składnika umożliwia lepszą kooperacyjność pracy w środowisku sieciowym pomiędzy systemami Windows XP SP3, a Windows Server 2008.
Aktywacja produktu Windows Podczas instalacji Windows XP ze zintegrowanym Service Packiem 3 nie musimy podawać w trakcie trwania tego procesu klucza produktu, tak jak to miało miejsce dotychczas. Podobnie jak w przypadku Microsoft Windows Vista, użyjemy go jedynie do aktywacji systemu.
Microsoft Kernel Mode Cryptographic Module Jest modułem działającym na poziomie jądra systemu, a mającym zezwalać na uzyskiwanie dostępu do podstawowej części systemu operacyjnego, sterownikom działającym w trybie kernela - wszystko odbywa się w zaszyfrowany, specjalnymi algorytmami, sposób. Modułu tego nie należy mylić z usługą Kernel Patch Protection, dostępną w 64 bitowych systemach Windows.
Descriptive Security Options User Interface Nowy interfejs modułu Opcji zabezpieczeń w systemie Windows XP jest teraz bardziej przyjazny dla użytkownika i w dokładniejszy sposób udostępnia informacje odnośnie wybranej funkcji związanej z bezpieczeństwem.
"Black Hole" Router Detection Funkcja ta umożliwia identyfikowanie routerów, które dyskretnie odrzucają pakiety. Domyślnie włączona.
Credentials security service provider Usługa pozwalająca na uzyskiwanie zgodności oprogramowania pomiędzy systemami Windows Vista i Windows Server 2008, a Windows XP SP3.

Podsumowanie

Service Pack 3 wnosi wiele nowych i użytecznych funkcji - to widać gołym okiem. Podczas jego tworzenia postawiono głównie na bezpieczeństwo systemu Windows XP oraz zgodność z najnowszymi produktami firmy, takimi jak Windows Vista czy Windows Server 2008. Z wydania SP3 z pewnością zadowoleni będą administratorzy systemów, którzy wraz z instalacją dodatku, otrzymują bardzo ciekawe narzędzia usprawniające pracę. Mimo braku implementacji pewnych funkcji, znanych chociażby z Windows Vista (wspomniane środowisko Aero Glass czy też Kontrola Konta Użytkownika), zbiorczy pakiet aktualizacji SP3 z pewnością warto zainstalować już dziś, nawet jeśli nowe opcje wydają się nam nie potrzebne, a wręcz uważamy, że są zbyteczne. Microsoft znany jest z tego, iż udostępniając nowe wydania swoich programów przeznacza je przeważnie do pracy pod kontrolą systemów operacyjnych "dozbrojonych" w ostatni dodatek Service Pack - tak więc prędzej czy później proces ten nie ominie użytkownika chcącego korzystać z najnowszych, dostępnych rozwiązań.

Zobacz również

Komentarze

Czy podczas instalacji SP 3 musimy podawać klucz produktu, lub ponownie aktywowywać system?
AMATOR, 9 maja 2008, 14:45
Do AMATOR: Podczas instalacji Windows XP ze zintegrowanym Service Packiem 3 nie musimy podawać w trakcie trwania tego procesu klucza produktu, tak jak to miało miejsce dotychczas.
PAwel, 9 maja 2008, 18:31
A co będzie--gdy zajdzie koniecznośc ,przywracania systemu?
denisha, 10 maja 2008, 18:16
no piraty strachajta sie
falken, 11 maja 2008, 10:31
Przywracanie systemu zaczyna się od daty instalacji SP3. Czyli od nowa.
Roman, 11 maja 2008, 18:24
"Windows File Protection (WPF)." Chyba powinno byc WFP bo z tego co mi wiadomo WPF = Windows Presentation Foundation.
Nejth, 13 maja 2008, 00:57
zainstalowalem sp3 i od tego czasu kilka razy dziennie mam bluscreeny i krytyczne wylaczanie sie systemu przy najrozniejszych operacjach. MASAKRA... nie wiem czemu?
cyka, 13 maja 2008, 18:37
@Nejth: Poprawione, dzięki za uwagę ;-)
Dawid Długosz, 13 maja 2008, 22:11
Do cyka - należy sprawdzić porządek z plikami na dysku tzn. czyszczenie rejestru i jego defragmentacja, czyszczenie dysku np "odkurzaczem" - tu wystarczy tzw. szybkie czyszczenie, no i polecam Speed-X do zwalniania pamięci RAM. oprócz tego ja mam wyłączone przywracanie systemu (korzystam z pełnej wersji Ghosta 14.0). Zwolnilo się mi aż 4,5 Gb miejsca na dysku a service pack 3 idzie jak rakieta :-)
Styx, 14 maja 2008, 15:50
Obraz nędzy i rozpaczy niestety.
voldemorth, 14 maja 2008, 15:57
gdzie instaluje sie pliki sp3 pl?? czy w pliku windows czy program files??
Gusamos, 14 maja 2008, 20:26
U mnie po instalacji SP3- niema żadnej różnicy.Nic się nie zmieniło.
and-wil, 14 maja 2008, 20:36
U mnie po instalacji SP3 dłużej włącza się system ! I NIC INNEGO NIE ZAUWAŻYŁEM !!
dallo, 14 maja 2008, 21:44
dallo: "U mnie po instalacji SP3 dłużej włącza się system ! I NIC INNEGO NIE ZAUWAŻYŁEM !!" Bezpieczeństwa danych nie poczujesz...
Kaldov, 14 maja 2008, 22:29
zainstalowałem i wszystko dobrze działa
Bezimienny, 15 maja 2008, 07:57
Próbowałem wczoraj zainstalować automatycznie SP3 ale sie nie udało. W poradach przeczytałem że nalezy ściągnąć plik i ręcznie zainstalować. Tak zrobiłem;SP3 się zaistalował ale przy okazji coś poknocił z Pandą, która trzeba reinstalować.
LUPOLUPUS, 15 maja 2008, 09:58
NIESTETY mam przykre doświadczenia z pandą , używam kaspersky , mam sp3 , nie widze zmian na gorsze w kompie polecam wszystkim którzy mają oryginalnego XP
DOKTORZOMO, 15 maja 2008, 15:37
Wszystko jest dobrze, jeśli jednak ma się tzw.syf na dysku, to najprościej powiedzieć, że to lipa albo obraz nędzy ale na własnym kompie, który już był nędzą! Podstawa to prawidłowe wszystkie instalacje i dbanie o porządek, krótki pobyt w sieci to około 60-70 spyware. Podsumowując jest lepiej z SP3!
pawlo, 15 maja 2008, 15:47
Po instalacji SP3 następuje blokada opcji drukowania tekstu i zamykanie worda1997.Po odinstalowaniu wszystko jest OK.O co dalej to się jeszcze zobaczy ,podobnie jak z vistą.Więcej nie
kazela, 15 maja 2008, 16:59
narazie nie spostrzeglem zmian ale wiem ze one sa pozdro
181, 15 maja 2008, 17:53
po zainstalowaniu SP3 nie moge zainstalować żadnego nowego uaktualnienia... Mam Home Ed. (PL, orginal)
huki, 15 maja 2008, 18:03
ja nie jestem specem od systemów komputerowych, zainstalowałem SP-3 i wszystko dobrze mi chodzi. Nie zauwazyłem róznicy.
eugen30, 15 maja 2008, 20:05
przed instalka sp3 nalezalo by wyczyscic kompa ze wszystkich syfow dobrym programem. To wystarczy. I lepiej miec ustawiony standartowy temat windows a nie jakies upiekszenia. Jak masz czysty system to bedzie biegalo az milo.
marecki661, 16 maja 2008, 08:00
zainstalowałem sp3 i mam pytanko czy jest różnica w wyglądzie czyli ikonki itp.bo umnie wszystko po staremu nie widać żadnej różnicy,czy sp 3 to tylko najnowszy aktualizator i czy po ściągnięciu go będę dostawał jeszcze np w czerwcu aktualizacje do pobrania pakietu sp 3
portas77, 16 maja 2008, 08:44
System był świeży (zaraz po instalacji płytki z SP2,dysk wcześniej sformatowany, żadnnych dodatkowych programów, poza Nortonem). Poza niemożliwością akualizacji wszystko działa poprawnie.
huki, 16 maja 2008, 14:54
jeden wielki kanał z tym SP3, zainstalowałem do badziewie, i co ? komp bardziej zamulony jak na SP2, zostaje przy SP2,niepolecam Sp3, chyba że ktoś chce i tyle, to moja recenzja
Czesio, 17 maja 2008, 07:31
SP3 - uwaga jeśli ktoś kożysta w neostrady i ma podpiętu ruterek bezprzewodowy to system nie wpuszcza należy zrobić mase zabiegów aby doprowadzić do używalności... nie polecam !!!!
janusz, 17 maja 2008, 17:14
Ściągnąłem SP3 z Waszej stronki i zainstalowałem, zauważyłem od razu szybsze otwieranie aplikacji, a także gry szybciej się wczytują. Poza tym wszystko działa, jestem zadowolony z SP3.
darko, 19 maja 2008, 08:15
darko: tak i pewnie procek zamiast 2,5 GHz zmienil Ci się na Core2Duo 3.0GHz... a Crysis to chodzi Ci na max detalach przy max rozdzialce... mimo iż masz GF7600... Naprawde dobry ten twoj SP3...
Spark, 19 maja 2008, 09:15
..i ja zainstalowałem, jestem zadowolony, system stabilniejszy..i jakby szybszy, polecam
albo, 19 maja 2008, 10:20
Zainstalowałem i nie widze żadnej różnicy :) tylko straciłem czas na jego sciąganie...
Gauz, 19 maja 2008, 11:36
Ja też pobrałem i zainstalowałem, brak różnic a nawet pogorszenie w niektórych aplikacjach( niektóre gry zaczęły szwankować jak również antywirus - gdata total care 2008).
busior, 19 maja 2008, 12:33
Mam XP Media Center Edition (angielsko języcny,oryginał),z aktualizacji automatycznych nie mogę zainstalować SP3.Pod koniec instalacji pojawia się informacja że aktualizacji nie udało się zainstalować.Skąd pobrać ręcznie SP3 dla tego systemu?
ad, 19 maja 2008, 21:36
Da się zainstalować SP3 na pirackiej wersji... próbowałem z którąś jeszcze nie gotową wersją (angielską) i szło.
Pisarz, 20 maja 2008, 08:07
zainstalowalem SP3 i system jest stabilniejszy :)
siwy, 20 maja 2008, 14:25
witam czy z zainstalowanym SP3 Xp będzie wykrywał 4GB ramu i 4-rdzeniowy procesor ???
GZ, 20 maja 2008, 16:00
"albo 19 maja 2008, 10:20 ..i ja zainstalowałem, jestem zadowolony, system stabilniejszy..i jakby szybszy, polecam " Potwierdzam, nawet przestało mnie wywalać z gty Ns Carboon
Sasman, 20 maja 2008, 16:23
WItam, jak wyżej, zainstalowałem wcześniej Sp3 i powiedzmy że ok, ale po chwili, komp zaczął musić, wywalało błędy IE, komp się chaczył i tyle, wywaliłem to badziewie, i co się okazało? odinstalowanie sp3 ma duży wpływ na aplikacje zainstalowane w xp, po odinstaloaniu programy zaczęły wariować, wywalać błędy, pomógł format, obecnie mam sp2 i nienarzekam ! zostaję przy sp2, wam też polecam .
Czesio, 22 maja 2008, 20:02
Zaninstalowałem na działkowym komputerze pracującym w grupie roboczej i wszyskodziała i nie zauważyłem żadnej zmiany jedynie przestały mi działać dodatkowe kompozycje pulpitu ale po przywruceniu starej biblioteki uxtheme.dll wszystko wróciło do normy. Będzę instalował sp3 na domowej stacji roboczej w domenie to sie zobaczy czy są dostrzegalne te nowinki z SP3.
webadmin, 23 maja 2008, 20:33
Witam u mnie po zainstalowaniu nic się specjalnie nie zmieniło, fakt że się długo uruchamia. No i na początku po zainstalowaniu faktycznie się dwa razy restartował bez powodu ,ale teraz wszystko wróciło do normy.
miki , 25 maja 2008, 09:52
czy na pirackiej wersji XP można doinstalować sp3? Nie zablokuje mi kompa ta wersja? Może ktoś coś wie dokładniej na ten temat.?
Zainteresowany, 26 maja 2008, 01:58
witam czy z zainstalowanym SP3 Xp będzie wykrywał 4GB ramu i 4-rdzeniowy procesor ???
GZ, 26 maja 2008, 14:20
Ja po instalacjii niezobaczyłem i nieznalazlem zadnych zmian ;(
Nild, 27 maja 2008, 08:04
Zainstalowałem service pack 3 po angielsku i zwalił mi kompletnie system a po polsku to sie boje ,bo nie chce mi sie reistalowac
Janek, 28 maja 2008, 08:04
ja zainstalowałem i wszystko chodzi jest ok
kris, 1 czerwca 2008, 23:19
Zainstalowałem przez automatyczne aktualizacje i system dziala wolniej. Programy pakietu office otwierają się 3-4 razy dłużej. Co to może być.
romo, 3 czerwca 2008, 07:41
SP3 to jest najgorsza poprawka tego rodzaju czytałem dużo o SP3 przed instalacją na każdym forum mi odradzali ale z ciekawości zainstalowałem i przeżyłem piekło z kompem nawet nie pomogło odinstalowanie SP3. Czekało mnie jedyne wyjście format i reinstalacja systemu. Taka prawda jest o SP3 ma bardzo dużo błędów MS nie postarał się tym razem bo w SP2 nie było takich niespodzianek.
levisek, 4 czerwca 2008, 15:08
lipa,nic SP3 u mnie nie zmienilo.
JP, 9 czerwca 2008, 16:12
Witam Was! Mam poważny problem nad którym nie bardzo daje sobie radę.Mam prośbę czy ktoś mógłby mi pomóc?? Proszę o odpowiedzi pilne : Mam Stary komputer i jest zainstalowany Service Pack 1 więc nie moge zainstalować Internet Explorer 7, i tu uchyla się moje pytanie-czy można w jaki kolwiek sposób zainstalować IE7 na SP1 ?? proszę o odpowiedzi Co robić... ;/
PAWEŁ161616, 11 czerwca 2008, 17:17
tylko gg 11707964
PAWEŁ161616, 11 czerwca 2008, 17:18
Zainstalowałem i jest O.K. z wyjątkiem skór WinXP, których miałem dwie - ulubiona kolorystyka, a zainstalowane za pomocą - ściągniętego kiedyś stąd - UXTheme"a. W Windows\Resources\Theme wszystko - sądząc po nazwach plików - pozostało. Z moją wiedzą nie myślę o spenetrowaniu DLL-ów itp.. Ktoś powie co zrobić?
Jasiek, 13 czerwca 2008, 21:33
po instalacji sp3 przestalo dzialac Nero nie moge zainstalowac Opery blad z jakimis plikami *.dll moze wie ktos jak to naprawic
wrc_____, 14 czerwca 2008, 18:12
zainstalowałem SP3 działa dobrze.
koz., 16 czerwca 2008, 17:11
Gdy dodaje kilka filmów w Windows Media Player system wywala mi "blue screeny" lub się resetuje sam. Podobnie mam gdy niektóre gry próbuja uruchomić jakiś filmik. Przed zainstalowaniem SP3 nic takiego nie miałem :(
telar, 17 czerwca 2008, 18:05
SP3 jest tak samo wątpliwy jak Vista. Na razie się wstrzymuję. Zainstaluje tylko jak będzie taka konieczność.
Punisher, 21 czerwca 2008, 23:35
Wy jesteście ludzie dziwni zamiast zrobić integracje tego dodatku SP3 czyli tak jakby zrobionie nowego xp tyle że z tym dodtakiem to wy to zaraz po ściągnięciu instalujecie. Zastanówcie sie a potem komentujcie. Niektórzy mają racje jak sie odrazu zainstaluje to nie działa bo masz syf na kompie i tyle. Ja radze tak zróbcie tak jak jest tu i będzie dobrze: http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/1705,1,Integracja_dodatku_SP3_z_obrazem.aspx a WinXp Sp2 Odinstalujcie a na jego miejsce WinXP SP3 Pozdro
grzecho, 23 czerwca 2008, 19:42
jak mogę się skontaktować z Dawidem Długoszem np. przez mail. Jak ktoś ma to niech mi da jego maila. Z góry dzięki i pozdrawiam.
grzecho, 23 czerwca 2008, 19:52
grzecho, adres mailowy Dawida podałem Ci w tym materiale -> http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/1705,1,Integracja_dodatku_SP3_z_obrazem.aspx
Daniel K., 23 czerwca 2008, 22:03
Ile potrzeba wolnego miejsca na dysku przed rozpoczęciem instalacji?
RudzioLL@, 1 lipca 2008, 17:15
Więcej informacji o SP3 możecie znaleźć na www.servicepack3.pl :-)
amigo, 1 lipca 2008, 21:39
Witam, po zainstalowaniu SP3 mam problemy z internetem Bisness Everywhere z orange,nie chce sie połączyc i wywala mi awaria lini.Musiałem przeinstalowac windows XP i wrócic do SP2 i modem działa.
szerszen, 3 sierpnia 2008, 11:16
zainstalowałem na czysty system i nie mogłem połączyć się z siecią bezprzewodową,po odinstalowaniu wszystko wróciło do normy .
nico64, 10 sierpnia 2008, 00:45
potwierdzam system widzi 4 giga ramu po zainst.SP3
pawcio, 30 sierpnia 2008, 20:53
Po zainstalowani Sp 3 gdzieś się podział Menadżer Windows.Nie mogę w nic zagrać.Gry tną się niemiłosiernie(Call of Duty 2,Gothic 2 Noc Kruka) i reszta.Nawet w klawiaturze y zmienilo si na z.Co z tym robic?
Rokerss, 1 września 2008, 16:22
Rokerss ---> Kup nowego kompa...
Po zainstalowaniu SP3 system jest stabilniejszy i wydajniejszy.

P.S. Vista śmierdzi.

Lollll, 3 września 2008, 22:56
czy może mi ktoś powiedzieć GDZIE należ wkleić zassanego sp3?

franek, 6 września 2008, 15:16
Zassanego sp3 najlepiej wkleić do kosza ;)

tomku, 8 września 2008, 15:38
instalowałem dzisiaj na legalu wszystko ok nic nie muli nic nie znika a jak wyżej ktoś wspomniał zwiększenie bezpieczeństwa jest niewidoczne!!!
leew, 13 września 2008, 21:55
Odradzam instalowanie SP3. Komputer zawiesza się nawet przy uruchamianiu plików z WORDA, jest niekompatrybilny z dodatkami Vista Themes. Odinstalowanie jakiegokolwiek pakietu SP (wiadomo) wprowadza jeszcze większy bałagan...
Wniosek: zapraszam do formatu dysku i instalowania WIndowsa, ale bez SP3!!!
pzdr

steFFan, 14 września 2008, 10:04
Po zainstalowaniu SP3 system nie wykrywa programu antywirusowego i nie ściąga aktualizacji a przed instalacją było OK.
Arko, 25 października 2008, 11:07
Przez rok mój Windows XP SP2 śmigał jak smok, regularnie był defragmentowany i oczyszczany, po zainstalowaniu SP3 trzy razy niebieski ekran i kominikat nie mozna znaleźć pliku ....\config\system, najpierw podmieniałem z repair, później reinstalowałem i znowu mi wywalało po ponownym zainstalowaniu SP3. Wróciłem do SP2 + aktualizacja z MBSA 2 i od dwóch tygodni nie mam uwag. Wniosek: badziewie

jurgo, 25 listopada 2008, 19:36
Ja zainstalowałem SP3 i po uruchomieniu sie systemu po kilku sekundach caly sie zawiesza i nic nie idzie zrobic myszka sie nie rusza klawiatura nie reaguje pomoga tylko reset i jesli ktos wie czy mozna jakos usunac tego service packa z 2 systemu tak zeby nie tracic danych prosze o szybka odpowiedz
Lee, 26 grudnia 2008, 16:52
do lee uruchom kompa w trybie awaryjnym i poprosyu jodinstaluj sp3
 
pozdro

u08mlap, 1 stycznia 2009, 14:45
Ale jak się komuś nie podoba to jest w systemie opcaj dodaj usuń programy i tyle...

Levi, 2 stycznia 2009, 18:38
siemanko....mam pytanie moge zainstalować SP2 na SP3.Nie będzie żadnych błędów system będzie dobrze chodził??O ile można??
Łukasz, 11 lutego 2009, 23:14
Prosze o pomoc!!
Łukasz, 11 lutego 2009, 23:14
Chodzi mi o to że zainstaluje całego windowsa z płyty SP2 Orginalnego!!
Łukasz, 11 lutego 2009, 23:16
dobra zainstalowalem tego sp3 i ku mojemu zdziwieiniu nickompletne nic tylko minusy rfzadnych plusow  nawet gry nie ktore mi nie chodza takie jak steam itp...   przywrocic systemu nimoge bo niemam takiego programu to co mam zrobic..??

Marek Chorzowski, 25 lutego 2009, 20:37
Dziwne rzeczy sie u was dzieją z SP3. Ja z niego kożystam już przwie rok i od jego zainstalowania XP działa o wiele szybciej i stabilniej. Kilka osób które znam też go mają i są zadowoleni, ja zresztą i mój komp też...
daniel, 28 marca 2009, 12:22
dlugo myslalem nad instalacja sp3 i niestety to byl blad jakdy troszke wolniejsz, nie stety m$ ma tedencje do partolenia od jakiegos czasu!!!
  SUPER VISTA Z czy bez sp i tak kibel jest a d10 to niech sobie  w dupsko wsadza

 

baka, 14 kwietnia 2009, 03:25
Zainstalowalem SP3 zeby se pograc w GTA 4 i powiem ze bardzo dobrze chodzi tylko po zainstalowaniu sie troche komp mulił i nawet pokazał sie jakis Niebieski błąd skasowalem jakies 20 Gb jakies gier co juz nie gram i sie nie pokazuje błą a komp chodzi jak rakieta

Gta 4, 3 sierpnia 2009, 19:37
 Ja wam powiem ,że dla mnie napewno pack 3 jest lepszy nie żęli 2 :P .Chodzi płynnie ,wszystko szybciej się załancza  , popieram mam już go 2 lata i nie narzekam :) pozdrawiam
zenek, 18 stycznia 2010, 02:27
@up sciagni sobie service pack do twojej ortografii
lol, 23 stycznia 2010, 11:28
U mnie przy zainstalowaniu sp3 net mi nie chodzi, mam sp2 i net chodzi wie ktoś o co chodzi
Dawid, 13 marca 2010, 19:45
Drodzy ludzie, musicie najpierw zainstalować system - brak programów itd. a następnie zainsatować pakiet Service Pack 3. Można zauważyć że programy wcześniej były zarejestrowane dla systemu Windows XP Service Pack 1-2. Na własne oczy nie mając doświadczenia nie zobaczycie różnicy. Ale w skład Service Pack 3 wchodzą krytyczne poprawki, hotfixy, jakieś symulatory - Aero Glass też działa, jeśli zainstalujecie program Aero z kompozycją która akceptuje Aero ściągnijcie z jakiejś stroniki. Tak się składa że SP3 nie jest dobry dla starych komputerów, bo wolno się odpalają, ale zapewnia dla starych komputerów większe bezpieczenstwo. W takim razie ZAPRASZAM DO DRUGIEJ STRONY LEKTURY. Pozdriawiam.
Dorian, 1 sierpnia 2010, 11:33
Ja właśnie instaluje ten dodatek! Ale to co przeczytałem czyli Treść i komentarze to powinien mi się spodobać ! choć długo się pobiera jakieś 20 min ale i tak się powinno opłacać! Serdecznie Polecam !
Ahnmitthe, 14 marca 2012, 11:40
Witajcie. Tak czytam, że większość tutaj odradza instalowanie SP3. Ja oczywiście się dziwię czemu są aż tak kontrowersyje i zbulwesowane komentarze. Nie dziwić się, że po zainstalowaniu SP3 na systemie bez formata komputer wam muli.. Jak tak jest to macie za dużo syfku i zbędnych plików, programów. Najlepiej instalować tą paczke na CZYSTYM systemie, po formatowaniu. Miałem tak samo jak ci co odradzają bo zamula i są częste błędy póki nie sformatowałem kompa. A więc, taka rada: NAJPIERW ZROBIENIE FORMATA, PÓŹNIEJ INSTALOWANIE SP3. Pozdrawiam.
Realowiec, 3 stycznia 2014, 06:52
Witam.Mam pytanie czy wie ktoś jaki jest problem z SP3 jeżeli widząc po komentarzach że jest wiele błędów to czy tez to wpływa na instalacje programu Skype na dotychczasowym SP2??
tolek , 19 lutego 2014, 17:28
SP3 jest ok. Trzeba mieć co najmniej 2GB Ramu !
Darek, 23 lutego 2018, 11:45
może byc ram 640mb i też chodzi tylko av troche muli wtedy.
sp, 11 marca 2018, 00:02

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.