Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry

Wersje systemu i dodatki

Wersje systemu i dodatki

Przewodnik po wersjach systemu Windows XP

Autor: www.microsoft.comOpublikowano: 7 kwietnia 2006Odsłony: 26 457

Windows XP Professional posiada wszystkie funkcje systemu Windows XP Home Edition. Ponadto Windows XP Professional oferuje zdalny dostęp do pulpitu Twojej stacji roboczej, zaawansowane zabezpieczenie jej zawartości, dużą wydajność pracy, możliwość zdalnego zarządzania systemem oraz opcję wyboru wersji językowej interfejsu użytkownika. Dlatego właśnie Windows XP Professional jest systemem operacyjnym najczęściej wybieranym przez przedsiębiorstwa, które stawiają bardzo wysokie wymagania przed swoim środowiskiem komputerowym.


Różnice między systemem Windows XP Professional a Home Edition

Autor: www.microsoft.comOpublikowano: 7 kwietnia 2006Odsłony: 225 778


Zarządzanie

Autor: www.microsoft.comOpublikowano: 7 kwietnia 2006Odsłony: 8 197

W miarę rozbudowy infrastruktury informatycznej przedsiębiorstwa, krytycznego znaczenia nabiera posiadanie zestawu rozwiązań, zarówno pracujących na serwerach, jak i na indywidualnych komputerach, umożliwiającego zarządzanie dużymi liczbami komputerów stacjonarnych. Wdrożenie środowiska zarządzanego umożliwia przedsiębiorstwom zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i niezawodności, co może przekładać się na zmniejszenie bieżących kosztów, czyli szybszego zwrotu inwestycji informatycznych.


Sieci firmowe

Autor: www.microsoft.comOpublikowano: 7 kwietnia 2006Odsłony: 9 991

Dla użytkowników zawodowych krytyczne znaczenie ma szybki i łatwy dostęp do zasobów sieciowych, takich jak serwery plików, drukarki czy poczta elektroniczna. Windows XP Professional zapewnia użytkownikom łatwy dostęp do potrzebnych informacji niezależnie od tego, czy pracują oni przez lokalną sieć korporacyjną (LAN), są u klienta, czy też pracują na odległość.


Zabezpieczenia

Autor: www.microsoft.comOpublikowano: 7 kwietnia 2006Odsłony: 9 415

Zarówno Windows XP Professional jak i Windows XP Home Edition od początku projektowano z założeniem super solidnych zabezpieczeń. Ochrona własności intelektualnej przedsiębiorstwa jest jednym z najważniejszych zadań administratora systemu informatycznego. Aby pomóc mu w jego realizacji, Windows XP Professional wyposażono w rozbudowane funkcje zabezpieczające wykraczające zdecydowanie poza te, które są dostępne w Windows XP Home Edition.


Narzędzia i techniki do wdrażania i odtwarzania systemów w przedsiębiorstwach

Autor: www.microsoft.comOpublikowano: 7 kwietnia 2006Odsłony: 7 850

Wdrażanie lub modernizacja systemu operacyjnego na dużą skalę może administratorom systemów informatycznych sprawić nie lada kłopoty. A kiedy systemy są już uruchomione, najważniejsze jest utrzymanie ich pracy. Windows XP Professional ułatwi administratorom konstruowanie rozwiązań eliminujących te kłopoty, zmniejszających nakłady prac związanych z wdrożeniem systemów operacyjnych komputerów PC i zapewniających sposoby odtworzenia systemu w wypadku wystąpienia usterek sprzętowych lub programowych już po uruchomieniu maszyn.


Praca w wielu językach

Autor: www.microsoft.comOpublikowano: 7 kwietnia 2006Odsłony: 6 674

Kolejnym kłopotem administratorów systemów informatycznych jest wdrażanie klienckich systemów operacyjnych w środowiskach wielojęzycznych. Przed wprowadzeniem na rynek systemu Windows 2000 Professional, administrator chcący korzystać z nie angielskojęzycznego interfejsu użytkownika zmuszony był instalować lokalizowaną wersję Windows.


Mobilność

Autor: www.microsoft.comOpublikowano: 7 kwietnia 2006Odsłony: 6 834

Użytkownicy zawodowi stawiają informatyce codziennie trudniejsze zadania. W miarę jak komputery stawały się niezbędnym elementem wyposażenia przedsiębiorstw, ich użytkownicy zmieniali się i ewoluowali. Obecnie coraz większa liczba użytkowników wymaga możliwości pracowania na odległość. Funkcja zdalnego pulpitu Windows XP Professional rewolucyjnie wręcz zmieni sposób, w jaki pracują.


Programy udzielania licencji i pomocy technicznej

Autor: www.microsoft.comOpublikowano: 7 kwietnia 2006Odsłony: 5 921

Dyrektorzy departamentów informatyki szukają sposobów najefektywniejszego wykorzystania swych budżetów. Dotyczy to zarówno zakupu oprogramowania po najtańszych cenach, jak i najlepszego wykorzystania oprogramowania już zakupionego.