Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows Phone 7.5 w HTC HD2

Windows Phone 7.5 w HTC HD2

Mateusz Miciński
3 maja 2012
81 217
Odsłony
Mateusz Miciński
3 maja 2012
81 217
Odsłony

Październik 2009 roku, to data, kiedy na rynek został wypuszczony następca topowego smartfonu HTC Touch HD. HTC HD2, kiedy trafił na sklepowe półki, był niewątpliwie jednym z najlepszych urządzeń w swojej kategorii, a z czasem jego popularność rosła i rosła, a cena malała, tak, że HTC HD2 do dzisiaj pozostaje nadal jednym z najpopularniejszych urządzeń tej marki. Ale do tej popularności przyczynił się także inny aspekt. Wielu deweloperów z całego świata postanowiła stworzyć porty konkurencyjnych systemów, które można zainstalować na HD2. Warto dodać, że następcą HD2 został smartfon HTC HD7, o bardzo zbliżonej specyfikacji, tyle że z systemem Windows Phone 7. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby na naszych wysłużonych już hd dwójkach zainstalować następcę leciwego Windows Mobile 6.5, bowiem to ostatnia oficjalna wersja tego systemu, a właśnie HTC HD2 posiada go domyślnie na pokładzie.

Trzeba od razu wyjaśnić, że oficjalnie nie istnieje aktualizacja dla HTC HD2 w postaci systemu Windows Phone. W niniejszym artykule przedstawimy zatem metodę wgrania specjalnie przygotowanej modyfikacji WP7.5, która została dostosowana do działania na naszych hd dwójkach. Tak spreparowany system nazywany jest potocznie custom romem, a jego wgranie wymaga ingerencji w wewnętrzną pamięć urządzenia, co wiąże się z utratą gwarancji na urządzenie. Oczywiście, przywrócenie oficjalnego oprogramowania w HTC HD2 jest równoznaczne z przywróceniem gwarancji, a więc wgranie Windows Phone nie jest równoznaczne z tym, że gdy smartfon ulegnie uszkodzeniu będąc jeszcze na gwarancji, to nie będziemy mogli go reklamować.

Jakie zatem musimy spełnić wymagania, aby móc tchnąć w nasze HTC HD2 drugie życie? Przede wszystkim musimy być posiadaczami HTC HD2 z oryginalnym oprogramowaniem Windows Mobile (stockowy ROM w wersji 3.14). Drugą kwestią jest posiadanie najnowsze Radio oprogramowania w wersji 2.15. Ale jeżeli posiadamy oficjalne ROM 3.14, to i siłą rzeczy w naszym urządzeniu mamy Radio w wersji 2.15. I to co najważniejsze, sprawna karta pamięci, przynajmniej 2GB, ale im więcej, tym lepiej. I co najważniejsze, aby była to karta markowa, najlepiej wyższej klasy (np. class 6). Jeżeli po instalacji Windows Phone okaże się, że HTC HD2 restartuje się cyklicznie, zmuszeni będziemy zmienić kartę pamięci na lepszą (czyt. szybszą). Zanim przystąpimy do wykonywania poszczególnych operacji zmiany oprogramowania, musimy jeszcze zaopatrzyć się w kilka narzędzi. Przede wszystkim to naładowany laptop bądź inny komputer z własnym źródłem zasilania. To na wypadek, gdyby nagle nasz dostawca energii elektrycznej zechciał zrobić nam psikusa, przerywając dostawę energii elektrycznej. Drugą sprawą jest naładowanie naszego HTC-ka, najlepiej do pełna. I na koniec niezbędny nam będzie komplet narzędzi, który w postaci spakowanej paczki (413MB) można pobrać z naszego działu Programów: WP7.5 dla HTC HD2 - 407MB!

Powyższa paczka narzędzi zawiera:

 • najnowszy ROM Windows Phone 7.5 "Tango" 8773 z polskim językiem interfejsu
 • HSPL4
 • MAGLDR 1.13
 • Microsoft Zune

Rozpoczynamy przygotowania...

W pierwszej kolejności przygotujemy kartę pamięci i nasz komputer do instalacji systemu Windows Phone.

 1. Przygotowujemy kartę pamięci. W związku z tym, że system Windows Phone sformatuje ją i zablokuje do niej dostęp, zanim przystąpimy do instalacji, przenosimy wszystkie ważne pliki z karty pamięci.
 2. Po pobraniu paczki narzędzi, wypakowujemy ją.
 3. Z katalogu Microsoft Zune instalujemy aplikację Zune (plik ZuneSetupPkg.exe).
 4. W zależności od tego, jaki system operacyjny posiadamy:
  • w systemie Windows Vista/7/8: rozwijamy menu Start, przechodzimy do Panelu sterowania i kolejno Sprzęt i Dźwięk, Centrum Obsługi Urządzeń z systemem Windows Mobile i w nowym oknie klikamy Ustawienia urządzenia przenośnego, Ustawienia połączenia i finalnie zaznaczamy wszystkie opcje rozpoczynające się od słowa Zezwalaj.
  • w systemie Windows XP: uruchamiamy ActiveSync i również w oknie Ustawienia połączenia zaznaczamy wszystkie opcje ze słowem Zezwalaj.
 5. Ładujemy oczywiście smartfon i podłączamy go przewodem USB do komputera, czekamy na ustanowienie połączenia HTC HD2 z systemem Windows.

Pierwsza ingerencja w HTC HD2...

... ale spokojnie! Po tych zabiegach tracimy już gwarancję, ale nie ma większego prawdopodobieństwa uszkodzenia urządzenia, a stary Windows Mobile będzie nadal działał. Zanim możliwa stanie się instalacja Windows Phone, do HD2 musimy wgrać oprogramowanie odblokowujące dostęp do pamięci wewnętrznej. Służy do tego tak zwany Hard SPL, który wgrywamy w pierwszym kroku. Następnie do urządzenia zainstalujemy loader, oprogramowanie dające dostęp do wielu funkcji deweloperskich w naszych HTC-kach. Służy do tego MAGLDR. Zatem do działa!

 1. W wypakowanej paczce przechodzimy do katalogu HSPL4 i uruchamiamy na prawach administratora plik HSPL4.exe.
 2. W uruchomionym oknie klikamy przycisk Next, czekamy na ustanowienie połączenia z naszym smartfonem i finalnie z rozwijalnej listy wybieramy koniecznie pozycję HSPL 2.08.
 3. Instalację HSPL finalizujemy klikając przycisk Next. Instalacja potrwa maksymalnie kilka minut.
 4. Po pomyślnym zainstalowaniu HSPL, nasz HTC HD2 uruchomi się ponownie w systemie Windows Mobile. Restartujemy go jednak i przy włączaniu urządzenia trzymamy cały czas wciśnięty przycisk przyciszania dźwięków (VOL-), aż do momentu ujrzenia poniższego ekranu (w kolorach tęczy).
 5. Upewniamy się, czy na tęczowym tle u dołu ekranu widnieje napisz USB. Jeżeli tak, możemy przystąpić do instalacji MAGLDR. Jeżeli nie, odłączamy przewód USB i podpinamy raz jeszcze.
 6. Z wypakowanego katalogu wybieramy folder MAGLDR 113 i również na prawach administratora uruchamiamy plik ROMUpdateUtility.exe.
 7. W nowym oknie zaznaczamy opcję I understand... i klikamy przycisk Next. Następnie zaznaczamy opcję I completed... i ponownie wybieramy Next. Czekamy na ustanowienie połączenia instalatora z urządzeniem. Instalacja potrwa nie więcej, niż kilka minut.
 8. Po tym zabiegu nasz HTC HD2 ponownie uruchomi się w systemie Windows Mobile, ale tym samym mamy już wszystko gotowe do rozpoczęcia właściwej instalacji systemu Windows Phone!

Czas na Windows Phone 7.5 "Tango"

Tak naprawdę dopiero teraz w naszego smartfona tchniemy nowe życie. Cały proces instalacji jest naprawdę bardzo prosty i szybki, ale uwaga! Instalacja systemu może zakończyć się niepowodzeniem, bądź nawet uszkodzeniem urządzenia. Zatem poniższe czynności wykonujesz na własną odpowiedzialność! Zaznaczamy, że prawdopodobieństwo uszkodzenia HTC HD2 jest naprawdę znikome, ale trzeba mieć je na uwadze!

 1. Wyłączamy HTC HD2, żegnamy się tym samym z Windows Mobile.
 2. Włączając hd dwójkę, naciskamy oczywiście czerwoną słuchawkę, puszczamy ją i raz jeszcze wciskamy, trzymając przycisk, aż ujrzymy poniższe menu MAGLDR.
 3. Przyciskiem przyciszania (VOL-) wybieramy pozycję 10. Services i zatwierdzamy ją klawiszem zielonej słuchawki.
 4. Teraz z podmenu wybierzemy dwie funkcje: najpierw 4. UseLast24NAND i zatwierdzamy klawiszem zielonej słuchawki. Ponownie przechodzimy do 10. Services i tym razem wybieramy 5. ClearSD MDR i zatwierdzamy.
 5. Pozostaje jeszcze przyciskiem przyciszania (VOL-) wybrać pozycję piątą 5. USB Flasher i zatwierdzić ją klawiszem zielonej słuchawki.
 6. Z katalogu narzędzi wybieramy folder WP75TangoPLK i na prawach administratora uruchamiamy plik DWI.exe.
 7. W kreatorze instalacji przechodzimy dalej za pomocą przycisku Next, a po ponownym ustanowieniu połączenia z urządzeniem, rozpocznie się instalacja systemu Windows Phone. Potrwa ona od kilku, do maksymalnie kilkunastu minut.
 8. Proces instalacji zakończy się sam, HTC HD2 zrestartuje się, a nas powita ekran powitalny systemu Windows Phone.

Tym samym stajemy się szczęśliwymi posiadaczami najnowszego systemu mobilnego Microsoftu! A nasz HTC HD2 może nam posłużyć jeszcze długo! Oczywiście przy pierwszym uruchomieniu wybieramy język polski interfejsu i dokonujemy wstępnej konfiguracji systemu. Sugerujemy wybranie opcji zalecanej.

"Minusy" Windows Phone na HTC HD2

Niestety, custom romu mają swoje wady. W przypadku Windows Phone i HTC HD2 wyróżnić można dwa: brak dostępu do Marketplace (sklepu z aplikacjami) i szybkie "pożeranie" baterii. Tak naprawdę i na to jest rozwiązanie. Opiszemy dokładnie jak dokonać aktywacji sklepu z aplikacjami i usług Windows Live, a także zasugerujemy konfigurację systemu, tak aby maksymalnie przedłużyć czas pracy na baterii.

Aktywujemy Marketplace i Windows Live

Przeprowadzenie aktywacji konta Windows Live (i tym samym dostępu do sklepu) wymagać będzie z naszej strony rozmowy z konsultantem Microsoftu. Rozmowę odbędziemy za pomocą internetowego czatu z pomocą techniczną w Stanach Zjednoczonych, a więc po angielsku. Tak naprawdę procedura jest banalnie prosta!

 1. Zanim przystąpimy do aktywacji, musimy posiadać konto w usłudze Windows Live. Jeżeli go jeszcze nie posiadamy, rejestrujemy się albo na naszym Portalu: www.centrumxp.pl/ASPX/LiveID/Rejestracja.aspx, albo bezpośrednio na witrynie Windows Live: www.live.pl.
 2. Przechodzimy na stronę internetową pomocy technicznej: support.microsoft.com/contactus/?ws=support.
 3. Klikamy w prawym górnym rogu strony napis Polska i z listy wybieramy United States - English.
 4. Ponownie przechodzimy pod adres internetowy z powyższego punktu numer 2.
 5. Obok ikony Chat now klikamy odnośnik General Inquiries about Microsoft Products and Services.
 6. W nowowyświetlonym oknie w następujące pola wpisujemy:
  • w pole Your name wpisujemy własne imię,
  • w pole Email Address wpisujemy swój identyfikator do usługi Windows Live,
  • z listy What is the reason for contacting Microsoft wybieramy pozycję For assistance with Windows Live, Hotmail, or Live ID,
  • w pole Please provide a detailed... wpisujemy I've problem with access to Marketplace on my HTC HD7.
 7. Klikamy przycisk Start Chat.
 8. Rozpoczynamy rozmowę z konsultantem według poniższego schematu:
  • po pierwszym pytaniu odpowiadamy: Hi, yes, i've problem with access to marketplace on my htc hd7
  • następnie konsultant zapyta, czy posiadamy telefon przy sobie i czy wyświetla nam się pytanie o kod. Odpowiadamy: yea, i have
  • konsultant poprosi nas teraz o imię, nazwisko oraz numer telefonu. Odpisujemy przykładowo Jan Kowalski, 0048000000000. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podać prawdziwe dane. Pamiętajmy jednak, aby numer telefonu poprzedzić numerem kierunkowym kraju 0048
  • konsultant podziękuje nam za przekazanie danych i poprosi o chwilę cierpliwości. Możemy odpisać w tym momencie Ok, no problem
  • i finalnie po około minucie konsultant przekaże nam kod. Zapewne poprosi nas także o jego sprawdzenie. Możemy zatem odpisać: Ok, i'm retyping
 9. W systemie Windows Phone przechodzimy kolejno do: Ustawienia, poczta+konta, dodaj konto, Windows Live, wprowadzamy identyfikator do konta Windows Live i przy nieudanej próbie logowania wpisujemy uzyskany kod od konsultanta.
 10. Jeżeli aktywacja powiedzie się, a tak być powinno, możemy odpisać na czacie: it works! thank you for help i zakończyć rozmowę po kolejnym pytaniu konsultanta, sentencją: yes, that's all, thank you and bye.

Tym samym nasz system Windows Phone staje się w pełni funkcjonalny! Mamy już dostęp do sklepu, usług Windows Live, a nawet Office 365.

Konfiguracja systemu (oszczędzania baterii)

Windows Phone niestety zalicza się do prądożernych systemów mobilnych. Przykładem mogą być choćby Nokie Lumia 710 i 800. W przypadku tej drugiej praca na akumulatorze to zaledwie jedna doba. Podobnie jest z custom romem dla HTC HD2. Wykonując jednak poniższe sugerowane przez nas zmiany w ustawieniach systemu, powinniśmy zyskać kilka godzin dłuższej pracy.

 1. Przewijamy ekran startowy do listy aplikacji i przechodzimy do ustawień.
 2. Wchodzimy w menu dzwonki+dźwięki i wyłączamy wibracje, dezaktywujemy także dźwięki Zablokowanie i odblokowanie oraz Migawka aparatu.
 3. Przechodzimy do Wi-Fi i wyłączamy je. Korzystamy z niego tylko wtedy, kiedy jesteśmy w zasięgu sieci bezprzewodowych.
 4. Przechodzimy do lokalizacja. Jeżeli nie zamierzamy korzystać z map i innych aplikacji wymagających ustalania naszej pozycji, to wyłączamy tą funkcję.
 5. Przechodzimy do oszczędzanie baterii i zaznaczamy opcję Zawsze włączaj Oszczędzanie baterii przy niskim poziomie energii.
 6. Przechodzimy do ułatwienia dostępu i wyłączamy zarówno Tryb TTY/TDD oraz pętle indukcyjną.
 7. Przechodzimy do znajdź mój telefon i odznaczamy obie opcje.
 8. Przechodzimy do raport i także wyłączamy dostępne opcje.
 9. Przewijamy ekran w prawo do grupy aplikacje.
 10. Jeżeli nie będziemy korzystać z usługi Xbox Live, wchodzimy do menu gry i wyłączamy obie opcje. Jeżeli będziemy korzystać, warto wyłączyć drugą opcję dotyczącą zaproszeń do gier (wg uznania).
 11. Przechodzimy do Internet Explorer i wyłączamy opcję Zezwalaj programowi Internet Explorer na zbieranie historii przeglądania.
 12. Przechodzimy do wyszukiwanie i wyłączamy opcję Użyj mojej lokalizacji oraz Zezwól firmie Microsoft na zapisywanie i używanie obrazów z usługi vision.
 13. Przechodzimy do zdjęcia+aparat i wyłączamy opcje Dołączaj do zdjęć informacje o lokalizacji, oraz Zachowaj informacje o lokalizacjach w przekazywanych zdjęciach.

Wykonanie powyższych czynności tak naprawdę pozwoli oszczędzić od kilku, do kilkunastu procent energii. Jednakże z kolejnym ładowaniem HTC HD2 do pełna, akumulator nie będzie ładowany do 100%. W praktyce tak będzie się działo, ale ikona akumulatora w systemie nie będzie do pełna wypełniona. Przez co praca systemu skróci się. Warto zatem co kilka ładować restartować hd dwójkę, co teoretycznie przywracać będzie kalibrację poziomu naładowania akumulatora.

Płatne aplikacje i gry w Marketplace

Windows Phone Marketplace, sklep z aplikacjami, to bogaty zasób dziesiątek tysięcy gier i programów. Z czego dużą część stanowią płatne pozycje, niejednokrotnie bardziej funkcjonalne, niż darmowe odpowiedniki. Niestety, aby dokonać płatnego zakupu, posiadać musimy kartę kredytową. Tylko w ten sposób możemy sfinalizować zakup. Marketplace nie pozwala na dokonywanie płatności w inny sposób, choćby za pomocą wiadomości SMS Premium. Jest jednak i na to rozwiązanie! Nie potrzebujemy ani karty kredytowej, ani debetowej. Wszystko możemy załatwić w kilka chwil... i ewentualnie poczekać kilka godzin na aktywację. Jest jeden warunek: musimy posiadać konto w baku i oczywiście dodatnie saldo! O co chodzi? O internetową kartę prepaid w banku BZ WBK.

 1. Przechodzimy na stronę internetową banku: prepaid.bzwbk.pl/karty-internetowe/karty-internetowe.html i wybieramy przycisk Zamów teraz.
 2. Wśród ofert wyszukujemy kartę internetową BZ WBK za symboliczną złotówkę. Kupujemy ją.
 3. Na adres e-mail otrzymamy dane do karty w pliku PDF i instrukcję rejestracji. Na wiadomość e-mail trzeba czasem poczekać kilka godzin.
 4. Rejestrujemy kartę na stronie internetowej: https://www.centrum24.pl/prepaid/index?index=1823, wybierając pozycję Karta internetowa.
 5. W etapie Dane karty podajemy informacje z pliku PDF.
 6. Następnie na numer telefonu otrzymamy trzycyfrowy kod. Zapisujemy go, tak aby nie zgubić.
 7. Po rejestracji logujemy się do systemu banku na stronie: https://www.centrum24.pl/prepaid/index?index=1491.
 8. Przechodzimy do sekcji Doładowanie karty, Doładuj kartę.
 9. Wybieramy bank, w którym posiadamy konto, wybieramy (wpisujemy) numer naszej karty, oraz wpisujemy kwotę doładowania.
 10. Przechodzimy dalej i logujemy się do swojego banku, dokonujemy przelew zgodnie z danymi podanymi na stronie panelu BZ WBK.
 11. Do kwoty doładowania naszej karty trzeba doliczyć 1 zł (prowizja).
 12. Po kilkunastu minutach otrzymamy SMS-a, że nasza karta internetowa została doładowana.
 13. Czas na zakup w Marketplace: wybieramy aplikację (czy to w systemie Windows Phone w Marketplace, czy na stronie sklepu: www.windowsphone.com/pl-PL/marketplace).
 14. Wybieramy przycisk Kup i wprowadzamy dane nowej karty "kredytowej". Nie możemy się pomylić! Podajemy dane prawdziwe.
 15. Potwierdzamy zakup i program zaczyna być pobierany, a naszej karty internetowej znika kwota zakupu.

Windows Phone pełną gębą!

Jeżeli udało Wam się przebrnąć przez powyższe czynności z pozytywnym skutkiem, możecie stwierdzić, że staliście się szczęśliwymi posiadaczami świeżutkiego jeszcze Windows Phone w najnowszej wersji Tango. Tym samym nasze HTC HD2 doczekały się drugiego życia i praktycznie niczym nie ustępują konkurencyjnym słuchawkom z Windows Phone na pokładzie!

Zobacz również

Komentarze

w artykule brakuje tego: - in MAGLDR use: * 10. Services, 4. UseLast24NAND * 10. Services, 5. ClearSD MDR * 5. USB Flasher and run DWI.exe to flash ROM - do hard reset (Settings - About - reset my phone) :)
MS, 5 maja 2012, 11:42
pod sam koniec juz ostatniego etapu wyskoczyl mi blad po czym komorka sie wlaczyla pokazalo sie booting wph wp load 123456 i odpalil sie ekra htc odpala sie ekran windows mobile i nagle wyskakuje komunikat ze moja karta pamieci zostala zepsuta lub zamieniona i ze mam wylaczyc telefon i wlozyc na nowo karte pamieci robie to i dalej i nic nie moge zrobic... czy to znaczy ze juz mam po telefonie czy moge to jakos naprawic?
Masakra, 6 maja 2012, 18:13
przeczytaj pierwszy komentarz to rozwiązesz problem!
pomoc, 6 maja 2012, 21:14
Jeżeli już się w to bawimy to o wiele lepiej wgrać ten rom http://sites.google.com/site/nexushd2android/
Boss, 12 maja 2012, 00:05
witam mam taki sam problem jak kolega pod sam koniec juz ostatniego etapu wyskoczyl mi blad po czym komorka sie wlaczyla pokazalo sie booting wph wp load 123456 i odpalil sie ekra htc odpala sie ekran windows mobile i nagle wyskakuje komunikat ze moja karta pamieci zostala zepsuta lub zamieniona i ze mam wylaczyc telefon i wlozyc na nowo karte pamieci robie to i dalej i nic nie moge zrobic... czyli co musze zrobić bo nie ogarniam?
Arvczi, 23 maja 2012, 11:57
Ludzie , mam pytanie .Czy udało się komuś zainstalować aktualizację żeby móc siać wifi ? Aktualnie mango ma 7.10.7720.68 a chciałbym wsadzić OS 7.10.8107.79 ... wie ktoś jak wykonać taki zabieg ? Pozdrawiam
Dzana, 21 czerwca 2012, 13:50
Nieaktualne , kaszka z mleczkiem . Wystarczy poczytać trochę na forach :) pozdrawiam
Dzana, 22 czerwca 2012, 10:01
A czy to jest w ogóle legalne ??? Pozdrawiam, Jarek
Jarek, 13 lipca 2012, 08:23
Miałem to samo z kartą microSD. Nie wszystkie karty są obsługiwane przez W7. Kingstona mi nie wziął. Wsadziłem inną i poszło.
Catkiller, 31 lipca 2012, 20:00
Tu nie chodzi o karty autor tego tekstu nie zaznaczył że przed wyborem pozycji 5 trzeba najpierw wejść w 10. Services i wtedy wybrać ostatnią pozycję najpierw zatwierdzić YES później ponownie w 10. Services i przedostatnią pozycję potwierdzić YES i dopiero później pozycja 5 USB Flasher wtedy te błędy nie wyskakują i mamy WP7 wgrany jeżeli ktoś ma problemy moje GG 18777187 pomogę wgrać :) PS: PROSZĘ ABY AUTOR DODAŁ MOJE UWAGI DO SWOJEGO PORADNIKA
Sebaa, 19 września 2012, 00:00
Dziękuje za uwagi, zostały uwzględnione w artykule.
Mateusz Miciński, 19 września 2012, 09:26
Po instalacji ROMUpdateUtility.exe pojawia mi sie ekran startowy i koniec. Nic sie nie dzieje, nic sie nie uruchamia. Komputer nie widzi telefonu :(
Aneta, 28 września 2012, 09:35
Moj email: yawepro@poczta.onet.pl
Aneta, 28 września 2012, 09:36
Instrukcja wydaje się jasna, klarowna i łopatologiczna, więc może spróbuję, chociaż jestem laikiem :) Mam jeszcze prośbę do Autora, by przedstawił także krok po kroku instrukcję powrotu do oryginału, czyli WM 6.5
Bartek Simpsonowski, 13 października 2012, 22:15
Mam HTC HD2. Wersja ROM 1.66.118.1 a wersja radia 2.07.51.05_2. Chciałbym się dowiedzieć czy mogę wgrać Windows Phone 7.5 opisany w powyższym artykule. Proszę o szybką odpowiedź i ewentualne wskazówki.
piotr, 19 października 2012, 18:35
Błagam niech ktoś mi pomoże, właśnie chciałem kontynuować "tchnięcie nowego życia" do mojej hd 2, ale po zainstalowaniu ROMUpdateUtility mój telefon włącza się, wyświetla logo operatora i już czekam ponad godzinę, aby coś zrobił, ale nic się nie dzieje
Paweł, 27 października 2012, 18:50
Mam problem pod sam koniec juz ostatniego etapu wyskoczyl mi blad po czym komorka sie wlaczyla pokazalo sie booting wph wp load 123456 i odpalil sie ekran htc odpala sie ekran windows mobile i nagle wyskakuje komunikat ze moja karta pamieci zostala zepsuta lub zamieniona i ze mam wylaczyc telefon i wlozyc na nowo karte pamięci. Zrobiłem według starej wersji tego poradnika( od razu wcisnąłem 5 USB Flasher ). Co mam teraz zrobić? Kupić nową kartę SD, przywrócić telefon do starego systemu i zacząć od nowa, a może inaczej? Bardzo proszę o pomoc !
Krystian, 29 października 2012, 18:54
Zrobione proste i łatwe. Przewaliłem 3 karty i odpalił na kingstonie . Przed wgraniem Romu ważne by zrobić in MAGLDR use: * 10. Services, 4. UseLast24NAND * 10. Services, 5. ClearSD MDR * 5. USB Flasher and run DWI.exe to flash ROM. Dzis zobaczymy jak sie zachowuje bateryjka.
Krzysztof, 4 listopada 2012, 09:31
Witam, mam pytanie odnośnie marketplace, eraz weszła chyba nowa wersja strony windowsa i mam problem z uzyskaniem kodu do aktywacji Marketplace, mógłby mi może ktoś pomóc ?
Paweł, 6 listopada 2012, 16:56
Rzeczywiście jest nowa wersja strony windows. Wchodzisz więc w odnośnik http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support (musisz mieć język United States English). Wchodzisz w zakładkę Microsoft Customer Service - help for general inquiries. Następnie rozwinie ci się parę zakładek z których wybierasz Live Chat with Customer Service. Po tym rozwinie ci się małe okienko w którym wpisujesz dane i masz chat.
Piotr , 7 listopada 2012, 13:30
Wiecie może dlaczego komputer mi nie widzi mojego HTC HD2 z wgranym windows 7.5 TANGO? Jak go podłączam do USB to nic się nie dzieje! Proszę o pomoc bo chciałbym sobie zgrać z komputera muzykę na telefon a nie mogę. Czy to wina jakiś sterowników?
Krystian, 7 listopada 2012, 13:32
Piotrze dziękuję bardzo za twoją pomoc, ale pojawił się kolejny problem po wpisaniu kodu na ekranie pojawia mi się informacja, że marketlace nie jest jeszcze dostępny w moim kraju/regionie, co mogę w tym przypadku zrobić, po porostu czekać ?
Paweł, 7 listopada 2012, 19:24
Mam ten sam problem co dwa komentarze wyżej, komputer nie widzi mojego telefonu + Zune również nie jest w stanie go odczytać + ciągle wyświetla mi się komunikat o braku pamięci w telefonie (nie moge nawet zapisać kontaktu) pomimo działającej karty pamięci
Agata, 10 listopada 2012, 01:29
mam problem, jak wączam tel i pojawiają 3 klory nie pokazuje napis USB na telefonie jak tu jest na zdjenciu, moze ktos pomoc z góry dziekuje
Vova, 10 listopada 2012, 11:22
przy instalacji hspl4 wyskakuje mi błąd, w czym może być problem mam system wp 6.5
Vova, 10 listopada 2012, 12:02
Agato, wynika to najprawdopodobniej z braku odpowiednich sterowników w komputerze. Ja zainstalowałem MicrosoftFixit.WP7Zune.Run(niestety zapomniałem skąd go ściągnąłem) i po tym jak mi zainstalował sterowniki komputer zobaczył telefon a zune go automatycznie zsynchronizował tak aby przegrywać na niego muzykę itd. Spróbuj tego;) Ja tak zrobiłem i podziałało :)
Krystian, 10 listopada 2012, 23:16
Vova, spróbuj uruchomić hspl4 w trybie administrator(może pomóc) ale niczego nie obiecuję ;)
Krystian, 10 listopada 2012, 23:19
Mój post o dwa w górę dotyczy sterowników do systemu windows 7. Jeśli masz inny to po prostu spróbuj do niego zainstalować sterowniki kompatybilne z windows 7 phone.
Krystian, 10 listopada 2012, 23:32
Kiedy paczka z oprogramowaniem będzie znów dostępna do ściągnięcia? Próbuję już od kilku tygodni...
Zolt, 20 listopada 2012, 18:12
Paczka już dostępna do pobierania :)
Mateusz Miciński, 22 listopada 2012, 12:20
Mam taki sam problem jak kolega wcześniej po wgraniu ROMUpdateUtility mój telefon włącza się, wyświetla logo operatora i już czekam bardzo długo i nic.
Marcin, 23 listopada 2012, 22:43
witam czy działa ten opis czy nie ??? juz sam niewiem czytajac te komentarze.
artiz, 25 listopada 2012, 20:56
wie ktoś może w jaki sposób zainstalować WP 7.5 jeśli mam w swoim HD2 androida? Dzięki wielkie za pomoc.
Robert, 28 listopada 2012, 21:53
Mam pytanie, czy ktoś może mi pomóc, wgrałem , wszystko poszło bez problemu, w htc mam 16 GB kartę micro sc po instalacji WP 7 , jest na niej tylko wolne miejsce 199MB, do reszty nie ma dostępu, w zone pokazuje w telefonie wolne miejsce ok. 14 gb, ale przy jakiejkolwiek instalacji innych programów mam problem z miejscem, jak odblokować miejsce na karcie?, oraz czy jest możliwość przy tym systemie wgrania i używania automapy, jeżeli tak to co zrobić ?
Piotrek, 29 listopada 2012, 12:20
Szybkie pytanie - czy gdy zamiast paczki 7.5 bede chcial zainstalowac win 7.8 - to instaluje tak samo? znaczit - tylko podmieniam plik z systemem?
KaCe, 29 listopada 2012, 22:00
I jeszcze jedno pytanko - wgralem 7.8 - strasznie wolno chodzi - czy problem z karta? (mam 4 gb sd hc kingston) - i jeszcze jedno pytanie - po zainstalowaniu systemu pojawia sie komunikat o zrobieniu hard reset (czyli opis z pliku txt - During boot, when "1234" appears on screen, press and hold VolUp + VolDown, until the message appears. Press VolDown twice to clear data.) - ja tego nie zrobilem - czy nie zrobienie tego skutkuje czyms negatywnym?:)
KaCe, 29 listopada 2012, 23:43
potrzebuje pomocy, chcialem wgrac nowy wm7 jak jest innstrukcja tu podana i teraz, ale pewnym momencie na tel sie pojawilo HTC nadpis niby jest waczony ale na nic nie reaguje mozna z tym cos zrobic
Vova, 4 grudnia 2012, 23:05
Opłaca się wgrywać windows 7.8 jeśli mam windows 7.5 tango zainstalowanego według tej instrukcji?
Piotr , 5 grudnia 2012, 16:05
@Piotr, wczoraj (09.12.12) zainstalowałem WM 7.8 i powiem ci że jest spora różnica użytkowa między nimi. WM 7.8 jest czytelniejszy i bardziej "frendly". Takie mam na tą chwile zdanie i mam nadziej że się nie zmieni
Michał, 10 grudnia 2012, 10:35
Michał, słyszałem że jest 7.8 niestabilny i coś tam się dzieje. Czy to odczuwasz czy zwyczajnie to nieprawda i warto wgrać 7.8?
Piotr , 10 grudnia 2012, 16:55
Witam, mam taki problem, zatrzymałem się na kroku 2. w "Czas na Windows Phone 7.5 "Tango"", otóż telefon włączył się lecz widnieje tylko biały ekran z zielonym napisem "htc" telefon nie reaguje. Proszę o pomoc
Łukasz, 16 grudnia 2012, 14:28
Witam, podbijam. Po tchnięciu nowego życia mam logo operatora i koniec. Nic nie idzie? Da się coś z tym zrobić czy tel do kosza?
mojak, 25 grudnia 2012, 18:54
witajcie jestem zupelnym laikiem ale udalo sie fajna instrukcja. smiga az milo. dzieki
miki , 3 stycznia 2013, 21:38
Po instalacji ROMUpdateUtility.exe pojawia mi sie ekran startowy i koniec. Nic sie nie dzieje, nic sie nie uruchamia. Czy ktoś może powiedzieć co dokladnie zrobić ?
Anja, 23 stycznia 2013, 17:56
Jest ktos kto jest mi w stanie pomoc to zainstalowac na hd 2 ?:)
Majk Masowski, 25 stycznia 2013, 16:44
Wszystko działa, dzięki za instrukcję
Jacekk, 28 stycznia 2013, 07:11
Nie wiem co zrobić, wszystko poszło ok tylko mam 15.99 zajętego miejsca a wolnego 0,00. Karta wrzucona 2gb. POMOCY jak uaktywnić miejsce lub powrócić do wm6.5. Kartę wyjąłem i sformatowałem na PC i nie pomogło.
Jarek, 4 lutego 2013, 00:31
nie wiem o co chodzi, zrobiłem to bardzo dokładnie, krok po kroku, po wgraniu ROMupdateutility.exe, zakończone sukcesem po samoczynnym restarcie wyskakuje zielone logo htc na białym tle i tyle...., po odczekaniu np dość długiego czasu ( ale można też od razu ), urządzenie się samo już nie wyłącza ( można resetem lub przez wyjęcie baterii ) i wyłączeniu go i wystartowaniu od nowa ( trzymając vol - ) wyskakuje znów kolorowy ekran z loaderem ( tym zaisntalowanym hspl 2.08 choć na zdjęciu w tutorialu jest inny ...) i można wszystko robić od początki, i tak w kółko. co dalej ???
ziolek, 12 lutego 2013, 01:42
po kilku dokładnie takich samych próbach w końcu zaskoczył :)
ziolek1976, 13 lutego 2013, 11:08
problemy - działa bardzo cicho, ewidentnie jest to wina softu. gdy dajesz głośność na full to jeszcze musisz włączyć głośnomówiący żeby w ogóle coś było słychać, da się rozmawiać tylko w budynkach i samochodzie, różnice między głośnością w wm 6.5 a wp 7.5 oceniam na około 50 % !!!! - jeśli jakaś aplikacja nie działa prawidłowo to urządzenie się samo restartuje - bardzo zżera energię nawet przy najbardziej energooszczędnym ustawieniu - rzeczywiście ikona ładowania baterii po teoretycznym naładowaniu zatrzymuje się na około 75 % - zupełnie nie wiem jak rozwiązać problem w momencie kiedy karta sd jest pełna ( telefon widzi wszystkie pamięci jako jedną ) nie da się zgrać jest zawartości np na większą, komputer widzi tylko 199 mb, jeszcze większym problemem będzie sytuacja kiedy karta sd się zepsuje, telefon wtedy not working i za chiny go nie uruchomisz, to jest akurat kompletną żenadą mam nadzięję że rozwiązania tych problemów będzie można znaleźć na xda
ziolek1976, 15 lutego 2013, 18:28
Witam Wszystkich - ja mam ten spam problem co " ziolek1976 " ROMupdateutility.exe, zakończone sukcesem po samoczynnym restarcie wyskakuje zielone logo htc na białym tle i nie mogę wejśc do MAGLDR. Pomocy !1!
bart, 18 lutego 2013, 19:20
wgraj na chwilę hspl 3, potem radio od nowa i wgraj znów hspl 2.08, potem czynności według kolejnośći, u mnie za którymś ( chyba piątym razie ) zaskoczyło. co do baterii to mam wrażenie jakby się przez kilka dni formatowała/uczyła pracować z systemem. Jest coraz lepiej, dziś pierwszy raz telefon pokazał mi na pasku 100 % naładowania baterii oraz od 10;28 do 17;55 działał bez ładowania ( non stop wifi, data, kilka mmsów, trochę smsów, około 10 minut rozmów [ to mało, wiem ">, sporo maili z załącznikami, używanie one note, ogólnie office do czytania załączników ) zainstalowałem z marketu "poziom baterii" i badam temat ale z każdym dniem jest coraz lepiej, choć pewnie szału nie będzie.
ziolek1976, 18 lutego 2013, 20:50
Wszystko się ładnie instaluje, uruchamia się strona tytułowa ale pojawia się problem :(( Nie można zatwierdzić na ekranie "rozpocznij" nie działa ekran dotykowy :(( Pomimo, że przyciski głośności działają i przyciski pod ekranem też. Czego to może być wina ?? Dodam, że po powrocie na win 6.5 ekran działa bez zarzutu.
Krysia, 19 lutego 2013, 18:02
Instalacja przebiegła bezproblemowo, ale podczas konfiguracji WP 7.5 zatrzymałem się na ekranie "Instalowanie Aplikacji". Trwa to w nieskończoność i system się nie ładuje. Czym może to być spowodowane?
Michał, 25 lutego 2013, 00:21
Ok, da się zrobić dokładną kopię karty sd i wrzucić ją na inną kartę sd ( warto się zabezpieczyć ) za pomocą programu mini tool partition wizard home edition. Proponuję zaraz po wgraniu świeżego systemu i zainstalowaniu najważniejszych aplikacji to zrobić. Jak się łatwo domyślić jeśli karta w telefonie zostanie uszkodzona a włożymy tą backupową to nie będzie na niej niczego co zostało zainstalowane na karcie używanej w telefonie ( ale przynajmniej telefon będzie od razu działał ). Jako kartę backup można użyć karty nawet 1 gb.
ziolek1976, 4 marca 2013, 02:02
Natomiast nie mogę dojść do ładu w ponowną instalacją wp 7.5. Chciałbym zmienić kartę sd na większą ( sprawdziałem, działa ) i wgrać wszystko od nowa lecz za każdym razem pojawiają się problemy ... Ma ktoś jakiś pomysł, doświadczenia ?
ziolek1976, 4 marca 2013, 02:04
Witam. Wszystko super i świetnie jedyny problem to z uzyskaniem dostępu do Market
Oxygen75, 12 marca 2013, 09:29
Nie ma najmniejszego problemy. Mailowo skontaktowałem się z polskim MS i kod aktywacji dostałem w przeciągu 3 godzin :)
Ilikebiscuit, 8 kwietnia 2013, 15:15
Ilikebiscuit, napisz dokładnie jak to zrobiłeś
marcool, 11 kwietnia 2013, 13:45
Słuchajcie na telefonie HD2 już miałem wszystko WM 6.5, Android 2.3.7, 4.0.4., 4.1.2, 4.2.2, i teraz zainstalowałem WP7 z aktywacją Marketplace i powiem tak jedyna rozsądna modyfikacja to właśnie WP7! WM6.5 totalnie bezużyteczny na ten moment, wszystkie androidy - długi a nawet bardzo długi czas włączenia telefonu, na początku po świeżej instalacji wszystko ok po ok miesiącu wszystko zaczyna wariować, zamulać i ciągle wywala aplikacje. Na WP7 wszystko bez problemu działa, system stawia się na telefonie razem z aktualizacją max 25 minut, telefon startuje w 37 sekund wszystkie funkcje działają!
Adam, 3 lipca 2013, 00:50
Biały ekran, zielone logo htc, jak opisał "ziolek1976" i "bart". Ponowne wgranie hspl 3, potem, nie działa. Nie ma opcji wejścia do MAGLDRTelefon stoi na białym ekranie. Jakieś pomysły? Ewentualnie możliwy jest powrót do WM 6.5?
witek, 16 lipca 2013, 15:05
*ponowne wgranie hspl 3 potem 2.08. Z góry dzięki za odpowiedź :)
witek, 16 lipca 2013, 15:06
czy jest jakis sposob aby dzwonki byly glosniejsze? bo poziom glosnosci jest masakryczny
gores, 18 lipca 2013, 19:49
Hej czy ktoś z was posiada adres e-mail do polskiego MS, żeby otrzymać kod aktywacji?
lui, 4 października 2013, 14:51
Proszę o pomoc , tak jak koledzy przy instalacji tango wyskoczył error i telefon się zrestartował teraz przy włączeniu wyskakuje coś w stylu "1234 i go go go" potem logo htc i nic więcej. Proszę o pomoc!
Dawid, 25 października 2013, 18:47
Zainstalowałam system, wszystko pięknie, ale nie czyta żadnej karty pamięci. Co zrobić?
Ola, 1 grudnia 2013, 04:15
mam problem mi się nie wyświetla taka zakładka jak: General Inquiries about Microsoft Products and Services. Czy może jest to teraz jakoś inaczej zapisane?
KRYSTIAN, 11 grudnia 2013, 15:47
Witam,zrobiłem wszystko według instrukcji windows jest wgra,ale problem mam z baterią ciagle mi pokazuje 0 % baterii nawet po całym dniu ładowania resetowanie fona nic nie daje.Teraz sam sie resetuje kilka razy pod rząd jak podłacze ładowarke przestaje sie resetować.Co robić z tą baterią ?.
marcin, 13 lipca 2014, 14:47
widac jakis niedopracowany ten wp, ja natomiast zrobilem wszystko jak w instrukcji, system na pierwszy rzut oka śmiga ale nie mogę korzystac z postawowych funkcji takich jak zapisywanie numerów, rejestr połączeń, kontakty, aplikacje, wgl jakbym mial jakiś wypasiony telefon ale made in china. NIE POLECAM
eciepece, 6 sierpnia 2014, 16:38
Bardzo dawno był ostatni post ale może jeszcze ktoś tu zagląda. Czy w czasie instalacji ma być wyciągnięta karta sim i czy może od 2014 roku pojawiło się coś nowego na htc hd2
jac-sar, 20 czerwca 2016, 01:22

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.