Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry

Artykuły

Artykuły

Co nowego wniósł Update 1?

Autor: Marcin ParadowskiOpublikowano: 14 kwietnia 2014Odsłony: 6 517

Windows 8 wywołał niemałe zamieszanie wśród użytkowników komputerów PC, głównie za sprawą innowacyjnego interfejsu ModernUI. Zastąpienie klasycznego Menu Start kafelkami nowego Ekranu Start zostało przyjęte z mniejszym entuzjazmem, niż życzyłby sobie Microsoft. Fala krytyki zmotywowała programistów Microsoftu do wytężonej pracy, a co za tym idzie, do wdrożenia rozwiązań ułatwiających pracę z systemem Windows 8.1. Ponieważ większość użytkowników w dalszym ciągu korzysta z klawiatury i myszy, a nie z ekranów dotykowych, 8 kwietnia 2014 roku pojawiła się pierwsza duża aktualizacja dla Windows 8.1, oznaczona Update 1, która powinna zadowolić przynajmniej część osób. Oto co w niej znajdziemy:


Nowe funkcje biznesowe w Windows 8.1

Autor: Marcin ParadowskiOpublikowano: 11 września 2013Odsłony: 16 050

Po niespełna roku od premiery Windows 8, którego głównym celem miało być podniesienie komfortu pracy do nowego poziomu, 18 października na rynku zadebiutuje system Windows 8.1, wyposażony w nowe funkcje w zakresie zarządzania, mobilności i bezpieczeństwa. Przyjrzeliśmy się mu nieco i w poniższym artykule postaramy się przybliżyć Wam niektóre nowe lub zaktualizowane funkcje, jakie trafią w ręce administratorów i specjalistów IT wraz z jego premierą.


Windows 8 a brak ekranu dotykowego

Autor: Marcin ParadowskiOpublikowano: 8 maja 2013Odsłony: 21 872

Panuje przekonanie, że obsługa nowego systemu Windows 8 bez posiadania ekranu dotykowego jest niemożliwa albo jest swego rodzaju drogą usłaną kolcami i potłuczonym szkłem. Praktycznie od dnia premiery, wśród użytkowników komputerów, panuje takie przekonanie, a my rozwiejemy wątpliwości i pokażemy, czy można sprawnie pracować na Windows 8 bez żadnego ekranu dotykowego ze zwykłą myszą komputerową i klawiaturą.


Co nowego w bezpieczeństwie Windows 8?

Autor: Adam MyszkowskiOpublikowano: 11 kwietnia 2013Odsłony: 7 638

Czy wiesz, że Windows 8 zawiera nowe mechanizmy bezpieczeństwa, które chronią Cię jeszcze zanim uruchomisz system Windows? Twórcy Windows 8 postanowili znacznie wzmocnić mechanizmy zabezpieczające w samym systemie, które pozwalają na zwiększenie bezpieczeństwa pracy z komputerem nawet, gdy oprogramowanie zewnętrzne zawiedzie.


Windows 8 obok Windows 7

Autor: Adam MyszkowskiOpublikowano: 25 marca 2013Odsłony: 82 642

Chcesz odkryć Windows 8, ale nie chcesz rezygnować z Windows 7? Instalacja Ósemki nie odbiera możliwości korzystania ze starszej edycji systemu. Obie wersje Windows mogą ze sobą koegzystować na jednym komputerze niezależnie i bez konfliktów. Wystarczy, że podczas instalacji odpowiednio je skonfigurujesz.


Ceny Windows 8

Autor: Adam MrowickiOpublikowano: 4 marca 2013Odsłony: 21 044

Wraz z końcem stycznia zakończył się okres promocyjnej ceny Windows 8. Microsoft wydał dwie główne edycje systemu: Windows 8 oraz Windows 8 Pro. Dostępna jest także edycja Windows 8 Enterprise, ale można ją kupić tylko w opcji licencji grupowych z Software Assurance.


Nowe możliwości w Windows 8

Autor: Mirosław GórzyńskiOpublikowano: 1 marca 2013Odsłony: 9 777

Windows 8 jako flagowy produkt Microsoftu został właściwie stworzony od nowa. We wszystkich dostępnych wersjach, Windows 8, 8 Pro i RT, system opiera się na czterech kluczowych filarach – ekranie startowym i aktywnych kafelkach, aplikacjach, chmurze oraz produktywności.


8 funkcji Windows 8, o których warto wiedzieć

Autor: Artur CzubaOpublikowano: 3 grudnia 2012Odsłony: 53 205

Poznaj 8 nowych funkcji, o których warto wiedzieć, jeżeli masz Windows 8, a nie wykorzystujesz w pełni potencjału drzemiącego w nowym systemie operacyjnym.


Wymagania Windows 8

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 14 sierpnia 2012Odsłony: 135 043

Poznaj wymagania Windows 8 i sprawdź, czy Twój komputer jest gotowy na nowy Windows.


Edycje Windows 8

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 9 sierpnia 2012Odsłony: 68 324

System Windows 8 doczekał uproszczenia w kwestii edycji. Dla porównania, Windows 7 wydany został w sześciu edycjach, w tym dwie różne dla użytkowników domowych (Home Basic oraz Home Premium), dwie dla firm (Professional oraz Enterprise) oraz jedna dla krajów rozwijających się (Starter) i najbogatsza edycja Ultimate. Windows 8 doczekał się znacznego uproszczenia w tej kwestii, zarówno w nazewnictwie, jak i ilości edycji. Wyróżnić można wyłącznie cztery edycje.