Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Najlepsze komunikatory dla Windows 8

Najlepsze komunikatory dla Windows 8

Krzysztof Sulikowski
25 kwietnia 2015
3 772
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
25 kwietnia 2015
3 772
Odsłony

Wielu z nas poszukuje dziś aplikacji, za pomocą których w szybki i bezpłatny sposób połączy się ze znajomymi, niezależnie od tego, czy korzystają z komputera PC, tabletu czy smartfona. W Sklepie Windows znajduje się wiele komunikatorów o różnym zastosowaniu. Jak odnaleźć taki, który będzie spełniać nasze potrzeby? Rzućcie okiem na nasze zestawienie! Wzięliśmy pod lupę 10 najciekawszych komunikatorów dla Windows 8, które spełniają zróżnicowane funkcje - od obsługi wybranego komunikatora, poprzez portale społecznościowe i pocztę e-mail, kończąc na wszechstronnych aplikacjach, oferujących dostęp do wielu kont na wielu portalach jednocześnie.

Facebook

Większość z nas dobrze zna Facebooka i komunikuje się za pośrednictwem jego czatu w wersji przeglądarkowej lub mobilnej (Messenger). Facebook posiada także specjalną aplikację dla Windows 8.1, która nie wymaga uruchamiania przeglądarki internetowej do korzystania z serwisu. Zamiast w formie zakładki, Facebook możemy uruchomić jako samodzielną aplikację, widoczną na pasku zadań. Możemy także podzielić ekran na kilka części, w jednej z nich osadzając okno aplikacji. Powiadomienia o nowych wiadomościach i innych akcjach będą pojawiać się wewnątrz kafelka, przypiętego do ekranu Start.

Cena: darmowa

Wydawca: Facebook, Inc.

Rozmiar: 15,6 MB

Link: Sklep Windows


GG

Gadu-Gadu to najpopularniejszy polski komunikator, który zadebiutował w 2000 r. jako klasyczna aplikacja Windows. Z biegiem lat zostały wydane wersje na różne platformy - z GG skorzystamy w telefonie, na komputerze i w przeglądarce. GG dla Windows 8 jest nowoczesną aplikacją, której interfejs docenią użytkownicy ekranów dotykowych. Użytkownik otrzymuje dostęp do zsynchronizowanej listy kontaktów oraz archiwum rozmów. Połączenia za pomocą protokołu GG są szyfrowane, co gwarantuje bezpieczeństwo i poufność rozmów.

Cena: darmowa

Wydawca: GG Network S.A.

Rozmiar: 2 MB

Link: Sklep Windows


IM+ Instant Messenger

Jeśli szukacie komunikatora, który obsługuje większość najpopularniejszych protokoły, IM+ powinno być dobrym rozwiązaniem. Aplikacja obsługuje niemal wszystkie znane komunikatory, wliczając w to Facebook, Google Talk, AOL/AIM/iChat, Yahoo!, ICQ, Vkontakte, Mail.Ru Agent, Odnoklassniki, Yandex chat, Mamba.Ru, Mig33, SINA Weibo, Renren, Fetion, Gadu-Gadu, MeinVZ oraz Jabber. IM+ umożliwia wysyłanie wiadomości tekstowych i zdjęć, rozmowy konferencyjne, obsługę wielu kont jednocześnie, opisy oraz powiadomienia o nowych wiadomościach. Wersja Pro została pozbawiona reklam.

Cena: darmowa (wersja Pro - 15,99 zł)

Wydawca: SHAPE GmbH

Rozmiar: 3,1 MB

Link: Sklep Windows


IRC Messenger

IRC (Internet Relay Chat) to wciąż żywa usługa, oferująca zarówno pogawędki w grupach tematycznych na niezliczonych kanałach, jak i rozmowy prywatne. IRC Messenger wyróżnia się czytelnym i dość minimalistycznym interfejsem. Aplikacja posiada wsparcie dla znanych poleceń tekstowych i połączeń z wieloma serwerami oraz kanałami jednocześnie. IRC Messenger jest w pełni zgodny z protokołem RFC1459.

Cena: darmowa

Wydawca: TwinDrills

Rozmiar: 1,9 MB

Link: Sklep Windows


Poczta, Kalendarz i Kontakty

Rzućmy okiem na natywną propozycję od Microsoft. Poczta, Kalendarz i Kontakty to pakiet trzech aplikacji, które współdziałają ze sobą, pozwalając użytkownikowi sprawdzać najnowsze wiadomości e-mail, zarządzać harmonogramem i kontaktować się z innymi osobami. Poczta ułatwia utrzymywanie porządku w skrzynce dzięki podręcznym widokom wiadomości od ulubionych kontaktów, wiadomościom oflagowanym, folderów, biuletynów czy aktualności z portali społecznościowych. Kalendarz jest aplikacją zoptymalizowaną pod kątem programu Exchange. Ułatwia organizowanie spotkań i zarządzanie harmonogramem. Kontakty to z kolei narzędzie do organizowania kontaktów ze wszystkich sieci w jednym miejscu.

Cena: darmowa

Wydawca: Microsoft Corporation

Rozmiar: 7,2 MB

Link: Sklep Windows


Rozmownik

Rozmownik jest alternatywną aplikacją, opierającą się na protokole GG, udostępnioną w Sklepie Windows na długo przed premierą oficjalnego klienta. Komunikator oferuje system rozmów oparty na inteligentnych zakładkach, automatyczne dopasowanie do rozmiarów ekranu (także podczas jego podzielenia i obrócenia), obsługę linków, obrazów i emotikon oraz standardowe funkcje GG: importowanie, eksportowanie, grupowanie i zarządzanie kontaktami czy archiwum rozmów. Jak mówią twórcy, Rozmownik jest idealny na tablety lub laptopy.

Cena: darmowa

Wydawca: Raximus

Rozmiar: 0,9 MB

Link: Sklep Windows


Skype

Skype rozwijany jest już od ponad 11 lat i przez ten czas zyskał miliony wiernych użytkowników. Darmowe i nielimitowane rozmowy głosowe, wideo lub tekstowe ze wszystkimi użytkownikami Skype'a czy możliwość wykupienia tanich rozmów na telefony komórkowe i stacjonarne to funkcjonalności, które większości z nas są już dobrze znane. Skype dla Windows 8.1 możemy przyciągnąć do krawędzi ekranu, by w trakcie pracy z innymi aplikacjami jednocześnie pozostawać w kontakcie ze znajomymi. Rozmowy możemy odbierać także na ekranie blokady lub ekranie startowym.

Cena: darmowa

Wydawca: Skype

Rozmiar: 11,5 MB

Link: Sklep Windows


Tapatalk

Korzystacie z wielu forów internetowych i portali społecznościowych? Tapatalk oferuje dostęp do ponad 50 tysięcy miejsc - wszystko w oknie jednej aplikacji. Dzięki Tapatalk użytkownik może odkrywać nowe fora tematyczne a także pozostawać w kontakcie z ulubionymi portalami. Szybkie i łatwo dostępne funkcje pozwalają czytać i wysyłać posty, udostępniać zdjęcia oraz być na bieżąco z prywatnymi wiadomościami.

Cena: darmowa

Wydawca: Tapatalk Inc.

Rozmiar: 4,7 MB

Link: Sklep Windows


Twitter

Czy wiecie, że najpopularniejszy serwis mikroblogowy na świecie (i coraz bardziej popularny w Polsce) posiada oficjalną aplikację dla Windows 8.1? Twitter pozwala dodawać krótkie wpisy wraz ze zdjęciami i filmikami, a także obserwować dokonania innych. Aplikacja - jak mówią twórcy - "łączy w sobie funkcje i estetykę Twittera z szybką i płynną technologią Windows 8". Możliwości specjalne to m. in. obsługa wielu kont, funkcja "Listy", która pozwala zorganizować obserwowane konta według typu czy możliwość natywnej rejestracji.

Cena: darmowa

Wydawca: Twitter Inc.

Rozmiar: 3 MB

Link: Sklep Windows


Viber - Free Phone Calls & Text

Viber to wieloplatformowa aplikacja, która może śmiało zastąpić tradycyjny telefon. Połączenia głosowe w jakości HD, połączenia wideo (wsparcie dla PC), wiadomości tekstowe, przesyłanie zdjęć, nagrań wideo i naklejek dostępne są bezpłatnie - wystarczy połączenie z Internetem. W usłudze Viber zarejestrowało się ponad 460 milionów użytkowników na całym świecie. Lwia część z nich to posiadacze smartfonów - mobilna wersja komunikatora oferuje te same możliwości bezpłatnych połączeń, do których nawiązania wystarczy tylko Wi-Fi lub 3G. Użytkownik Windows 8.1 może przypiąć wybraną konwersację do ekranu Start, by mieć ją zawsze pod ręką i otrzymywać szybkie powiadomienia.

Cena: darmowa

Wydawca: VIBER MEDIA S.a r.l.

Rozmiar: 13,5 MB

Link: Sklep Windows


Zobacz również

Komentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.