Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Pobieramy i instalujemy Windows 8 Enterprise

Pobieramy i instalujemy Windows 8 Enterprise

Mateusz Miciński
19 sierpnia 2012
197 262
Odsłony
Mateusz Miciński
19 sierpnia 2012
197 262
Odsłony

Wraz z udostępnieniem dla subskrybentów obrazów systemu Windows 8, także użytkownicy nie posiadający dostępu do płatnych subskrypcji, mogą zupełnie bezpłatnie pobrać, zainstalować i użytkować przez 90-dni (w sumie nawet 100) system Windows 8 w edycji Enterprise. W niniejszym poradniku krok po kroku przedstawimy wszystkie czynności, od pobrania obrazu systemu, po jego instalację oraz spolszczenie. Zainteresowanych testowaniem Ósemki jeszcze przed premierą zachęcamy do lektury.

Wymagania

Aby zainstalować Windows 8, musimy wcześniej upewnić się, że nasz komputer spełnia wymagania sprzętowe. Oficjalne minimalne wymagania wyglądają następująco:

 • procesor z zegarem 1GHz lub więcej
 • pamięć operacyjna RAM 1GB dla wersji 32-bitowej, 2GB dla wersji 64-bitowej
 • wolne miejsce na dysku twardym - 13GB dla wersji 32-bitowej, 16GB dla 64-bitowej
 • karta graficzna - obsługująca zestaw bibliotek DirectX w wersji 9 z WDDM 1.0
 • ekran - rozdzielczość 1024 na 768 piksele lub wyższa

Szczegółowe informacje na temat wymagań przedstawiliśmy w artykule Wymagania Windows 8.

Pobieramy Windows 8 Enterprise

Microsoft udostępnił dwa obrazy systemu, w wersji 32-bitowej oraz 64-bitowej. Jeżeli spełniamy wymagania sprzętowe wersji x64, nic praktycznie nie stoi na przeszkodzie, aby to ją właśnie pobrać i zainstalować.

Klikamy zatem powyżej łącze do interesującej nas wersji systemu. W wyświetlonym kreatorze wpisujemy nasze imię i nazwisko oraz adres e-mail (pola First Name, Last Name, My E-Mail Address) i klikamy u dołu przycisk Continue.

Instalujemy Windows 8 Enterprise

Po chwili powinno zostać wyświetlone okno zapisywania obrazu systemu. Jeżeli tak się nie stanie, zostaniemy zapewne poproszeni o akceptację na instalację dodatku, który umożliwi pobranie obrazu. W przeciwnym wypadku, w oknie zapisywania systemu, wskazujemy miejsca do zapisu na naszym dysku i klikamy przycisk Zapisz. Pobieranie obrazu może potrwać od kilku minut, do nawet kilku godzin. Uzależnione jest to od szybkości naszego łącza internetowego.

Instalujemy Windows 8 Enterprise

Przygotowujemy nośnik

Gotowy obraz systemu musimy teraz przenieść na nośnik (płytę DVD bądź pamięć zewnętrzną USB), z którego to później uruchomimy komputer i zainstalujemy system. Jeżeli posiadamy nagrywarkę DVD oraz czystą płytkę, wystarcza włożyć ją do napędu, następnie kliknąć obraz systemu prawym przyciskiem myszki i wybrać polecenie Nagraj obraz dysku. Funkcja ta dostępna jest w każdym systemie Windows 7. Jeżeli jesteśmy użytkownikami starszych okienek (Windows XP, Vista), musimy wspomóc się zewnętrznym oprogramowaniem do nagrywania płyt (Nero, CDBurnerXP, ImgBurn i wiele innych).

Drugim sposobem jest skorzystanie z pamięci pendrive. Wystarczy nam nośnik o pojemności 4GB. Tutaj ważna uwaga! Nasza płyta główna musi umożliwiać na uruchamianie komputera z pamięci USB. Warto sprawdzić to w instrukcji obsługi bądź na stronie producenta płyty bądź komputera. Jednakże większość nowych, czy nawet kilkuletnich płyt wspiera bootowanie z USB, a więc nie powinno być problemu. Jak przygotować tak zwany bootowalny pendrive z systemem? Można skorzystać z jednego z darmowych narzędzi, albo samemu ręcznie za pomocą Wiersza polecenia przygotować odpowiednio nośnik:

 1. Podłączamy nasz pendrive do wolnego portu USB.
 2. Uruchamiamy Wiersz polecenia: w menu Start wpisujemy cmd i następnie klikamy skrót cmd prawym przyciskiem myszki, po czym wybieramy polecenie Uruchom jako administrator.
 3. W oknie Wiersza polecenia uruchamiamy narzędzie DiskPart: wpisujemy najpierw polecenie diskpart.
 4. Teraz sprawdzamy numer jaki został przydzielony naszemu nośnikowi. Wpisujemy list disk.
 5. Wybieramy nasz nośnik. Wpisujemy polecenie select disk numer_nośnika. A więc przykładowo select disk 3.
 6. Formatujemy i tworzymy partycję rozruchową: wpisujemy kolejne polecenia, zatwierdzając każde klawiszem Enter:
  • clean
  • create partition primary
  • select partition 1
  • active
  • format quick fs=fat32
 7. Na koniec przypisujemy literę dysku: assign letter=x oraz zamykamy Wiersz polecenia wpisując exit.

Instalujemy Windows 8 Enterprise

Nasz pendrive nie jest jeszcze gotowy. Musimy skopiować do niego wszystkie pliki obrazu systemu. Niezbędny będzie nam tutaj program typu archiwizator (np. WinRAR). Za jego pomocą wypakowujemy wcześniej pobrany plik ISO, a następnie wszystkie wypakowane pliki kopiujemy na naszą pamięć USB.

Instalujemy

Bootowanie z nośnika instalacyjnego

Zanim będziemy mogli rozpocząć instalację systemu, należy odpowiednio ustawić sekwencję rozruchu w BIOS-ie. Włączamy więc komputer, a następnie przechodzimy do tzw. setupu (BIOS-u), naciskając w tym celu jeden z klawiszy F1 lub Delete. Przechodzimy następnie do sekcji Advanced i w funkcji (nazwanej First Boot Device, Boot order lub podobnie) zmieniamy pierwsze urządzenie rozruchowe na napęd CD/DVD lub nośnik USB (w zależności z jakiego nośnika korzystamy). Po tym zabiegu możemy już włożyć płytkę instalacyjną Windows 8 do napędu lub podpiąć pendrive, zapisać ustawienia BIOS-u i uruchomić ponownie komputer.

Podczas ponownego rozruchu, po przejściu testów POST, wyświetlony zostanie komunikat, informujący, że naciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch z płyty - oczywiście przyciskamy jeden z klawiszy. Po kilku chwilach rozpocznie się ładowanie plików instalacyjnych.

Instalujemy Windows 8 Enterprise

Zbieranie informacji

Przystępujemy do drugiego kroku instalacji. Wybieramy język format oraz metodę wprowadzania informacji, a następnie przechodzimy dalej klikając Next. W następnym etapie klikamy Install now. Aby kontynuować, należy przeczytać i zaakceptować umowę licencyjną I accept the license terms. Ponownie wybieramy Next. Wskazujemy rodzaj instalacji - klikamy Custom.

Instalujemy Windows 8 Enterprise

Przygotowanie dysku

W oknie wyboru dysku klikamy łącze Drive options (advanced), aby przygotować niesformatowany dysk. Następnie wybieramy jedną z partycji wyświetlanych na liście i klikamy New, w odpowiednie pole wpisujemy rozmiar tworzonej partycji w MB (minimum 16000 MB vide wymagania). Operację zatwierdzamy przyciskiem Apply. W ten sam sposób możemy jeszcze podzielić nieprzydzielony rozmiar na kolejne - dodatkowe partycje, przeznaczone na własne pliki. Po odpowiednim podzieleniu twardego dysku, formatujemy jego partycje, wskazując je po kolei na liście i wybierając łącze Format. Gdy podzieliliśmy już dysk i sformatowaliśmy, przechodzimy do właściwego procesu instalacji - klikamy w tym celu Next.

Instalujemy Windows 8 Enterprise

Instalowanie systemu Windows

Po zakończeniu procesu zbierania informacji możemy wygodnie usiąść i zaparzyć sobie kawę. Instalacja potrwa kilkanaście minut (w zależności od posiadanego sprzętu). Przy tym nie wymagana jest jakakolwiek ingerencja ze strony użytkownika. Instalator najpierw skopiuje pliki na dysk twardy, a następnie zostaną one rozpakowane. Później instalator zainstaluje funkcje oraz aktualizacje. Po tych czynnościach komputer zostanie ponownie uruchomiony.

Instalujemy Windows 8 Enterprise

Następnie instalator przystąpi do ostatniego (bezingerencyjnego) etapu przygotowywania komputera, podczas którego zostaną zainstalowane i skonfigurowane urządzenia, po czym komputer zostanie uruchomiony ponownie.

Instalujemy Windows 8 Enterprise

Wstępna konfiguracja

Przy pierwszym uruchomieniu systemu Windows 8 zostaniemy poproszeni o skonfigurowanie podstawowych ustawień komputera.

Instalujemy Windows 8 Enterprise

Najpierw określamy schemat kolorów interfejsu systemu oraz wprowadzamy nazwę komputera. Po czym klikamy przycisk Next.

Instalujemy Windows 8 Enterprise

Następnie ustalamy podstawowe ustawienia systemu. Kreator sugeruje wybrać ustawienia domyślne. Jednakże możliwe jest także ich ręczne dostosowanie po kliknięciu przycisku Customize. My decydujemy się na domyślne, klikamy zatem Use express settings.

Instalujemy Windows 8 Enterprise

Czas na zalogowanie się do systemu. To równocześnie odpowiednik tworzenia podstawowego konta użytkownika, znane ze starszych systemów Windows. Jeżeli posiadamy konto w usłudze Microsoft account, dawniej Windows Live (identyfikator Windows Live ID), wystarczy wpisać identyfikator (adres e-mail) w jedyne dostępne pole i przejść dalej.

Instalujemy Windows 8 Enterprise

Jeśli jednak nie posiadamy wspomnianego konta, w tym miejscu możemy je także utworzyć, wybierając łącze Sign up for a new email address. Podczas tworzenia konta zostaniemy poproszeni o wpisanie nowego adresu e-mail, hasła, imienia i nazwiska, kraju, kodu pocztowego, numeru telefonu komórkowego, alternatywnego adresu e-mail, pytania zabezpieczającego, daty urodzenia, płci oraz ciągu znaków weryfikacyjnych. Po tych czynnościach nasze konto zostanie utworzone.

Instalujemy Windows 8 Enterprise

Gdy oczywiście posiadamy konto, po wpisaniu identyfikatora, następnie zostaniemy poproszeni o hasło oraz podanie numeru telefonu komórkowego. Logowanie/rejestrację finalizujemy klikając Next.

Windows 8 - Zapraszamy!

Gdy pomyślnie przeszliśmy przez wszystkie kroki kreatora wstępnej konfiguracji, wyświetlony zostanie nam poradnik korzystania z nowego menu (ekranu) startowego za pomocą animacji. W tym czasie instalator także finalizuje konfigurację systemu.

Instalujemy Windows 8 Enterprise

Na sam już koniec przez dłuższą chwilę instalowane będą wszystkie aplikacje domyślnie dostępne w systemie.

Instalujemy Windows 8 Enterprise

Po chwili powita nas ekran startowy systemu Windows 8. Tym samym system jest już gotowy do pracy!

Instalujemy Windows 8 Enterprise

Instalujemy polski język

Niestety udostępniony przez Microsoft system Windows 8 Enterprise w 90-dniowej wersji testowej nie posiada domyślnie polskiego języka interfejsu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby doinstalować polski pakiet językowy. Najpierw pobieramy paczkę językową odpowiednią dla zainstalowanej wersji systemu (32- lub 64-bitową):

Następnie będąc na ekranie startowym systemu wpisujemy lpksetup i naciskamy klawisz Enter. W uruchomionym kreatorze instalacji języka wybieramy polecenie Install display languages, klikamy przycisk Browse i spośród zasobów komputera odszukujemy pobraną wcześniej paczkę językową (plik w formacie CAB) i klikamy Next. W kolejnym kroku po zapoznaniu się z umową licencyjną klikamy opcję I accept the license terms i wybieramy przycisk Next. Rozpocznie się instalacja paczki językowej. Proces ten może potrwać kilka minut.

Instalujemy Windows 8 Enterprise

Po pomyślnym zainstalowaniu, klikamy przycisk Close, na pasku zadań otwieramy File Explorer, przechodzimy do Computer i ze wstążki wybieramy Open Control Panel. W Panelu sterowania w grupie Clock, Language, and Region klikamy łącze Add a language, przy języku polskim wybieramy odnośnik Options i klikamy polecenie Make this the primary language. Poproszeni zostanie o wylogowania, klikamy Log off now. Tym samym nasz Windows 8 Enterprise jest już po polsku!

Zobacz również

Komentarze

Serdecznie dziękuję za ten artykuł, dobra robota ;)
Oskar, 19 sierpnia 2012, 15:54
bardzo dobry artykuł. Dzięki
Darous, 19 sierpnia 2012, 16:44
Dzięki działa polski
XD, 19 sierpnia 2012, 18:57
Czy jest możliwość instalacji Windows 8 bez logowania się w usłudze Microsoft account. tylko na koncie lokalnym bez łączności z intenetem ?
Yhyzur, 19 sierpnia 2012, 21:46
@Yhyzur, tak jest taka możliwość. W momencie, gdy kreator pyta o adres e-mail, należy kliknąć łącze Sign in without a Microsoft account.
Mateusz Miciński, 19 sierpnia 2012, 21:54
a jak sie go uruchamia bo nie rozkminiam tego
Piotr, 20 sierpnia 2012, 10:36
jak miło i przyjemnie :D system sprawdzam ciekawy jest ale polecam go wyłącznie na dotykowki, tablety jak najbardziej.
Piotr, 20 sierpnia 2012, 11:05
Dziala komus na virtua boxie?
Łukasz, 20 sierpnia 2012, 23:49
Tu masz link do obrazka jest w tym artykule: http://www.centrumxp.pl/Img/Art/Windows8/PobieramyInstalujemyWindows8E/12.png Kliknij w ten tekst na dole: Sign in without a Microsoft account.
@ Yhyzur, 21 sierpnia 2012, 01:41
Klikamy zatem powyżej łącze do interesującej nas wersji systemu. W wyświetlonym kreatorze wpisujemy nasze imię i nazwisko oraz adres e-mail (pola First Name, Last Name, My E-Mail Address) i klikamy u dołu przycisk Continue. nstalujemy Windows 8 Enterprise Po kliknięciu na łącze musimy podać adres e-mail i hasło a nie tak jak piszecie o co chodzi???
jerzylucjan, 21 sierpnia 2012, 11:54
właśnie próbuję pobrać ten system, ale coś nie chce mi się on pobierać, zalogowałem się na msdn i ciąglę widzę na środku kulki obracające się na wzór ładowania strony.
Patrykkpl, 21 sierpnia 2012, 19:43
Ktoś chyba zapomniał dopisać, że ta wersja po 90 dniach przestanie działać.
luger, 22 sierpnia 2012, 12:50
Chodziło mi o to, ze po 90 dniach przestanie działać i nie da się już tej wersji systemu aktywować nawet legalny kluczem, trzeba zainstalować wszystko od nowa.
luger, 22 sierpnia 2012, 12:52
Łukasz ,mi osobiście na VirtualBoxie nie działa Windows 8 w żadnej wersji (m.in. dlatego iż mój procesor nie wspiera wirtualizacji sprzętowej co w nim jest chyba niezbędne do odpalenie tego systemu). Działa za to bez żadnych problemów na VMware Player.
Daniel, 23 sierpnia 2012, 00:40
Czy ta paczka działa na Win 8 Release Prewiew? Nie chce mi wczytać pliku CAB.
Logos, 23 sierpnia 2012, 12:42
Nie, ja też próbowałem zainstalować spolszczenie na wersji RC i miałem też ten sam problem.
Daniel, 23 sierpnia 2012, 19:25
Witam, Zainstalowałem podany tutaj Windows 8 i język PL. Wszystko OK. Pytanie: W prawym dolnym rogu mam informację, że ta wersja wygaśnie (nie jest napisane kiedy). Czy muszę coś robić aby działała 90 dni? Czy to już jest automatycznie? Proszę o odpowiedź. Bo nigdzie nie podaje czasu ile pozostało.
888, 24 sierpnia 2012, 12:16
A jaki jest serial do x64???
ja, 1 września 2012, 14:52
@ja Klucz produktu: TK8TP-9JN6P-7X7WW-RFFTV-B7QPF
jajajajaj, 9 września 2012, 13:09
Nie działają linki do pakietów językowych!
Piotr, 18 września 2012, 08:56
Linki do paczek językowych już działają.
Mateusz Miciński, 18 września 2012, 11:45
jajajajaj Dzięki za klucz, działa;)
ja, 23 września 2012, 19:37
to znaczy najpierw instaluje ósemke i co potem mam zrobic zeby zainstalowac jezyk polski,gdzie jest ten ekran startowy ???
cccp11, 11 października 2012, 13:14
dziwne, wiadomość jest taka, że "paczka językowa nie może zostać zainstalowana na tym komputerze" ;/
cccn, 13 października 2012, 00:16
Już wiem, spolszczenie dotyczy wersji 8200 (to chyba cp) a microsoft udostepnil na serwerach wersje 8400 (rtm), lipa ;/
cccn, 13 października 2012, 00:43
http://www.youtube.com/watch?v=x7iEqBXqqXA
lukasz, 15 października 2012, 00:11
już się ucieszyłem, że będzie po polsku, ale mój komputer/moja wersja systemu jest niepoprawna politycznie. Niby 8400 a zainstalować polskiego języka z tych linków się nie da.....
cccn, 18 października 2012, 23:00
dubel, wybaczcie Ten Pan ma wersję 9200, nie ogarniam
cccn, 18 października 2012, 23:02
Powyższe linki do pakietów językowych PL nie działają - może ktoś podać jakieś inne działające
czo, 24 października 2012, 09:31
Windows udostępnił oficjalne spolszczenie. Po instalce win8, z panelu sterowania spolszczycie :)
grzech, 24 października 2012, 12:02
Polskie paczki językowe można już bezproblemowo pobierać :)
Mateusz Miciński, 24 października 2012, 12:37
Mam pytanie, skoro udało mi się zainstalować Win8 Enterprise wersję 90 dniową to jak można ten system zakupić i go aktywować?
Adi, 26 października 2012, 13:38
działa polecenie slmgr -rearm
ja, 26 października 2012, 23:01
Wie ktoś może czy na W8 działa Acronis 2012 i Total Commander?
AQ, 26 października 2012, 23:35
Dzięki za odpowiedź a raczej jej brak. Sam sprawdziłem i już wiem, że wiele aplikacji na które wydałem swoje ciężko zarobione pieniądze (w tym Acronis 2012) nie są zgodne z tym systemem. A więc nie ma co marzyć o ich dalszym użytkowaniu w owym wychwalanym przez wszystkich W8! Mogę kupić go za jedyne 129 pln, tylko pytam po co, skoro nie zadziałają na nim programy ani karta sieciowa jakiej używam podłączana przez USB?
AQ, 27 października 2012, 08:00
a to jakiś klucz trzeba jeszcze wpisywać do tej wersji 90-dniowej? a jaki jest do 32-bitowej, bo właśnie ściągam i też chce sobie pośmigać na tym systemie ;)
pietro, 27 października 2012, 11:45
Nie potrzebny żaden serial a spolszczenie wykonuje się z poziomu Panelu Sterowania.
Darello, 2 listopada 2012, 22:35
Jak nagrywam obraz to płytami potem nie bootuje. Pomocy
Pisin, 5 listopada 2012, 13:51
obraz ma byc nagrany na plyte tak jak jest ?bo plik jest spakowany RAR-em
gp, 7 listopada 2012, 17:15
Dobra licze na szybka odpowiedz, podczas wyboru partycji przy instalacji mam opcje 120gb i 100mb (zakladam ze jest to partycja rozruchowa na ktorej znajduja sie pliki od windows 7. Czy podczas instalacji formatuje tylko partycje 120gb czy rowniez ta 100mb?
Marian, 12 listopada 2012, 14:52
To pobieranie to PIC NA WODĘ. Pobrać nie można.
Globus, 16 listopada 2012, 09:13
ja pobralem trzeba umiec pobrac jesli sie ma jave to za pomoca jawy sie pobiera klika sie details (szczegoly) angielski jest wazna rzecza uczyc sie o trzeba i wtedy wiadome jest ze pobiera jaka predkosc i czas ach .. troche techniki i sie gubicie ruszyc glowa trzeba ;p nie klawiatura ;p
Petrai, 27 listopada 2012, 03:35
mam pytanko... bo nie bardzo rozumiem... jak zainstaluję wersję testową, minie te 90 dni, to potem co? muszę starego Windowsa (mam obecnie XP) instalować na nowo, czy jak?
dixi, 27 listopada 2012, 20:58
Tak trzeba od nowa system instalować po 90 dniach
muminek, 27 listopada 2012, 22:28
można 8 zainstalować na osobnej partycji i mieć 2 systemy
sebek, 1 grudnia 2012, 10:04
Witam mam starszą toshibę p200d zainstalowałem w8 z płyty i wszystko było ok natomiast po restarcie utraciłem możliwość wyboru botowania oraz dostęp do biosu został zablokowany podczas włączania komputera z ekranu startowego f2 bios i f12 boot device. wsadziłem stary dysk gdzie miałem wcześniejszy system komputer uruchomił się na leciwej viscie natomiast po restarcie w dalszym ciągu nie mam dostępu do biosa help potrzebuję pomocy.
Marek, 25 grudnia 2012, 22:23
Witam czy jest mozliwosc zeby uruchomic komputer z win8 bez dostepu do internetu juz po dokonaniu aktywacji konta na microsofcie i wpisaniu maila z haslem podczas startu systemu?
maniek, 23 stycznia 2013, 14:57
Z tego co zrozumiałem tej wersji nie da się za nic w świecie zalegalizować w pełni na wersję dożywotnią, tak? Trza instalować wszystko od nowa?
Will, 15 lutego 2013, 23:56
Fajnie,że to jeszcze działa,dobry artykuł:-)
muminek, 20 kwietnia 2013, 21:22
język polski nie działa w win8
janusz, 4 czerwca 2013, 02:44
Wszystko działa tylko trzeba umieć zainstalować po pierwsze paczka językowa działa lecz trzeba przejść do normalnego ekranu później zainstalować paczkę językową następnie wchodzimy w panel sterowania i tam z tego menu opcje regionalne wybieramy język i przechodzimy dalej najlepszym rozwiązaniem jest mieć zainstalowany na innej partycji ten system wtedy bez problemu z menu partycji dysków wybieramy paczkę instalacyjną języka polskiego z folderu gdzie mamy ta paczkę dzięki temu że mamy na innej partycji inny system czyli dwa systemy to mamy wiele możliwości aby zainstalować klasyczne menu startowe oraz możemy też zablokować włączanie metro czyli kafelki a cieszyć się uruchamianiem zwykłym ekranem pulpitu natomiast nie obejrzymy już filmów z płyt DVD czy VCD gdyż niema ten system odpowiednich kodeków ponadto odtworzymy tylko CD i nic więcej chyba że zakupimy program Windows Media Center w wersjach wcześniejszych był dostępny i wbudowany w system natomiast obecnie kosztuje prawie 700 zł , czyli kupujemy Windows 8 za 200-do 600 zł , i dodatkowo trzeba dokupić Windows Media Center i wychodzi nam opłata za system od 900 zł do 1300 zł aby komputer był wykorzystywany w warunkach domowych jako narzędzie nie tylko biurowe ale i centrum rozrywki przecież po to jest właśnie jest komputer i jak Microsoft dalej tak będzie robił to większość przejdzie na Linuxa który to jest bezpłatny i szybszy do opanowania i z większą możliwością a niżeli ta tandeta Windows 8 .
marek, 5 stycznia 2014, 13:26
Jeżeli Windows 8 zainstalowany jest na innej partycji to po odinstalowaniu komputer włączy się lecz będzie się pytał który system chcemy uruchomić trzeba wybrać po uruchomieniu systemu trzeba wejść w panel sterowania narzędzia administracyjne i dalej konfiguracja systemu oraz rozruch będą tam dwa systemy i ten odinstalowany trzeba usunąć i wszystko powraca do normy tak to działa na Windows 7 i Vista bo na Windows XP tego nie sprawdzałem a co do wejścia w bios to najpierw jest wyświetlana nazwa komputera i bootdevice F 12 lub F 10 oraz jednocześnie F1 lub F2 a jest też opcja Fn CTRL i F4 jest to wszystko nie zależne od systemu wejście do biosu zawsze jest na początku restartu lub ponownego uruchomienia komputera .
marek, 16 stycznia 2014, 09:26
A ja nie moge zainstalowac. Mam stary komputer ( minimum sprzetowe spokojnie przewyzsza), i do tej pory miałemWin 7 64bit, teraz postanowiłem zmienicna Win 8 32bit. Wszystkie partycje formatowałem i zrobiłem nowe w systemie plików ntfs. Instaluje. Do momenty wyboru partycji na której bedzie system jest ok, ale klikam dalej i chce demnie jakies sterowniki, nie wiem o co chodzi. wkładam płyte ze sterownikami ale to na nic, jak to ominąc, przejsc? Ktosma pomysł?
Łukasz, 10 lutego 2014, 00:04
Mam Windosa8 pobrałem darmową wersję Windosa8.1,jaki mam klucz,bo kupiłem komputer w sklepie programem ,coś sobie zablokowałem wchodzę ustawienia potem zmiana ustawienia,mam zablokowany pulpit proszę o pomoc
leszek,13-08-2014,13;51, 13 sierpnia 2014, 13:52

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.