Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Ceny Windows 7

Ceny Windows 7

Mateusz Miciński
17 października 2009
110 218
Odsłony
Mateusz Miciński
17 października 2009
110 218
Odsłony

W sprzedaży dostępne są już wszystkie edycje systemu Microsoft Windows 7 przeznaczone na rynek europejski. Ceny są nieco wyższe w porównaniu z Windows Vista, ale to oczywiście za sprawą dopiero co wprowadzonego na rynek produktu - produktu lepszej jakości. System Windows 7 można nabyć w następujących cenach (sklep-ms.pl):

Wersja systemu Windows 7 Home Premium Windows 7 Professional Windows 7 Ultimate
OEM

399 zł

519 zł

719 zł

BOX

749 zł

1199 zł

1249 zł

Uaktualnienie

449 zł

1119 zł

1149 zł

Windows 7 na licencji OEM będzie standardowo dołączany do komputerów jako preinstalowany system już wkrótce, kiedy w sprzedaży pojawią się komputery stacjonarne oraz notebooki z już zainstalowanym Windows 7. Zwykle producenci sprzętu nie dołączają nośników z systemem, a jedynie na obudowie komputera znaleźć będziemy mogli naklejkę z kodem licencyjnym. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy sami nabyli Windows 7 na licencji OEM, tym bardziej, że ceny są bardzo atrakcyjne. Trzeba jednak pamiętać, że wspomnianą wersję możemy zainstalować wyłącznie na jednym stanowisku roboczym, a każda większa modernizacja podzespołów wymagać będzie ponownej aktywacji systemu. O tym zagadnieniu pisaliśmy w artykule Aktywacja Windows 7.

Windows 7 na licencji BOX jest prawie dwukrotnie droższy, ale - poza atrakcyjnym pudełkiem i dostępem do pomocy technicznej - zyskujemy bardziej elastyczną licencję uprawniającą do instalacji systemu bez przywiązania do danego stanowiska. Innymi słowy, modernizując podzespoły komputera nie będziemy napotykać się na problem związany z ponowną aktywacją.

Pudełka Windows 7

Promocja dla posiadaczy starszych wersji Windows

Posiadacze Windows XP oraz Windows Vista mogą skorzystać z propozycji specjalnych uaktualnień swoich systemów do Windows 7 prowadzonych na zasadach BOX. Znane są one jako Windows 7 Uaktualnienie, Windows 7 Upgrade albo Windows 7 BOX Uaktualnienie. Od razu warto rozwiać pewne wątpliwości, które skądinąd pojawiły się u niektórych klientów Visty - Windows 7 nie jest rozdawany za darmo dla zniesmaczonych użytkowników Windows Vista w ramach rzekomej rekompensaty za nieudany produkt.

Zakupując Uaktualnienie Windows 7 (w jednej z trzech dostępnych edycji, tj. Home Premium, Professional i Ultimate) będziemy mogli przeprowadzić proces migracji (z Windows XP) bądź uaktualnienia (z Windows Vista) do zakupionej wersji systemu. Oferta ta nie jest jednak tak atrakcyjna, jakby się mogło wydawać. Po pierwsze różnice w cenach uaktualnień a BOX to zaledwie kilka procent (Professional 7%, Ultimate 8%, jedynie Home Premium 40%). Po drugie jest ona niekorzystna w niektórych scenariuszach. Np. nie opłaca się klientowi z Windows Vista Home Premium OEM kupować uaktualnienia do Windows 7 Home Premium, bo wynikowo i tak otrzyma OEM, a cena, jaką zapłaci za wersję Uaktualnienie 469 zł przewyższa normalną wersję Windows 7 Home Premium OEM 399 zł. Po trzecie, istnieją tylko określone ścieżki uaktualniania (np. nie można uaktualnić lepszej funkcjonalnie wersji Windows do uboższej edycji Windows 7). Przy zakupie Windows 7, stanowczo lepiej zastanowić się nad wersjami OEM bądź BOX. Szczegóły procesu uaktualnienia i migracji, a także zestawienie uaktualnialnych wersji systemów Windows przedstawiamy w artykule Uaktualnienie system do Windows 7.

Windows 7 Home Premium na trzech komputerach

Microsoft z myslą o użytkownikach domowych, którzy niejednokrotnie posiadają w domu kilka komputerów, przygotował ofertę Windows 7 Family Pack, czyli Pakiet rodzinny systemu Windows 7, dzięki któremu można zainstalować Windows 7 Home Premium na trzech komputerach w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Niestety, nie jest tak różowo, jak może się wydawać. Dlaczego? Po pierwsze, musimy posiadać Windows XP bądź Windows Vista z legalną licencją. Po drugie, oferta jest na razie dostępna wyłącznie dla następujących państw w Europie: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Francji, Szwajcarii, Austrii, Holandii lub Szwecji. Brakuje niestety Polski, więc musimy się obejść smakiem, choć pewne źródła donoszą, że w 2010 Family Pack rozszerzy swoją dostępność o kolejne europejskie kraje (w tym Polskę?).

Windows 7 Anytime Upgrade

Dla użytkowników Windows 7 w wersjach Home Premium oraz Starter, przygotowana została specjalna oferta Anytime Upgrade, która pozwala na zakup specjalnego uaktualnienia do bogatszej funkcjonalnie wersji Windows 7. W ofercie sklepu sklep-ms.pl znajdują się trzy propozycje pakietów uaktualnień Windows 7 Anytime Upgrade:

748,99 zł 709,00 zł 299,00 zł

Zobacz również

Komentarze

Było by miło jakby w domu takiego BOXa można by zaistalować na 1-3 komputerach tak jak Office for home. Dla mieszkanców zachodu te ceny są niskie dla nas wysokie. Niestety ciezko pewnie by było sprzedawac w Polsce np. windowsa 2 x taniej niż w Niemczech bo by ktoś z UE/DE się buntował czemu my płacimy drożej nie patrząc na to ze zarobki w PL są niskie. I tak jak na zakup lapka z oem nas stać to mysle ze mało kogu już stać zeby sobie w kompie kiepawą viste odpłatnie zamienic na Win 7. Taki ubragde naprawdę powinien być tańszy. W szczególnosci niewypału jakim była Vista.
Maco, 18 października 2009, 15:45
Jak czytam na temat cen Windowsa 7 w Polsce, to jedno mnie zastanawia, skąd te różnice w cenach, np. do UK. W UK za Ultimate dałem 145 funtów (około 670zl), a za Home Premium 63 funty (około 290zl), są to ceny z przed sprzedaży, czyli za oba systemy dałem w UK mniej, niż za samo Ultimate dałbym w Polsce. Dodam jeszcze, że są to wersje pełne, pudełkowe. Dla chętnych polecam Amazon http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B001XCWGII/ref=ox_ya_oh_product
Gość, 19 października 2009, 19:05
Ja jestem takiego zdania że skoro Microsoft nie jest uczciwy wobec nas i kształtuje sobie ceny w Europie prawie 2x droższe niż w Ameryce to i my nie musimy być uczciwi wobec niego i dlatego kupię sobie licencję OEM a jak już nadejdzie czas modernizacji kompa to zamiast kupna nowej licencji systemu zainstaluje sobie starą licencję na nowym kompie... i tak też zrobiłem z Licencją Visty Ultimate kiedy zmodernizowałem sobie sprzęt to zainstalowałem sobie licencję ze starego sprzetu na nowym kompie i Aktywacja tego systemu przebiegła bez najmniejszych problemów...
Franki, 21 października 2009, 09:10
Dziwne sa ceny w Polsce !!!. W UK za
Zapłacimy ok 170 Funtów to jakieś 774 PLN, a w Plsce ok 1250 PLN.
A co do języka  PL, to wersja ultimate pozwala na pobranie go z witryny windows update jako dodatku !!!


Milo77, 21 października 2009, 17:51
Sorki chodziło o tego linka i tą wersję systemu:
Milo77, 21 października 2009, 17:52
Panowie to ciekawe co piszecie o cenach za granicą. Ale jak wyglada sprawa kosztów wysyłki do Polski?
Piotrek, 21 października 2009, 19:13
Windows 7 Professional BOX się nie opłaca kupować skoro można dołożyć 50 zł i mieć znacznie bardziej funkcjonalny Windows 7 Ultimate BOX
karol32, 21 października 2009, 21:00
Ja mogę kupić Win7 za jeden dzień pracy a w Polsce za prawie pół miesiąca pracy. I tak trzymać. Popieram Polski rząd, macie, chociaż najlepszy kabaret na świecie.
Kochana Polska, 24 października 2009, 19:16
Było by wspaniale gdy by Microsoft rzeczywiscie umiał rozpoznawać warunki nabycia w Polsce nowego oprogramowania w/w Windows 7.Jak z tego wynika przedstawiciele tegoż Microsoftu na Polskę nie dbają o Polskich klentach uważając że mogą płacić zawyżone ceny a przy tym jeśli ktoś modernizuje swój sprzęt komputerowy to za każdym razem musi prosić o aktywację i to przez telefon.A wiemy ile kosztuje takie połączenie by uzyskać informacje w tej materii i aktywować przy czym ta łączność trwa czsami zbyt długo a nie każdego stać na połączenie.Najgorzej na tym wychodzą emeryci bo po pierwsze: nie jest ich stać na zakup drogiego takiego oprogramowania choć chcą być aktywni mimo że są już starszymi ludźmi,po drugie jak ma rozwijać się w Polsce komputeryzacja skoro nie bierze się pod uwagę zarobków rodaków. Czas już najwyższy by Ci Panowie z Microsoftu znależli sposób by każdy mógł legalnie kupić w/w towar a nie żeby szukał gdzieś nie pewnych oprogramowań. Z poważaniem.
waldemar571, 24 października 2009, 22:49
Drogi Maco, twoja teoria o cenach u nas i na zachodzie Europy jest dziwna. Bo czemu w sklepach Euro np. w Berlinie sprzęt elektroniczny jest o 40% do 55% tańszy (telefony komórkowe, komputery, aparaty cyfrowe). Europa nie przejmuje się nami. U nas ceny dyktowane są przez molochy, które bez mrugnięcia oka zdzierają z nas ostatni grosz.
donak, 25 października 2009, 08:00
Witam! Niejednokrotnie słyszałem o wersji Windows 7 Family Pack, gdzie można zainstalować system na 3 komputerach. Wiem, że w Polsce (jak do tej pory) nie ma w sprzedaży tej wersji. A jak zakupię np. w Anglii wersję angielską (chyba że to można ją spokojnie "uzbroić" w język polski? No i najważniejsze: czy nie złamię w ten sposób licencji? A tak właściwie, jak ona jest skonstruowana? Co rozumiemy pod pojęciem komputer itp. itd. Pytam, gdyż na początku przyszłego roku planuję zakupić nowy notebook (bez OS-a). W chwili obecnej używam Windows 7 beta, więc do marca mam czas.
(Gdyby ktoś pytał - matula ma oryginalny system XP Professional na swoim notebooku, więc teoretycznie wymagania posiadania Windows Family Pack będą spełnione)

uFo, 26 października 2009, 12:44
A co powiecie na to: http://allegro.pl/licencja-windows-7-ultimate-box-automat-24h-i1480871402.html to w końcu gdzie warto kupić winde
kk77, 27 lutego 2011, 11:19
A po kiego wacka wam ten Win7? Ja śmigam na Linuxie i mam te wszystkie problemy w samym centrum!
bzymek, 13 lutego 2012, 20:58
80 zł "zysku" przy uaktualnieniu (zamiast zakupu pełnej wersji). Trzeba być idiotą! Wolę mieć 2 Windowsy (starszy i nowszy) niż wyjść jak Zabłocki na mydle.
czlo, 19 czerwca 2012, 20:18
To prawda,roznica w cenach,Polska a zachod,jest wielka,przed swientami w Berlinie kupilem win 7 profesional,to 35 euro,dziala doskonale,w polsce ceny z sufitu,oczywiscie tez mozna pobrac z internetu w Niemczech i nie tylko,prawie w kazdym jezyku,TO INNY SWIAT.
bruno, 6 stycznia 2017, 14:11
Jest rok 2017 i co sie dzieje z cenami systemow windows,drogo i nie tylko.Kupilem w Niemczech win 7 Profesional,to okolo 36 euro i to po polsku,zaden problem,moglem sciagnac z internetu z kluczem,zapewniam ,ze legalnie,dotyczy to tez elementow komputerowych np.plyta,procesory,pamieci ITD.Co ciekawe i znamienne,opisy elementow w/w sa tez w jezyku polskim,tez nie problem,gwarancja nie problem,podawane jest kilka serwisow w polsce,tez nie problem.Serwisy komputerowe polskie,oczywiscie nie wszystkie,wiele do zyczenia np.naprawa dysku MBR,to okolo 250 zlotych,mialem taki przypadek,inny serwis zrobil to za 20 zlotych,wiec trzeba wiele zmienic tez na forach gdzie sa porady,porada ma byc jednoznaczna,tak jest na forach zachodnich,reszta wypad.Pozdrawiam panstwa.
openhar, 25 października 2017, 17:45

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.