Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry

Windows 10 przed premierą

Windows 10 przed premierą

Windows 10 Insider Preview z kompilacją 16241 dla użytkowników PC

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 13 lipca 2017Odsłony: 620

Witajcie, Insiderzy! Czas na kolejną kompilację systemu Windows 10 Fall Creators Update. Dosłownie przed chwilą dla testerów z szybkiego kręgu wydana została kompilacja 16241 ze sporą dawką nowości i poprawek. Także uporano się z wieloma problemami z poprzednich kompilacji. Najwięcej nowości obejmuje mieszaną rzeczywistość, ale także udoskonalono akryl wykorzystywany w interfejsie systemu (element Fluent Design System), Menedżer zadań, doświadczenia związane z grami oraz system optymalizacji dostarczania aktualizacji. Wszystkie nowości i poprawki przedstawiamy Wam poniżej.


Windows 10 z nowymi buildami Insider 16232 (PC) i 15228 (Mobile)

Autor: Damian Lisak i Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 29 czerwca 2017Odsłony: 645

Witajcie, Insiderzy! Dziś w nocy (czasu polskiego) Microsoft udostępnił dwie nowe kompilacje Windows 10 Insider Preview w kręgu szybkich aktualizacji - 16232 dla PC i 15228 dla smartfonów. W przypadku tego pierwszego postawiono w 100% na funkcje bezpieczeństwa. Niedawno pisaliśmy o prawdopodobnej implementacji EMET na poziomie jądra Windows i innych funkcjach bezpieczeństwa w Fall Creators Update. Enhanced Mitigation Experience Toolkit rzeczywiście zawitał do Windows 10, a wraz z nim kilka nowych rozwiązań dla Windows Defender Application Guard (WDAG) i pakietu chroniącego Windows Defender Antivirus. Poza tym użytkownicy pulpitowej wersji mogą spodziewać się szeregu wprowadzonych poprawek i kilku znanych problemów. Dla kontrastu Windows 10 Mobile nie otrzymał żadnych nowości funkcjonalnych. Lista zmian obejmuje same poprawki - nie odnotowano żadnych znanych błędów.


Powrót do przeszłości, czyli wraca OneDrive taki, jakiego chcemy

Autor: Damian LisakOpublikowano: 14 czerwca 2017Odsłony: 378

Podczas konferencji prasowej Build 2017, Joe Belfiore ogłosił, że wraz ze zbliżającą się dużą aktualizacją Fall Creators Update, zostanie dodana funkcja pliki na żądanie w usłudze OneDrive. Wygląda na to, że Microsoft wywiąże się z obietnicy, czego dowodem jest udostępnienie wspomnianej funkcji wraz z aktualizacją 16215, dostępną dla Insiderów w kręgu Fast ring. Czy można nazwać ją nową funkcją aplikacji chmury Microsoftu? Niekoniecznie, bowiem nie jest to pierwszy raz, kiedy to gigant ją oferuje. Zapewne część z Was pamięta, że już w systemie Windows 8.1 mieliśmy możliwość wyboru plików, które będą synchronizowane, lecz z biegiem czasu została ona usunięta. Microsoft tłumaczył swoją decyzję tym, że użytkownicy bywali zdezorientowani, gdy bez połączenia z Internetem nie mogli uruchomić plików przechowywanych tylko online. Ważnym  jednak jest, że funkcja ta wkrótce będzie oficjalnie dostępna. Co więcej, najprawdopodobniej zostanie wzbogacona o nowe, ciekawe opcje.


Windows 10 Insider Preview 16215, czyli ogrom zmian w Dziesiątce

Autor: Damian LisakOpublikowano: 11 czerwca 2017Odsłony: 707

W końcu się doczekaliśmy! Minął już niemal miesiąc odkąd Microsoft uraczył testerów nową kompilacją. Głodni wrażeń i nowych doświadczeń, bacznie obserwowaliśmy rozwój wydarzeń, aby nie ominęła nas żadna zmiana, którą dane nam będzie testować. W piątek około 1:00 w nocy, zgodnie z zapowiedzią Dony Sarkar, gigant wynagrodził cierpliwość testerów oczekujących na nową kompilację, publikując nową, ogromną aktualizację, która wnosi szereg zmian w Dziesiątce. Kompilacja 16215 jest już dostępna w kręgu Szybkich aktualizacji, dlatego postanowiliśmy ją niezwłocznie pobrać i, jakżeby inaczej, przetestować.


My People w Windows 10 - jak działa?

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 6 czerwca 2017Odsłony: 1 318

Długo wyczekiwana funkcja systemu Windows 10, najważniejsza nowość zapowiedziana w październiku 2016 roku, która miała trafić w kwietniu tego roku do Windows 10 Creators Update właśnie debiutuje w testowej kompilacji 16184 z gałęzi Redstone 3. To "pierwsza wersja" modułu My People i jego finalnej odsłony doczekamy się dopiero we wrześniu. Ale już dziś testerzy z kręgu Fast Ring mogą poznać jej podstawowe założenia i możliwości. W końcu możemy przyjrzeć się, czy te niespełnione obietnice i tak długi czas oczekiwania (6 miesięcy i 2 dni) był warty cierpliwości. Jako pierwsi dokładnie testujemy funkcję My People (Twoje kontakty) w Windows 10. Zapraszamy do lektury!


My People to nie wszystko, testujemy Story Remix!

Autor: Amadeusz LabudaOpublikowano: 18 maja 2017Odsłony: 288

Konferencja Build 2017 przyniosła nam wiele nowości, zarówno jeśli chodzi o zaawansowane rozwiązania takie jak Azure, jak i te skierowane do użytkowników domowych. Jedną z najciekawiej wyglądających nowości należących do tej drugiej grupy, jest z pewnością Story Remix. Prezentacja przedstawiała niesamowicie intuicyjne narzędzie, umożliwiające zaimplementowanie do naszych nagrań wideo elementy 3D, nie wymagając przy tym od nas jakichś szczególnych umiejętności. Postanowiliśmy specjalnie dla Was przyjrzeć się uważniej tej interesującej funkcjonalności. Zapraszamy do lektury!


Windows 10 z nowymi buildami Insider: 16188 (PC) i 15210 (Mobile)

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 5 maja 2017Odsłony: 1 093

Mimo że ostatnio Microsoft nie narzeka na nudę (miniona konferencja #MicrosoftEDU i zbliżający się BUILD 2017), twórcy Windows 10 nie zwalniają tempa i publikują regularne aktualizacje Insider Preview. Dziś znów pojawiły się one w parze - chodzi o kompilację 16188 dla PC i mobilną kompilację 15210, obie wypuszczone w Fast Ring. Jako że etap wstępnych przygotowań został najwyraźniej ukończony, kolejne buildy zawierają coraz więcej nowości funkcjonalnych. Użytkownicy oficjalnego, stabilnego wydania zobaczą je dopiero we wrześniu, jednak Insiderzy mogą je przetestować już dzisiaj. Sprawdźcie razem z nami, co nowego w Redstone 3.


Windows 10 z nowymi buildami Insider: 16184 (PC) i 15208 (Mobile)

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 28 kwietnia 2017Odsłony: 584

Microsoft udostępnił dziś dwie kompilacje Windows 10 Insider Preview dla użytkowników w Fast Ring: 16184 (PC) oraz 15208 (Mobile). Niech nie zmyli was numeracja, która pozostaje jeszcze niespójna z uwagi na prace przy OneCore - mamy do czynienia z korespondującymi wydaniami. Obie kompilacje należą też do nowej gałęzi Redstone 3. O czym warto napisać we wstępie? Przede wszystkim o tym, że z gąszczu poprawek wyłania się długo wyczekiwana nowość - funkcja społecznościowa My People! Pierwotnie zademonstrowana przez Microsoft na październikowej konferencji w 2016 r., miała trafić do Creators Update, jednak jej debiut został przesunięty. Dziś - nim trafi do ogólnodostępnego wydania we wrześniu - mogą ją już przetestować Insiderzy. Przyjrzymy się też innym nowościom funkcjonalnym i naniesionym poprawkom.


Windows 10 Insider Preview: nowy build 15055 dla PC i smartfonów

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 10 marca 2017Odsłony: 1 202

Dokładnie tydzień po ostatnim wydaniu dla PC (15048 z 3 marca) oraz dwa dni po wydaniu Mobile (15051 z 8 marca) Microsoft udostępnia kolejne aktualizacje, które w obydwu edycjach Windows 10 Insider Preview na powrót zjednują numer wersji do 15055. Podobnie jak w ostatnich kilku wydaniach 15055 nie dostarcza żadnych odnotowanych nowości funkcjonalnych. Microsoft dodaje tylko pakiet poprawek i wyszczególnia problemy, które mogą nas spotkać w trakcie użytkowania kompilacji z Fast Ring. Sprawdźmy zatem, co zostało poprawione, a co jeszcze wymaga poprawy, nim Creators Update wyjdzie na światło dzienne.


Windows 10 Insider Preview: nowe buildy 15048 (PC) i 15047 (Mobile)

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 3 marca 2017Odsłony: 927

Witajcie, Insiderzy! Microsoft najwyraźniej wrócił do bardzo częstego udostępniania nowych kompilacji Insider Preview dla PC i smartfonów (od wydania 15046 dla PC minęły bagatela dwa dni!). Taka praktyka wcześniej oznaczała zwykle, że kolejne wydanie Windows 10 otrzymuje ostatnie szlify, nim trafi do obiegu publicznego. Nie inaczej jest tym razem, jako że Creators Update debiutuje już w kwietniu. Dzisiejsze kompilacje to 15048 dla PC oraz 15047 dla smartfonów. Tym razem obyło się bez jakichkolwiek nowości funkcjonalnych, a przynajmniej nic nie zostało odnotowane na liście zmian. Mamy więc dla Was tylko listy poprawek i znanych błędów, których (przynajmniej w wersji Mobile) jest dużo mniej. Czy to już wydanie RTM? Z tym byśmy się tak nie spieszyli, niemniej jednak jesteśmy coraz bliżej.


Windows 10 Insider Preview: nowe buildy 15042 (PC) i 15043 (Mobile)

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 25 lutego 2017Odsłony: 1 122

Witajcie, Insiderzy! Mamy dobre wieści - nowe kompilacje wracają po ponad dwutygodniowej przerwie. Jest to kompilacja Windows 10 dla PC (15042) oraz kompilacja Windows 10 Mobile (15043). W przypadku tej pierwszej lista zmian obejmuje nowości funkcjonalne, podczas gdy wersja mobilna otrzymała jedynie poprawki. Tradycyjnie zajmiemy się wszystkim po kolei, samemu testując to, co zostało dodane. Zaczynamy!


Jak zostać niejawnym testerem systemu Windows 10?

Autor: Damian LisakOpublikowano: 17 lutego 2017Odsłony: 517

Zastanawiacie się czasem, jakie zmiany szykuje Microsoft w Windows 10? A co jeżeli liczne newsy i artykuły nie zaspakaja zżerającej Was ciekawości na temat nowości w systemie? Zastanawialiście się może, czy konkretne zmiany mają sens i są potrzebne? Mamy dla Was odpowiedź – sprawdźcie to sami! W tym poradniku pokierujemy Was krok po kroku jak zostać niejawnym testerem systemu Windows 10, czyli jak z teorii przejść do praktyki, pomagając tym samym w udoskonaleniu systemu.


Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 15031 dla PC

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 9 lutego 2017Odsłony: 1 103

Od wydania kompilacji 15025 dla PC minął już tydzień, czas więc na coś nowego. Microsoft wypuścił nowy build o numerze 15031, który już teraz mogą pobrać Insiderzy w kręgu szybkich aktualizacji (Fast ring). Podobnie jak tydzień temu, nowa kompilacja nie została równocześnie udostępniona z wydaniem Windows 10 Mobile, choć niewykluczone, że pojawi się ono za kilka dni. Tymczasem przyjrzyjmy się nowościom funkcjonalnym oraz wprowadzonym poprawkom i znanym błędom.


Windows 10 Creators Update na chwilę przed premierą!

Autor: Amadeusz Labuda, Damian Lisak i Mateusz MicińskiOpublikowano: 7 lutego 2017Odsłony: 2 480

Gdy w październiku ubiegłego roku podczas konferencji w Nowym Jorku Microsoft zapowiadał trzy kluczowe nowości kolejnej aktualizacji Windows 10, wiadomym było, że rozwój systemu zmierza w kierunku, jaki został nakreślony podczas rocznicowej aktualizacji. Główne obszary, które były rozwijane to strefa gier, przeglądarka Edge oraz bezpieczeństwo i lepsze opcje ułatwiania dostępu. Nie inaczej jest w przypadku Windows 10 Creators Update, który zbliża się już wielkimi krokami. Jego produkcja osiągnęła już etap eliminowania błędów i udoskonalania wprowadzonych funkcji. Czas więc najwyższy przyjrzeć się wszystkim nowościom oraz sprawdzić, czy Microsoft wywiązał się z obietnic przedstawionych na październikowej konferencji. Zapraszamy Was na długie opowiadanie o tym, czym już teraz jest Windows 10 Creators Update. Między innymi omawiamy funkcję My People, przyglądamy się możliwościom trybu gry, nowym funkcjom w przeglądarce Edge czy też skrupulatnie sprawdzamy nowe opcje konfiguracyjne.


Testujemy wczesną wersję Windows 10 Cloud

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 5 lutego 2017Odsłony: 868

W drugiej połowie stycznia pojawiły się informacje o powłoce Cloud Shell, wówczas traktowanej jako lżejsza wersja Windows 10 dla słabszych urządzeń. Namacalne odniesienia do Windows 10 Cloud pojawiły się kilka dni później w plikach systemowych Windows 10 Insider Preview build 15019. Prócz potwierdzenia istnienia "chmurowej" edycji systemu przez Microsoft nie wniosło to w zasadzie niczego nowego. Wszystko zmieniło się na początku lutego, kiedy to w sieci pojawił się nieoficjalny obraz ISO kompilacji 15025, gdzie oprócz typowych edycji systemu oferowana jest edycja Cloud. Dziś przekonamy się sami, jak prezentuje się pierwsza dostępna wersja Windows 10 Cloud i czy warto ją zainstalować. Ze względu bezpieczeństwa (nie mamy do czynienia z oficjalnie wspieraną kompilacją) test wykonujemy w środowisku maszyny wirtualnej.


Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 15025 dla PC

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 2 lutego 2017Odsłony: 1 245

Dziś, pierwszego dnia lutego, ukazał się nowy build Windows 10 Insider Preview dla Insiderów w kręgu Fast. Kompilacja 15025 to - jak ogłasza Dona Sarkar - główny build dla drugiej edycji Creators Update Bug Bash, która rozpocznie się w piątek. Kompilację charakteryzuje również to, że z uwagi na błąd w wersji 32-bitowej (x86) jest ona dostępna tylko w wydaniu 64-bit (x64). Pod koniec tego tygodnia pojawi się też wersja ISO, za pośrednictwem której można będzie zaktualizować również maszyny 32-bitowe.


Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 15019 dla PC

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 28 stycznia 2017Odsłony: 1 162

Dziś wieczorem (czasu polskiego) ukazała się nowa kompilacja Windows 10 Insider Preview z gałęzi Redstone 2, czyli Creators Update. Kompilację o numerze 15019 pobrać można tradycyjnie z Windows Update. Nim przejdziemy do szczegółowego opisu nowości funkcjonalnych, wprowadzonych poprawek i znanych błędów, powinniśmy wiedzieć, że kompilacja zawiera parę błędów, które uniemożliwiają uruchamianie wielu popularnych gier. Nie jest to jednak związane z nowo wprowadzonym Game Mode. Jeśli więc jesteście zapalonymi graczami i aktualizujecie swój PC w kręgu Fast, build 15019 możecie pominąć i pobrać kolejną aktualizację, gdy problemy zostaną rozwiązane.


Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 15014 dla PC i smartfonów

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 20 stycznia 2017Odsłony: 781

Dziś w nocy ukazała się nowa kompilacja Windows 10 o numerze 15014. To już trzecie wydanie Insider Preview w tym roku, przy czym z ilością idzie też w parze jakość. Znów zostaliśmy dosłownie zasypani nowościami funkcjonalnymi, zarówno dla PC, jak też i dla smartfonów. Mamy też ogromną liczbę poprawek dla obu wydań. Nie pozostaje teraz nic innego, jak odpalić Windows Update i przyjrzeć się temu wszystkiemu z bliska!


Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 15007 dla PC i smartfonów

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 16 stycznia 2017Odsłony: 621

Kilka dni temu pisaliśmy o potężnym buildzie 15002 dla PC, który po blisko miesięcznej przerwie rozpoczął nowy cykl w programie Windows Insider. Kilkadziesiąt nowości funkcjonalnych i sporo poprawek to jednak nie wszystko. Po paru dniach Microsoft publikuje nowy build Windows 10, oznaczony jako 15007. Zdawałoby się, że to zaledwie kilka kompilacji wyżej, ale to pozory. W rzeczywistości nowy build oferuje całkiem pokaźny pakiet nowości funkcjonalnych i poprawek. Co istotne, pojawiła się też wersja na smartfony z Windows 10 Mobile. W dalszej części artykułu zajmiemy się wszystkimi znanymi nowościami.


Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 15002 dla PC

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 10 stycznia 2017Odsłony: 1 217

Witajcie, Insiderzy! Po trwającej już przeszło miesiąc przerwie technicznej program Windows Insider powraca do nas z wielkim impetem. Microsoft ogłosił dziś dostępność kompilacji 15002 dla kręgu Fast. Jest to DUŻA aktualizacja, dlatego postanowiliśmy poświęcić jej cały artykuł. Kilkadziesiąt nowości funkcjonalnych i tyle samo poprawek - na taki pakiet zdecydowanie warto było czekać cały miesiąc!


Windows 10 Insider Preview: build 14942 dla PC

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 8 października 2016Odsłony: 976

Po ostatniej kompilacji 14936 z 28 września przyszedł czas na nowsze wydanie Windows 10 Insider Preview. Dziś wieczorem w kręgu Fast ukazała się kompilacja 14942, zawierająca wyjątkowo dużo nowości funkcjonalnych - na tyle dużo, że postanowiliśmy poświęcić im większy artykuł. Wprowadzają nas one w aktualizację Redstone 2, która ukażę się w stabilnym wydaniu Windows 10 wiosną przyszłego roku. Ponadto mamy dla Was tradycyjne zestawienie wprowadzonych poprawek i znanych błędów.


Anniversary Update tuż za rogiem - poznaj zawartość uaktualnienia Windows 10

Autor: Marcin ParadowskiOpublikowano: 28 lipca 2016Odsłony: 2 078

Wielkimi krokami zbliża się potężna, jubileuszowa aktualizacja dla Windows 10 i Windows 10 Mobile. Zawierać będzie ona ogromną ilość zmian i poprawek, a wszystko po to, by korzystanie z mobilnej i stacjonarnej wersji najnowszego systemu od Microsoft było jeszcze przyjemniejsze, łatwiejsze i bardziej produktywne. W niniejszej publikacji prezentujemy zestawienie wspomnianych zmian i poprawek, które zostaną przekazane wszystkim użytkownikom Windows 10 i Windows 10 Mobile, począwszy od 2 sierpnia 2016 roku.


Windows 10 Anniversary Update - co dokładnie wniesie rocznicowa aktualizacja?

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 29 czerwca 2016Odsłony: 3 776

Microsoft po raz pierwszy mówił o Anniversary Update podczas tegorocznej konferencji deweloperskiej BUILD 2016. W międzyczasie poznaliśmy większość spodziewanych nowości, tym niemniej dokładna data wydania nie była znana... aż do wczoraj, kiedy to na blogu Microsoft News Center pojawił się nagłówek z datą 2 sierpnia. Wpis został szybko usunięty, co zrodziło masę pytań. Na szczęście wszystko się już wyjaśniło, a Microsoft nie tylko potwierdził podaną datę, ale też szczegółowo opisał zawartość rocznicowej aktualizacji.


Windows 10 Insider Preview - nowości w buildzie 14328 dla PC

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 23 kwietnia 2016Odsłony: 2 679

Już nie po raz pierwszy Microsoft opublikował tego samego dnia nowy build Windows 10 dla PC i urządzeń mobilnych. Build 14328 dla użytkowników w fast ring jest o zaledwie jedną wersję nowszy od środowej kompilacji mobilnej 14327, więc nie znajdziemy tu wartych odnotowania nowości. Zupełnie inaczej jest w przypadku wersji dla PC. Jak podkreśla Microsoft, jest to jeden z ważniejszych buildów, dlatego postanowiliśmy poświęcić mu osobny artykuł. Kompilacja wprowadza całą masę nowości funkcjonalnych, o których mówiło się na konferencji BUILD 2016 w kontekście nadchodzącej aktualizacji Windows 10 Anniversary Update.


Testujemy Windows 10 dla telefonów

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 20 maja 2015Odsłony: 11 779

14 maja Microsoft uraczył nas kolejną kompilacją testową systemu Windows 10. Tym razem zarejestrowani testerzy otrzymali w swoje ręce wersję na telefony, dedykowaną w końcu wszystkim modelom z serii Lumia, a także pierwszemu modelowi HTC. W tym wstępie muszę od razu przyznać, że kiedy poprzednie wydania testowe sprawowały się całkiem przyzwoicie, to najnowszy build o numerze 10080 wypada dużo gorzej. Do czynienia mamy z wieloma nowościami, w tym aplikacjami Office, nowymi wydaniami programów Muzyka oraz Wideo, a także Sklepem. Innowacje te, jeżeli można je już tak nazywać, przyćmiewa ogólna jakość systemu, która wypada blado. Mówiąc krótko: system nie nadaje się do codziennego użytku. Zapraszam zatem do szczegółowego i wyczerpującego testu.


Testujemy polską wersję Windows 10 Pro: Technical Preview

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 24 stycznia 2015Odsłony: 16 176

Pamiętacie nasz pierwszy test Windows 10 z początku października 2014 r.? Od tego czasu wiele się zmieniło. Windows 10 nadal znajduje się w fazie testów beta, jednak doświadczenie jego użytkowania uległo znaczącej poprawie. Najnowszy build 9926 został udostępniony w ponad 20 wersjach językowych - wśród nich znalazła się również niemal całkowicie spolszczona wersja systemu Windows 10! Nie chodzi jednak o samą lokalizację językową. Build 9926 nie nie jest już wersją Technical Preview, a oznaczony został jako Pro Technical Preview. W praktyce oznacza to, że kompilacja zawiera szereg nowości, dedykowanych grupie konsumenckiej. To istotna różnica, gdy weźmiemy pod uwagę pierwotne skierowanie wersji poglądowej do deweloperów i testerów beta. Najnowsza kompilacja nie zawiera jeszcze wszystkich funkcjonalności, które trafią do pełnej wersji Windows 10 w połowie tego roku. Niemniej jednak nowości jest całkiem sporo i to właśnie im poświęcimy dziś szczególną uwagę.


10 najważniejszych zapowiedzi z konferencji poświęconej Windows 10

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 22 stycznia 2015Odsłony: 6 180

Konferencja Windows 10: The Next Chapter już za nami. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami wydarzyło się wiele. W ciągu kilku godzin Microsoft zaprezentował swoją wizję przyszłości, zarówno w sferze samego Windows 10, jak i sprzętu, z którym system będzie współpracować. Z całej masy nowości wybraliśmy dziesięć - naszym zdaniem - najważniejszych. Zapraszamy do lektury naszego podsumowania!


Pierwsze zrzuty ekranu z Windows 9

Autor: Marcin ParadowskiOpublikowano: 3 listopada 2014Odsłony: 2 142

Stało się! Hucznie zapowiadany Windows 9 i jego szata graficzna zostały zaprezentowane w dwóch niemiecki serwisach IT Computer Base i WinFuture w dość obszernej galerii, składającej się z 20 zrzutów ekranu. Zdjęcia te pochodzą z wersji „Windows Technical Preview”, build 9834 z dnia 8 września 2014.

Pierwsze co rzuca się w oczy to nowe ikony po prawej stronie przycisku Start: wyszukiwanie i podgląd wirtualnych pulpitów. Nowe ikony zostały przydzielone również dla Eksploratora plików, Pulpitu i innym elementom.


Test Windows 10 Technical Preview

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 5 października 2014Odsłony: 11 335

Windows 10 Technical Preview został udostępniony przez Microsoft 1 października 2014 r. Każdy może bezpłatnie pobrać i przetestować system. Dlatego też postanowiliśmy zobaczyć, jak Windows 10 prezentuje się w akcji i czy w rzeczywistości jest tak rewolucyjny, jak zapowiadano. Przyjrzyjmy się bliżej procesowi instalacji i najważniejszym składnikom Windows 10.


Pierwsze zrzuty ekranu z Windows 9

Autor: Marcin ParadowskiOpublikowano: 24 września 2014Odsłony: 1 023

Stało się! Hucznie zapowiadany Windows 9 i jego szata graficzna zostały zaprezentowane w dwóch niemiecki serwisach IT Computer Base i WinFuture w dość obszernej galerii, składającej się z 20 zrzutów ekranu. Zdjęcia te pochodzą z wersji „Windows Technical Preview”, build 9834 z dnia 8 września 2014.


Pierwsze zrzuty ekranu z Windows 9

Autor: Marcin ParadowskiOpublikowano: 11 września 2014Odsłony: 5 116

Stało się! Hucznie zapowiadany Windows 9 i jego szata graficzna zostały zaprezentowane w dwóch niemiecki serwisach IT Computer Base i WinFuture w dość obszernej galerii, składającej się z 20 zrzutów ekranu. Zdjęcia te pochodzą z wersji „Windows Technical Preview”, build 9834 z dnia 8 września 2014.

Pierwsze co rzuca się w oczy to nowe ikony po prawej stronie przycisku Start: wyszukiwanie i podgląd wirtualnych pulpitów. Nowe ikony zostały przydzielone również dla Eksploratora plików, Pulpitu i innym elementom.