Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry

Windows 10 przed premierą

Windows 10 przed premierą

Pierwsze zrzuty ekranu z Windows 9

Autor: Marcin ParadowskiOpublikowano: 24 września 2014Odsłony: 801

Stało się! Hucznie zapowiadany Windows 9 i jego szata graficzna zostały zaprezentowane w dwóch niemiecki serwisach IT Computer Base i WinFuture w dość obszernej galerii, składającej się z 20 zrzutów ekranu. Zdjęcia te pochodzą z wersji „Windows Technical Preview”, build 9834 z dnia 8 września 2014.


Test Windows 10 Technical Preview

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 5 października 2014Odsłony: 10 704

Windows 10 Technical Preview został udostępniony przez Microsoft 1 października 2014 r. Każdy może bezpłatnie pobrać i przetestować system. Dlatego też postanowiliśmy zobaczyć, jak Windows 10 prezentuje się w akcji i czy w rzeczywistości jest tak rewolucyjny, jak zapowiadano. Przyjrzyjmy się bliżej procesowi instalacji i najważniejszym składnikom Windows 10.


Windows, wszędzie Windows

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 1 czerwca 2015Odsłony: 1 211

Idea ujednolicenia oprogramowania komputerowego pojawiła się już kilkanaście lat temu, kiedy to Microsoft postanowił zintegrować dwie oddzielne linie systemów operacyjnych, tworząc jedną, spójną platformę. Pierwowzór zbudowany w oparciu o Windows 9x i Windows NT przyniósł ogromny sukces rynkowy w postaci Windows XP, który do dzisiaj stanowi pokaźny udział rynkowy. W tamtych czasach równocześnie gigant z Redmond rozwijał osobne projekty, między innymi linię systemów przeznaczoną do celów serwerowych i drugą do urządzeń przenośnych, jeśli tak można o nich dzisiaj mówić. Wszystkie te platformy w mniejszym, bądź większym stopniu przyjęły się na rynku i skutecznie walczyły o swoją pozycję na rynku. Wielu potknięć nie udało się uniknąć, bowiem konkurencja (między innymi ta spod znaku nadgryzionego jabłka) zdominowała pokaźną część użytkowników, i to właśnie za sprawą platformy i urządzeń przenośnych.