Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Jak włączyć i wyłączyć Windows Sets

Jak włączyć i wyłączyć Windows Sets

Krzysztof Sulikowski
3 lutego 2018
1 014
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
3 lutego 2018
1 014
Odsłony

W przedpremierowych kompilacjach Windows 10 Redstone 4 zadebiutowała funkcja Windows Sets, okrzyknięta największą zmianą w interfejsie Windows od czasów Windows 95. Jej istota polega na tym, że okna aplikacji można organizować w sposób znany do tej pory najbardziej z przeglądarek internetowych, czyli poprzez karty. Innymi słowy aplikacje UWP (w tym wiele aplikacji systemowych) można otwierać w tym samym oknie, ale w różnych kartach. Wiele na temat użyteczności i funkcjonalności Windows Sets pisaliśmy zarówno w kontekście kompilacji 17063, w której funkcja debiutowała, jak i w przeprowadzonym przez nas teście, gdzie dzieliliśmy się naszymi wrażeniami. Teraz zajmiemy się sprawą podstawową - jak włączyć/wyłączyć karty w aplikacjach, by lepiej dopasować interfejs Windows do naszych upodobań.

Jak wyłączyć Windows Sets w Windows 10 Redstone 4?

Jako że zmiana wprowadzona przez Sets może nie każdemu przypaść do gustu, funkcję możemy wyłączyć, by okna aplikacji nie zawierały już przycisku +, za pomocą którego otwieramy nowe karty na modłę przeglądarkową. Z jednej strony Windows Sets nie są obligatoryjne, z drugiej - wciąż nie są jeszcze dostępne dla wszystkich Insiderów. Microsoft udostępnił funkcję grupie kontrolnej, do której na szczęście załapała się część naszych redakcyjnych PC, stąd też możemy nieco pokombinować z tym szczątkowym jeszcze interfejsem.

Jak wyłączyć Windows Sets w Windows 10 Redstone 4?

 1. Wchodzimy do menu Start i klikamy ikonę Ustawienia.
 2. Jak wyłączyć Windows Sets w Windows 10 Redstone 4?

 3. W Ustawieniach klikamy Sytem, a następnie w menu po lewej odnajdujemy sekcję Obsługa wielu zadań i klikamy jej napis.

  Jak wyłączyć Windows Sets w Windows 10 Redstone 4?

 4. Przewijamy zawartość strony Obsługa wielu zadań. Na samym dole znajduje się sekcja Karty w aplikacjach. Aby wyłączyć Windows Sets, odznaczamy opcję Otwieraj obsługiwane aplikacje i strony internetowe jako nowe karty.
 5. Jak wyłączyć Windows Sets w Windows 10 Redstone 4?

 6. Po odznaczeniu opcji pojawi się komunikat: Ta zmiana nie zacznie obowiązywać, dopóki nie uruchomisz ponownie komputera. Co ciekawe otwiera się również powiadomienie Centrum opinii - gdy je klikniemy, możemy przesłać Microsoftowi feedback, dlaczego wyłączamy karty w aplikacjach. Tak czy inaczej, uruchamiamy ponownie komputer.
 7. Jak wyłączyć Windows Sets w Windows 10 Redstone 4?

 8. Po ponownym uruchomieniu komputera zauważymy, że przycisk + zniknął z paska tytułu aplikacji UWP. Tym samym Windows Sets zostały wyłączone.
 9. Jak wyłączyć Windows Sets w Windows 10 Redstone 4?

Jak włączyć Windows Sets w Windows 10 Redstone 4?

 • Jeśli wyłączyliśmy karty w aplikacjach, możemy je przywrócić. By tego dokonać, postępujemy analogicznie jak w pierwszej części poradnika, jednak tym razem zaznaczamy opcję Otwieraj obsługiwane aplikacje i strony internetowe jako nowe karty, po czym uruchamiamy ponownie komputer.
 • Jak wyłączyć Windows Sets w Windows 10 Redstone 4?

Karty w aplikacjach to funkcja wprowadzona stosunkowo niedawno i w rzeczywistości znajduje się ona we wczesnej fazie rozwojowej. Do publicznego wydania Windows 10 wejdzie jesienią - przy okazji Redstone 5. Możliwość włączenia/wyłączenia kart w aplikacjach prawdopodobnie w Ustawieniach pozostanie, by użytkownicy mogli sami zdecydować, czy chcą z tej zmiany korzystać.

Zobacz również

Komentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.