Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Jak włączyć tryb awaryjny

Jak włączyć tryb awaryjny

Damian Lisak
19 czerwca 2017
1 042
Odsłony
Damian Lisak
19 czerwca 2017
1 042
Odsłony

Zarówno system Windows 10 jak i sterowniki co jakiś czas otrzymują aktualizacje, które wnoszą do naszego komputera czy to lepszą wydajność, czy też nową funkcjonalność. Czasami zdarza się jednak, że nasz komputer nie reaguje do końca tak, jak oczekiwał tego dostawca aktualizacji.

Przykładem może być sterownik karty graficznej. Ten, prócz nowych możliwości, może nieść za sobą problemy powiązane z kompatybilnością w efekcie czego możemy widzieć zamiast pulpitu czarne tło. Wówczas usunięcie sterownika w celu zainstalowania poprzedniej wersji nie jest możliwe, ponieważ nic tak de facto nie widzimy. W takim właśnie przypadku pomóc nam może uruchomienie systemu w trybie awaryjnym. Dlaczego? Otóż tryb awaryjny to rozruch systemu z uruchomieniem jedynie tych podstawowych i najbardziej potrzebnych sterowników, a co za tym idzie, problematyczny sterownik karty graficznej jest nieaktywny, a nasz system wyświetla tylko podstawową grafikę (zwykle renderowaną przez CPU). W ten sposób możemy dokonać naprawy naszego problemu. Jak więc włączyć opisywany tryb awaryjny?

  1. Trzymając klawisz lewy Shift, uruchamiamy komputer ponownie, lub możemy to zrobić wchodząc w menu Start -> Ustawienia -> Aktualizacja i zabezpieczenia -> Odzyskiwanie i wybierając opcję Uruchom teraz.
  2. Po ponownym uruchomieniu komputera pojawi nam się panel z kilkoma opcjami do wyboru - nas interesuje Rozwiąż problemy.
  3. Następnie z kolejnego menu wybieramy Opcje zaawansowane -> Ustawienia uruchamiania -> Uruchom ponownie -> Włącz tryb awaryjny (opcjonalnie z obsługą sieci).

Uruchamianie systemu w trybie awaryjnym

Po tych czynnościach komputer uruchomi nam się ponownie, tym razem w trybie awaryjnym z dostępem do Internetu. Dlaczego wybraliśmy opcję z siecią? Ponieważ może być koniecznym pobranie nowego sterownika, odpowiednich plików, czy jakichkolwiek działań z wykorzystaniem dostępu do Sieci.

Zobacz również

Komentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.