Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Wybieramy ikony widoczne w zasobniku systemowym Windows 10

Wybieramy ikony widoczne w zasobniku systemowym Windows 10

Marcin Paradowski
9 listopada 2015
15 701
Odsłony
Marcin Paradowski
9 listopada 2015
15 701
Odsłony

Windows 10 - podobnie jak to miało miejsce we wcześniejszych wersjach systemu - posiada kilka elementów interfejsu, które z biegiem czasu zyskały na funkcjonalności lub przeszły zabiegi kosmetyczne. Począwszy od Windows 95, zawsze towarzyszy nam zasobnik systemowy, umieszczony standardowo na pasku zadań, w prawej jego części. Jest on obecny także w Windows 10, niemniej jednak zarządzanie nim uległo drobnym zmianom.

Podobnie, jak choćby w Windows 7 czy Windows 8.1, mamy możliwość zarządzaniem ilością stale wyświetlanych ikon w zasobniku systemowym. Z drugiej strony zmiany, które zaszły w ekosystemie Windows 10, mają swoje wyraźne przełożenie na zasobnik, nazywany czasem systemowym trayem.

Aby wybrać ikony, które mają być prezentowane w zasobniku systemowym, należy wykonać kilka kroków. Uruchamiamy Ustawienia (Win + I), a następnie przechodzimy do sekcji System, gdzie odnajdujemy zakładkę Powiadomienia i akcje. W dziale Szybkie akcje znajduje się odnośnik Włączanie i wyłączanie ikon systemowych. Klikając go, przejdziemy do ustawień wyświetlania elementów, takich jak zegar, kontrola głośności, sieć, lokalizacja, zasilanie czy centrum akcji.

Opcje folderów

Opcje folderów

Ponadto w Szybkich akcjach mamy możliwość sterowania wyświetlaniem ikon zainstalowanych przez nas aplikacji. Aby wybrać ikony, które mają być stale wyświetlane, należy kliknąć odnośnik Wybierz ikony wyświetlane na pasku zadań.

Opcje folderów

Zobacz również

Komentarze

Stary artykuł. Nie mam takiej opcji do wyboru jak Włączanie i wyłączanie ikon systemowych oraz Wybierz ikony wyświetlane na pasku zadań tylko /Dostosuj lub usuń szybkie akcje/ nic więcej. W dodatku po aktualizacji inne okno jest jak w tym artykule. Może nowy news z poradą.
onemarshal, 8 października 2016, 12:13
Opcja "Wybierz ikony wyświetlane na pasku zadań" jest dostępna w Ustawienia > Personalizacja > Pasek Zadań v (na dole) Obszar powiadomień
Ursaal, 11 listopada 2016, 00:51
Chyba po którejs aktualizacji troche inaczej wyglądaja te ustawienia bo u mnie nie ma w ustawieniach nic o ikonach systemowych
szajs, 6 stycznia 2017, 21:27
Kolejna aktualizacja i brak na pasku zadań możliwości ustawienia głośności, stanu zużycia baterii i oczywiście szukaj "wiatru w polu", nie powinno mnie to dziwić a jednak... 16.02.2017
Fatima, 16 lutego 2017, 15:54

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.