Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry

Porady

Porady

Jak założyć konto Skype

Autor: Damian LisakOpublikowano: 21 czerwca 2017Odsłony: 404

Aplikacji Skype nie trzeba nikomu przedstawiać. Towarzyszy ona systemowi Windows już od dawna, zaskakując użytkowników co raz to nowszymi funkcjami i możliwościami. Obecnie jest to aplikacja na stałe już zaimplementowana do Windows 10, aby każdy użytkownik miał możliwość darmowego i wygodnego kontaktowania się z bliskimi. Jak założyć w niej konto?


Uruchamianie przy starcie

Autor: Damian WięcławekOpublikowano: 28 maja 2017Odsłony: 500

Wiele programów umożliwia zastosowanie opcji automatycznego uruchamiania przy starcie systemu Windows. Podobnie jest z aplikacją Skype. Ma to swoje zalety, ponieważ nie tracimy wtedy czasu na ręczne uruchamianie aplikacji. W tej poradzie pokażemy, jak ustawić aplikację, by uruchamiana była zaraz po starcie systemu.


Uruchamianie kamery

Autor: Damian WięcławekOpublikowano: 27 maja 2017Odsłony: 404

Aplikacja Skype korzysta automatycznie z zainstalowanej kamery. Jeżeli jest ona prawidłowo zainstalowana i skonfigurowana, nie będzie problemu z jej obsługą. W tej poradzie pokażemy uruchomianie kamerki internetowej. Tak więc kamerkę możemy uruchomić w kilku sytuacjach:


Tworzenie nowego konta

Autor: Damian WięcławekOpublikowano: 26 maja 2017Odsłony: 400

Aby korzystać z aplikacji Skype, należy posiadać konto. Tworzenie konta możemy rozpocząć po ściągnięciu aplikacji na komputer lub bez instalacji ze strony internetowej. Nieważne, jaką drogę wybierzemy, ponieważ efekt będzie taki sam. W tej poradzie pokażemy, jak utworzyć nowe konto.


Tworzenie konferencji

Autor: Damian WięcławekOpublikowano: 25 maja 2017Odsłony: 389

Konferencja programu Skype to rozmowa z kilkoma osobami jednocześnie. Ma to wiele zalet, ponieważ dzięki temu możemy przeprowadzić rozmowę w jednym miejscu z wieloma uczestnikami. W tej poradzie pokażemy, jak stworzyć konferencję.


Tworzenie grup

Autor: Damian WięcławekOpublikowano: 24 maja 2017Odsłony: 375

Rozmowa Skype nie zawsze musi odbywać się jeden na jeden. Jeżeli chcemy, aby konwersacja odbywała się pomiędzy kilkoma osobami, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zrobić. Stworzenie takiej rozmowy odbywa się poprzez utworzenie nowej grupy, do której można zapraszać uczestników. W tej poradzie pokażemy, jak to zrobić.


Skąd pobrać Skype?

Autor: Damian WięcławekOpublikowano: 23 maja 2017Odsłony: 377

Skype jest komunikatorem internetowym, który w 2011 roku został zakupiony przez firmę Microsoft. Pierwszym krokiem do pracy z aplikacją jest jego pobranie. W tej poradzie pokażemy, skąd pobrać program oraz zademonstrujemy jego instalację.


Jak zrobić zdjęcie podczas rozmowy?

Autor: Damian WięcławekOpublikowano: 22 maja 2017Odsłony: 373

Program Skype umożliwia nie tylko rozmowę pisemną czy wideo, ale także inne dodatkowe opcje. Jednym z nich jest korzystanie z kamery internetowej w celu fotografowania nie tylko siebie, ale i osób, z którymi rozmawiamy. Dlatego w tej poradzie pokażemy, jak zrobić zdjęcie podczas rozmowy.


Jak wstawić zdjęcie?

Autor: Damian WięcławekOpublikowano: 21 maja 2017Odsłony: 376

Wstawianie zdjęcia w programie Skype jest bardzo proste. Należy się zastanowić, co to znaczy wstawiać zdjęcie. Zdjęciem może być nasz awatar w programie bądź obrazek w wiadomości. Zdjęcia wstawione w wiadomości z pewnością urozmaicają konwersację, natomiast awatar w programie Skype z pewnością pomoże w wyszukiwaniu kontaktów. Załóżmy, że szukamy użytkownika Adam Nowak. Wyszukiwarka znalazła taki kontakt, lecz jest jeden problem. Takich kont może być naprawdę wiele. Aby ułatwić wyszukiwanie, możemy wpisać także nazwę miejscowości, lecz to nie zawsze pomaga. Dlatego wyszukując dany kontakt, można sugerować się zdjęciem co znacznie może ułatwić i przyśpieszyć proces dodawania. Jak w takim razie wstawić zdjęcie?


Skype bez logowania/konta Microsoft

Autor: Damian WięcławekOpublikowano: 20 maja 2017Odsłony: 567

OneDrive jako wirtualny dysk działa w sieci i niestety, aby posiadać własną przestrzeń dyskową w OneDrive, należy posiadać konto. Jednak nawet nie posiadając konta Microsoft, jest sposób, aby korzystać z wirtualnego dysku. W tej poradzie pokażemy, jak udostępniony plik znajdujący się w OneDrive, może zostać otworzony i zedytowany przez użytkownika nieposiadającego konta Microsoft oraz nieposiadającego zainstalowanej aplikacji.


Jak usunąć zdjęcie profilowe?

Autor: Damian WięcławekOpublikowano: 19 maja 2017Odsłony: 511

Usuwanie zdjęcia profilowego w programie Skype niestety, nie jest możliwe. Jedynym sposobem usunięcia aktualnego obrazka jest jego zastąpienie innym. W tej poradzie pokażemy, jak usunąć aktualny obrazek.


Jak usunąć wiadomości?

Autor: Damian WięcławekOpublikowano: 18 maja 2017Odsłony: 367

Dla zachowania porządku w historii konwersacji możemy usuwać wiadomości. Jest to prosta czynność, lecz nieodwracalna. Usuwając wiadomości, musimy być pewni, że nie są one dłużej potrzebne. Pokażemy teraz, jak to zrobić.


Jak nagrywać rozmowy/nagrać wideo?

Autor: Damian WięcławekOpublikowano: 17 maja 2017Odsłony: 435

Dzięki wideorozmowie jesteśmy w stanie nie tylko słyszeć naszego rozmówcę, ale i widzieć. Wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym i można dzięki temu prowadzić rozmowę, jak w przypadku osobistego spotkania. Oprócz wysyłania wiadomości tekstowych, możemy również tworzyć wideo. Niestety, program Skype nie obsługuje opcji nagrywania rozmów. Istnieje opcja pobrania dodatkowych zewnętrznych aplikacji.


Jak dodać znajomego/nowy kontakt?

Autor: Damian WięcławekOpublikowano: 16 maja 2017Odsłony: 411

Jednym z podstawowych elementów programu Skype są kontakty. To właśnie dzięki nim program spełnia swoją funkcję. Bez tego byłby on niepotrzebny. Kontakty w programie Skype można wyszukać na kilka sposobów. W tej poradzie pokażemy, jak wyszukać i dodać kontakt.


Gdzie są zapisane pliki?

Autor: Damian WięcławekOpublikowano: 15 maja 2017Odsłony: 510

Podobnie jak w skrzynce pocztowej, tak samo w Skype można wysyłać w wiadomości załączniki. Jest to przydatna funkcja, gdyż wszystko mamy w jednym oknie podczas rozmowy, a wysłanie i odebranie załącznika zajmuje niewiele czasu. Niemniej problemem może okazać się brak wiadomości zawierającej dany załącznik. Jak w takim razie znaleźć plik? Czy Skype zapisuje pliki? W tej poradzie postaramy się na to pytanie odpowiedzieć.


Gdzie się zapisują zdjęcia?

Autor: Damian WięcławekOpublikowano: 14 maja 2017Odsłony: 443

Tak naprawdę zdjęcia zapisywane są w różnych lokalizacjach. Wszystko zależy od tego, jaki typ zdjęć chcemy zobaczyć. Inaczej zapisywane są zdjęcia robione podczas rozmowy, a inaczej wysłane jako załącznik. Dlatego w tej poradzie pokażemy, gdzie znaleźć zdjęcia.


Gdzie jest historia?

Autor: Damian WięcławekOpublikowano: 13 maja 2017Odsłony: 424

W historii konwersacji znajdują się wiadomości wysyłane bądź odbierane od innych osób. Cała historia zapisywana jest na dysku twardym komputera i możemy sami ustalić, przez jaki czas mają być one zapisywane. W tej poradzie pokażemy, gdzie owe wiadomości się znajdują.


Gdzie jest hasło?

Autor: Damian WięcławekOpublikowano: 12 maja 2017Odsłony: 443

Aby korzystać z aplikacji Skype, potrzebne jest hasło oraz login. O ile wprowadzenie takiego hasła zajmuje nam kilka sekund, tak wpisywanie tego hasła za każdym razem jest czasochłonne. Dlatego też program Skype zapisuje hasło w osobnym pliku.


Gdzie jest archiwum?

Autor: Damian WięcławekOpublikowano: 11 maja 2017Odsłony: 524

Archiwum w programie Skype znajduje się w historii rozmów. Aby zobaczyć zapisaną konwersację, wystarczy wybrać kontakt, którego wiadomości chcemy zobaczyć. Niby bardzo proste, ale w tej poradzie pokażemy, gdzie zapisywane jest archiwum rozmów na dysku komputera oraz jak skonfigurować jego zapisywanie.


Efekty wideo/dźwiękowe, czyli dodatki do programu Skype

Autor: Damian WięcławekOpublikowano: 10 maja 2017Odsłony: 451

Program Skype poza swoimi wbudowanymi funkcjami oferuje także inne dodatki. Pisząc dokładniej, z zasobów internetowych dostępne są tzw. wtyczki do programu, które oferują przeróżne funkcje dla komunikatora. Wtyczki oferujące dodatkowe możliwości, niekoniecznie muszą być płatne, ponieważ jest duży zbiór dodatków całkowicie darmowych. W tej poradzie pokażemy przykładowe dodatki do programu, powodujące zmiany w efektach dźwiękowych oraz wideo.


Dlaczego mnie nie słychać/nie słyszę rozmówcy?

Autor: Damian WięcławekOpublikowano: 9 maja 2017Odsłony: 552

W przypadku awarii sprzętu niemożliwe jest korzystanie w pełni ze wszystkich funkcji programu Skype. Czasami zdarza się, że przyczyną złego działania sprzętu są złe ustawienia systemowe bądź aplikacyjne. W tej poradzie pokażemy, jak należy rozwiązać zaistniały problem ze słuchawkami oraz mikrofonem.