Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry

Felietony

Felietony


Felietony o systemach Windows

Publikacje o systemach operacyjnych nie zawsze muszą poruszać kwestie techniczne. W tym dziale mówimy wszystko to, co prywatnie myślimy o systemach Microsoft Windows.Google vs Bing - kto wygra?

Wojciech Błachno
9 lipca 2018
278
Odsłony
Wojciech Błachno
9 lipca 2018
278
Odsłony

Google jest jedną z najpotężniejszych korporacji na świecie, podobnie zresztą jak Microsoft. Każda z nich ma swoją specjalizację, w której jest niezaprzeczalną potęgą. W przypadku Google jest to między innymi wyszukiwarka Google, choć również system Android. Jednak to czego brakuje teraz Google najbardziej, to pełnoprawny system operacyjny. Próbują działać na tym polu z Chrome OS, lecz władza dotychczasowego hegemona jest nie do ruszenia. Tym panem i władcą na włościach systemów operacyjnych jest właśnie Microsoft. Widać tutaj swoistą symetrię, bo Microsoft, który dzięki Windows 10 jest monopolistą, nie potrafi jednocześnie uszczknąć choć odrobiny władzy tam, gdzie Google jest królem, czyli na polu wyszukiwarek. Jego narzędziem do osiągnięcia tego celu jest wyszukiwarka Bing. Czy można ją traktować jako alternatywę dla Google? Czy warto jej używać? Sprawdźmy to!


Slumdog - milioner nie z ulicy

Krzysztof Sulikowski
4 lipca 2018
538
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
4 lipca 2018
538
Odsłony

"Mixer jest najbardziej fascynującą rzeczą" - mówi Satya Nadella, sprawdzając wielki terminal w swoim biurze. Stoi przed wizualizacją w czasie rzeczywistym, hostowaną na platformie streamingowej Microsoftu. "Ktoś transmituje aktywność sejsmiczną w Japonii i 25 osób to ogląda". Na wstępie goście muszą przejść obok szafki, na której stoją obramowane zdjęcia rodziny. Na półce stoi też kilka książek Yuvala Harariego, Tracy Kidder, Michaela Lewisa i wielkich myślicieli z dziedziny biznesu, przywództwa i technologii. Jest też zdjęcie australijskiego zawodnika krykieta, Davida Wernera, kapitana drużyny Nadelli, Sunrises Hyderabad. Na honorowym miejscu najcenniejszy eksponat - kij podpisany przez Sachina Tendulkara, byłego indyjskiego tytana krykietu i narodowej obsesji. Całkiem skromnie jak na standardy CEO. Zawartość koresponduje jednak z wydaną niedawno książką Hit Refresh, po części poradnikiem lidera, po części elementarzem filozofii zarządzania i po części własną opowieścią. Zacznijmy jednak od tego, że Satya dorastał nie chcąc być menadżerem, a graczem krykieta. Dopiero w koledżu pasja do gry została wyparta przez pasję do komputerów. Ziarno zostało zasiane w latach 80., kiedy ojciec Nadelli wrócił z wycieczki z Bangkoku z zestawem komputerowym Zilog Z80 jako prezent dla swojego piętnastoletniego syna.


Office 2019 sięgnie po rozwiązania z 1989 roku

Mateusz Miciński
21 czerwca 2018
1 075
Odsłony
Mateusz Miciński
21 czerwca 2018
1 075
Odsłony

Pod koniec lat 80. ubiegłego wieku Microsoft postawił sobie warunek, aby paski narzędziowe w aplikacjach Office zawierały maksymalnie siedem elementów. Ten warunek trafił do specyfikacji interfejsu, którym kierowali się projektanci pierwszej wersji pakietu biurowego Microsoft Office. Word w wersji 1.0 z 1989 roku zbudowany był w oparciu o dwa paski narzędziowe, osiem rozwijalnych menu z liczbą elementów nie większą niż siedem oraz łącznie z 50 komend (funkcji). Warunek z 1989 roku już trzy lata później nie został dotrzymany.

Tym samym aplikacje Office zaczęły puchnąć. W ciągu 14 lat, od wersji 1.0 do wersji Office 2003, projektanci interfejsu zwiększyli liczbę funkcji z 50 do bagatela 250, pasków narzędziowych z dwóch do 31, a menu z 8 do 19. Rezultatem tej ewolucji była utrata zadowolenia klientów z kolejnych wersji pakietu Office. Część z nich oceniała aplikacje jako Wystarczająco dobre, ale tak naprawdę większość użytkowników korzystała z zaledwie 5% funkcji. Dlaczego?


Co wiemy o Surface Phone

Wojciech Błachno
18 czerwca 2018
541
Odsłony
Wojciech Błachno
18 czerwca 2018
541
Odsłony

Co wiemy na chwilę obecną na temat Surface Phone? Przez wiele lat jedyne, na czym mogliśmy się oprzeć to zapewnienia, że kiedyś coś powstanie, ale nie wiadomo, co konkretnie, jak to będzie wyglądać i kiedy dokładnie to coś zobaczymy. Satya Nadella, CEO Microsoftu, w swoich kolejnych wypowiedziach dosyć oględnie wyrażał się na temat Surface Phone. Jednak pewnego razu zapowiedział coś bardzo ciekawego, co w świetle obecnych informacji składa się w logiczną całość. Stwierdził on, że Microsoft z pewnością nadal będzie tworzyć telefony i będzie obecny na rynku mobilnym, lecz nie tym, który jest obecnie zdefiniowany przez liderów rynku. Microsoft stara się zrobić coś, co przedefiniuje pojęcie smartfona i będzie unikatowym, ostatecznym urządzeniem mobilnym.


Microsoft Kin - historia rewolucji, która zjadła własne dzieci

Wojciech Błachno
25 marca 2018
689
Odsłony
Wojciech Błachno
25 marca 2018
689
Odsłony

Microsoft od zawsze pragnął dzierżyć pochodnię innowacyjności. Każdy z projektów firmy próbował wprowadzić w życie coś, czego nikt inny wcześniej nie dokonał. Jednak jak to się mówi, w takim przypadku trzeba studzić zapał i patrzeć chłodnym okiem na opłacalność danego przedsięwzięcia. Bardzo łatwo można bowiem znaleźć się w sytuacji, kiedy to próbujemy wynaleźć koło na nowo, a na rynku obecne są już inne, sprawdzone rozwiązania. Ciężko wtedy przekonać do naszej idei użytkowników. Można też bardzo łatwo przekombinować i coś, co na pierwszy rzut oka wydawało się strzałem w dziesiątkę, w rzeczywistości okazuje się wielką porażką. Ofiarą takich ryzykownych projektów padła chyba każda z wiodących marek - każda z nich ma na swoim koncie jakąś wielką wpadkę. Nie inaczej jest w przypadku Microsoftu, który, szczerze mówiąc, tych porażek ma na koncie ostatnio równie wiele co sukcesów. Dziś przyjrzymy się jednemu, wyjątkowemu projektowi, przy opracowywaniu którego zespół koncepcyjny popłynął tak bardzo, że do dziś nie ma prostej odpowiedzi na pytanie - Co autor miał na myśli? Przedstawiamy Microsoft Kin.


Rozdmuchana specyfikacja - czy naprawdę potrzebne są nam aż tak potężne maszyny?

Amadeusz Labuda
29 października 2017
625
Odsłony
Amadeusz Labuda
29 października 2017
625
Odsłony

Niedawno buszując w Sieci, natrafiłem na artykuł, którego to autor przekonywał, że dysk o pojemności 1TB w Xbox One X to zdecydowanie za mało. Często słychać podobne głosy, również, gdy sprawa schodzi na inne tematy powiązane ze specyfikacją sprzętową. Zwykle dominuje jedno przekonanie - te parametry mi nie wystarczą, ja chcę więcej. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy mowa o liczbie rdzeni procesora, szybkości kości pamięci RAM czy też taktowaniu zegara GPU. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że tak potężnych maszyn (przynajmniej w teorii) po prostu nie potrzebujemy.


Od teorii do inżynierii. Historia komputera kwantowego Microsoftu

Krzysztof Sulikowski
8 października 2017
1 617
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
8 października 2017
1 617
Odsłony

Pod koniec ubiegłego roku Microsoft doszedł do punktu, w którym mógł jednoznacznie ogłosić: Badania skończone. Budujemy komputer kwantowy. Kilkadziesiąt lat obliczeń na polu teoretycznym dało podstawy dla inżynierii. Komputer kwantowy Microsoftu opiera się na kubitach topologicznych, które - jak dowodzą badacze - są na tyle stabilną wariacją na temat bitu kwantowego, że w pewnych określonych warunkach zdolne są do pracy w realnych scenariuszach. Microsoft tworzy system kwantowy w sposób całościowy, tzn. obejmujący sprzęt, oprogramowanie i język programowania, z którego niebawem będą mogli zacząć korzystać zainteresowani deweloperzy. Jak dokładnie wygląda podejście Microsoftu do tego tematu? Jak w ogóle wygląda historia komputeryzacji kwantowej w firmie? I wreszcie do jakich zastosowań będzie można użyć topologicznego komputera kwantowego? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w naszym artykule.


Nowa definicja Gamingu, czyli jak to widzi Microsoft

Amadeusz Labuda
7 czerwca 2017
1 043
Odsłony
Amadeusz Labuda
7 czerwca 2017
1 043
Odsłony

Jako zapalony gracz, już od lat obserwuję trendy rządzące światem gier wideo. Logiczne więc, że przez ten czas uwadze mojej nie uszły zachodzące zmiany, takie jak chociażby sztuczne kreowanie popytu przez wydawców, tworzenie fałszywych zwiastunów oraz wiele innych, mniej lub bardziej nieuczciwych praktyk, które stosowali najwięksi producenci gier by zwiększyć swoje przychody. Większość tych zmian dotyczyła jednak samego kontentu, nie zaś platformy sprzętowej, na której to odpalamy nasze ulubione tytuły. Tym bardziej zdziwiły mnie ostatnie poczynania Microsoftu, który najwyraźniej na sprawę zapatruje się zupełnie inaczej, niż jego konkurencja.


Jak zmieni się technologia w 2017 i 2027 roku?

Krzysztof Sulikowski
30 grudnia 2016
2 368
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
30 grudnia 2016
2 368
Odsłony

Od wielu miesięcy (a w pewnym sensie może nawet i lat) powoli zarysowuje się technologiczna wizja przyszłości. Filmy i powieści sci-fi przestają być fikcją, a opisywane tam futurystyczne technologie stają się rzeczywistością. Dużo więcej do powiedzenia na te tematy ma Microsoft, a dokładniej rzecz biorąc - jego pracownice. 17 badaczek, specjalistek i liderek z wielu części świata opowie o perspektywach na najbliższy, 2017 rok, ale też o nieco dalszych prognozach, bo wychodzących 10 lat do przodu!


Przyszłość systemu Windows – co po Windows 10?

Iga Łukiewska
16 czerwca 2016
13 632
Odsłony
Iga Łukiewska
16 czerwca 2016
13 632
Odsłony

Windows 10 od początku budził wiele kontrowersji. Użytkownicy byli na tyle zaintrygowani powodami przeskoczenia numeru w nazwie, że sam Terry Myerson zdobył się na oficjalny komentarz w tej sprawie. Podstawą zmiany okazała się być duża ilość planowanych przez Microsoft modyfikacji względem najnowszej odsłony systemu. Gigant z Redmond pod przywództwem nowego dyrektora generalnego - Satyi Nadella - zrewidował swój model biznesowy. Aktualnie firma stara się przekształcić swoje produkty w usługi i system operacyjny nie ma stanowić tutaj wyjątku. Jeszcze do niedawna, Windows był traktowany jak typowe oprogramowanie z poprzedniej dekady. Firma chciała sprzedać licencję jak największej liczbie użytkowników, wydając przy tym nową wersję Windowsa co kilka lat. Nowy model zakłada...


Ranking produktów Microsoft, które pchają korporację do przodu

Krzysztof Kapustka
2 czerwca 2015
3 417
Odsłony
Krzysztof Kapustka
2 czerwca 2015
3 417
Odsłony

Choć o firmie Microsoft mówi się przeważnie w kontekście klienckich wersji systemu Windows i pakietu biurowego Office, w stałej ofercie korporacji znajduje się cały szereg innych i mocno pożądanych na rynku produktów, z których nierzadko czerpie ona wielomiliardowe zyski. Z oprogramowania tego korzystają nie tylko klienci końcowi i instytucje państwowe, ale przede wszystkim firmy prywatne, w tym także zaangażowani w rozwój korporacji partnerzy, którzy nierzadko nam te produkty sprzedają. Co kilka miesięcy na łamach dedykowanego partnerom Microsoft magazynu Redmond Channel Partner publikowany jest zaktualizowany ranking produktów korporacji, realizowany w oparciu o informacje dotyczące aktualnego popytu na rynku i wyników sprzedaży, bieżących priorytetów Microsoft, atrakcyjności dla partnerów oraz kilku pomniejszych czynników, które łącznie po zsumowaniu składają się na prezentowany w skali od 1 do 10 wynik danego produktu. Tak opracowana lista daje nam jasny pogląd na to, w którym obszarze Microsoft radzi sobie dobrze, a w którym traci zainteresowanie klientów.


Kim są nowi (i starzy) partnerzy Microsoftu z Windows Phone?

Krzysztof Sulikowski
5 marca 2014
7 202
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
5 marca 2014
7 202
Odsłony

Od miesięcy chodziły słuchy, że pewna liczba producentów ma zacząć współpracę z Windows Phone w najbliższej przyszłości. Jako że mobilny oddział Nokii pracuje teraz w Redmond, Microsoft może pozwolić sobie na kreowanie smartfonów nowej generacji, już pod własnym szyldem. Jak niedawno donosiliśmy, grono partnerów Microsoftu powiększyło się o dziewięciu producentów sprzętowych.


Krótka historia przejęcia Nokii

Radosław Gadziński
27 lutego 2014
5 052
Odsłony
Radosław Gadziński
27 lutego 2014
5 052
Odsłony

Rozmowa telefoniczna, która odbyła się o poranku w biurach Microsoftu, a wieczorem według czasu fińskiego, trwała niewiele ponad pięć minut, kończąc się tym, że obaj prezesi zadecydowali, by spotkać się osobiście podczas nadchodzącego Mobile World Congress w Barcelonie. Jak miało się później okazać, rozmowa ta była bardzo brzemienna w skutkach.


Kim jest nowy CEO Microsoftu i jakie ma plany - wywiad z Satya Nadella

Adam Myszkowski
4 lutego 2014
3 554
Odsłony
Adam Myszkowski
4 lutego 2014
3 554
Odsłony

Nowo wybrany CEO Microsoftu zdążył już udzielić pierwszego wywiadu. Opowiada w nim o sobie, swoich planach a także kierunkach rozwoju firmy i aspektach, na których zamierza skupić się w swojej pracy. Przygotowaliśmy dla Was tłumaczenie tego wywiadu. Zapraszamy do lektury.


Co nas czeka ze strony Microsoftu w 2014 roku?

Piotr Maciejko
2 stycznia 2014
20 605
Odsłony
Piotr Maciejko
2 stycznia 2014
20 605
Odsłony

Rok 2013 był dla Microsoftu okresem zmian i budowania podstaw dla nowego ekosystemu. Zostały podjęte trudne decyzje, które zarysowują wizję przyszłości firmy. Microsoft ugruntował swoją pozycję na rynku mobilnym i przygotował skuteczny plan przyszłorocznej ofensywy. Poczyniono pierwsze kroki, które mają na celu kompletną zmianę polityki i modelu biznesowego giganta.


Czy Microsoft popełnia błąd inwestując w architekturę ARM?

Piotr Maciejko
16 grudnia 2013
5 111
Odsłony
Piotr Maciejko
16 grudnia 2013
5 111
Odsłony

Windows RT jest dość chłodno przyjmowany na rynku. Microsoft zdaje się nie przejmować słabymi wynikami sprzedaży, choć opinie o tym, że linia RT jest błędem wychodzą nawet bezpośrednio z Redmond. Czy zatem obecność Windows RT ma jeszcze jakąś przyszłość na rynku i co dalej z architekturą ARM?


Za co nienawidzę Microsoft

Radosław Pietrowski
26 września 2013
5 132
Odsłony
Radosław Pietrowski
26 września 2013
5 132
Odsłony

Microsoft – podobnie jak każda inna firma – ma swoje wzloty i upadki, a o jego pozytywnej z mojego punktu widzenia działalności pisałem już w swoim poprzednim felietonie, zatytułowanym „Za co kocham Microsoft”. Tym razem przyjrzałem się firmie Microsoft od strony negatywnej, starając się wylistować wszystko to, co powoduje, że serdecznie nienawidzę Microsoftu.


Zrozumieć kompatybilność aplikacji

Marcin Paradowski
16 września 2013
6 350
Odsłony
Marcin Paradowski
16 września 2013
6 350
Odsłony

Ostatnia dekada obfitowała w coraz to nowsze i doskonalsze wersje systemów Windows, zarówno w edycjach serwerowych, jak i tych dla użytkowników domowych. Ich różnorodność przynosi nie tylko wymierne korzyści, ale potrafi także przysporzyć niemałych problemów. Jednym z nich jest problem braku kompatybilności z aplikacjami, które zazwyczaj działały na poprzednich edycjach Windows. Zapewne wielu użytkowników spotkało się z komunikatem mówiącym o tym, że dany program nie jest przeznaczony dla aktualnie używanego systemu operacyjnego, przez co jego uruchomienie nie jest możliwe.


Jak to z Xboksem One było – czyli plany a rzeczywistość

Piotr Karcz
29 czerwca 2013
3 265
Odsłony
Piotr Karcz
29 czerwca 2013
3 265
Odsłony

W niniejszym artykule chciałbym podzielić się przemyśleniami na temat kontrowersyjnej koncepcji kontroli wtórnego rynku gier dla konsoli Microsoftu trzeciej generacji oraz jeszcze bardziej zaskakującemu wycofaniu się z tego pomysłu. Pozwolę sobie zobrazować motywy i mechanizmy obu wariantów, jednocześnie szukając odpowiedzi na pytanie: „co przyszły użytkownik konsoli trzeciej generacji z Redmond straci, a co zyska?”


Za co kocham Microsoft

Radosław Pietrowski
23 maja 2013
4 693
Odsłony
Radosław Pietrowski
23 maja 2013
4 693
Odsłony

Microsoft. Trudno znaleźć dziś osobę, która nie wie, co to za firma. Z ich produktów korzystamy na co dzień, wielu z nas zastanawia się, co byśmy zrobili, gdyby w 1975 Bill Gates nie założył Microsoftu. Flagowe produkty firmy to oczywiście system operacyjny Windows oraz pakiet biurowy Office. Ale to chyba wie każdy. Można ich kochać, można ich nienawidzić – w każdym z tych przypadków należy podać konkretne przykłady za co. Dzisiaj postanowiłem dokonać oceny pod kątem pozytywnym – za co kocham Microsoft.


Dlaczego nowy Xbox nie może być szybszy od PS4

Piotr Karcz
8 maja 2013
4 759
Odsłony
Piotr Karcz
8 maja 2013
4 759
Odsłony

Do ogłoszenia Xboksa trzeciej generacji pozostały dwa tygodnie. Tak wiele plotek i spekulacji, jak w przypadku wspomnianej premiery, nie miały nawet skrzętnie ukrywane, naszpikowane „emejzingiem” produkty Apple, za czasów panowania Steve’a Jobsa.


Wszystko, co chcieliście wiedzieć o Surface Pro, ale… wstydziliście się pytać

Piotr Karcz
25 marca 2013
7 074
Odsłony
Piotr Karcz
25 marca 2013
7 074
Odsłony

Od premiery najnowszego dziecka redmondowskiej korporacji (9 lutego 2013) minął przeszło miesiąc. Po dość chłodno przyjętej przez konsumentów wersji RT przyszedł czas na produkt flagowy, czasem nazywany iPad killerem. W poniższym artykule pozwolę sobie wyjaśnić czy takie porównanie nie jest stawiane na wyrost, a przede wszystkim odpowiedzieć każdemu z czytelników, czy takie urządzenie jest „stworzone dla nich”.


Gates i Jobs - prawdziwi czy fałszywi przyjaciele

Piotr Karcz
26 stycznia 2013
24 337
Odsłony
Piotr Karcz
26 stycznia 2013
24 337
Odsłony

Podobno w wielkim biznesie nie ma miejsca dla prawdziwych przyjaciół, ani wrogów. Gdy jakakolwiek relacja handlowa daje obustronną korzyść, wówczas wrogość, niechęć lub też dawne batalie schodzą na plan dalszy. Niejednokrotnie też z końcem interesów, kończy się przyjaźń, a raczej to, co się nią wydawało. W słownictwie biznesowym należy unikać dwóch słów: „zawsze” oraz „nigdy”.


Haters gonna hate - czyli skąd bierze się niechęć do Microsoftu

Piotr Karcz
25 października 2012
4 891
Odsłony
Piotr Karcz
25 października 2012
4 891
Odsłony

Wszystkim hejterom i prześmiewcom systemów, zwłaszcza tym, którzy osądzają produkt jeszcze przed premierą chciałem powiedzieć głośne „dziękuję”. Historia uczy, że nie należy niczego krytykować zbyt wcześnie, choćby na przykładzie wyśmiania iPhone’a przez Steva Ballmera. Często produkt, podobnie jak niepozorny bohater w filmie, może podbić cały świat.


Dlaczego nie lubimy Microsoft - siedem grzechów głównych

Robert Żuber
12 stycznia 2008
6 208
Odsłony
Robert Żuber
12 stycznia 2008
6 208
Odsłony

Jedna z największych firm na rynku światowym, przedstawicielstwa w większości krajów na świecie, miliony sprzedanych produktów i tyle samo z nich nielegalnie przywłaszczonych, zyski liczone w kwotach z co najmniej dziewięcioma zerami i to w słynnych zielonych banknotach zza oceanu, od lat niesłabnąca pozycja lidera... można by tak wymieniać bez końca.


Cyfrowy fanatyzm

Robert Żuber
1 stycznia 2008
4 146
Odsłony
Robert Żuber
1 stycznia 2008
4 146
Odsłony

System operacyjny można kochać, nienawidzić lub po prostu używać, i tak samo użytkowników tychże systemów podzielić możemy zasadniczo na trzy grupy.


Jak Microsoft zmienia świat?

Mateusz Miciński
1 grudnia 2007
4 281
Odsłony
Mateusz Miciński
1 grudnia 2007
4 281
Odsłony

W latach 70 ubiegłego wieku założyciele Microsoftu nie spodziewali się, że odniosą taki sukces. Dopiero pod koniec lat 80, jak w Polsce upadał system komunistyczny, Microsoft stawał się potężnym gigantem, na swoim koncie miał już pierwsze wersje Windows, nie licząc oczywiście MS-DOS.


Microsoft a Open Source...

Dawid Długosz
12 września 2007
3 722
Odsłony
Dawid Długosz
12 września 2007
3 722
Odsłony

...czyli sprawa będąca wielkim konfliktem obu stron od lat. Jednakże ostatnimi czasy widzimy zmiany w polityce giganta z Redmond w stosunku do wolnego oprogramowania.


Nowe produkty Microsoft - rewolucja czy przerost formy nad treścią?

Robert Żuber
4 sierpnia 2007
4 782
Odsłony
Robert Żuber
4 sierpnia 2007
4 782
Odsłony

Produktom spod znaku MS zarzucić można wiele, ale na pewno nie to, że źle wyglądają. Jak świat światem, wszechobecni krytycy i malkontenci wypatrujący na horyzoncie odpowiedniej okazji do pokazania pazurków przyczepią się pewnie do tego, że Aero to perfidnie skopiowane rozwiązanie znane z Mac OS X, że mało tutaj innowacyjności, że to już znamy i widzieliśmy nie raz i nie osiem. Być może, nie twierdzę że tak nie jest. Jabłuszko jest po prostu śliczne i może William Henry Gates III lepiej znany jako wujek Bill zakochując się w nim rozkazał swoim programistom (czyt. podwładnym rzemieślnikom) i grafikom (czyt. nadwornym artystom) wzorować się na dziecku Apple?


"Wyścig internetowych zbrojeń" - czyli Microsoft vs Google

Robert Żuber
24 czerwca 2007
6 343
Odsłony
Robert Żuber
24 czerwca 2007
6 343
Odsłony

To nie jednorundowa wymiana ciosów, to prawdziwa batalia tocząca się odkąd pamiętam, na śmierć i życie niemalże, nie tylko w wirtualnym, internetowym świecie jak sugerowałby tytuł felietonu, ale i w tym zupełnie realnym, namacalnym.


Czy Microsoft zmieni oblicze Internetu?

Dawid Długosz
29 maja 2007
4 809
Odsłony
Dawid Długosz
29 maja 2007
4 809
Odsłony

Niedawno, podczas konferencji MIX 2007, Microsoft zdradził pewne tajemnice dotyczące rozwoju programu Internet Explorer 8, którego premiera planowana jest na 2008 rok.


Struna wiarygodności się napręża

Adam Stępień
30 września 2006
9 348
Odsłony
Adam Stępień
30 września 2006
9 348
Odsłony

Pojawiła się wersja RC1 Windows Vista. Aplauz, brawa! Niech nie milkną fanfary, niech nie ustają pieśni pochwalne! Dalej, mocniej, głośniej! Jaka och, jaka ach! Ech... i zderzam się z brutalną rzeczywistością, o której pewnie tylko nieliczni wtajemniczeni wiedzą.