Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry

Skype dla firm

Skype dla firm

Skype dla firm w przeglądarce

Amadeusz Labuda
26 marca 2018
404
Odsłony
Amadeusz Labuda
26 marca 2018
404
Odsłony

Dzisiejsze czasy stawiają przed firmami zupełnie nowe zadania – jednym z nich są ogromne projekty, angażujące do pracy dziesiątki, jeśli nie setki osób. Oczywiście przedsięwzięcia tego typu wymagają komunikacji stojącej na odpowiednio wysokim poziomie, do czego niezbędne są komunikatory internetowe. Doskonałym ich przykładem są zarówno Skype dla firm, jak i Microsoft Teams. Czasami potrzebne jest jednak rozwiązanie działające niezależnie od posiadanego sprzętu, zaś wymienione programy wymagają instalacji na dysku by osiągnąć pełnię swoich możliwości. Na szczęście z pomocą przychodzi Skype dla Firm w wersji wbudowanej w przeglądarkową wersję pakietu Office 365.


Wprowadzenie do Skype dla firm

Wojciech Błachno
22 marca 2018
2 450
Odsłony
Wojciech Błachno
22 marca 2018
2 450
Odsłony

Office 365 to pakiet, który ma ułatwić organizację pracy w firmie. Jednym z kluczowych elementów takiej wzorcowej organizacji jest płynna i szybka komunikacja między pracownikami. Microsoft od zawsze starał się rozwiązać tę kwestię, proponując rozmaite narzędzia komunikacyjne. Taką właśnie usługą umożliwiającą konwersacje w ramach firmowej sieci był Micorosft Lync. Po przejęciu przez Microsoft marki Skype to właśnie ta aplikacja miała zostać kolejnym komunikatorem usługi Office 365. Tak faktycznie się stało - Microsoft Lync został zastąpiony przez Skype dla Firm w 2015 roku.


Narzędzie Web Scheduler programu Skype dla firm

Łukasz Klimkiewicz
16 marca 2018
418
Odsłony
Łukasz Klimkiewicz
16 marca 2018
418
Odsłony

Web Scheduler komunikatora Skype to moduł do tworzenia spotkań, działający w przeglądarce internetowej i dedykowany tym użytkownikom, którzy na co dzień nie korzystają z programu Skype dla firm czy klienta pocztowego Outlook w usłudze Office 365. Dzięki modułowi Web Scheduler tacy użytkownicy będą mogli dołączać do spotkań za pośrednictwem aplikacji Skype Meetings, oferującej podstawową funkcjonalność komunikatora pod kątem prowadzenia spotkań. W tym poradniku omówimy, jak utworzyć spotkanie Skype za pomocą modułu Web Scheduler i jak później do niego dołączyć.


Jak poprowadzić spotkanie online?

Amadeusz Labuda
3 marca 2018
1 530
Odsłony
Amadeusz Labuda
3 marca 2018
1 530
Odsłony

W każdej większej firmie wyjątkowo istotną kwestię stanowi sprawne planowanie spotkań, niezależnie od tego, czy chodzi o kadry wyższego szczebla czy też o zwykłych, szeregowych pracowników. Nie inaczej jest w przypadku spotkań na odległość, będących zasadniczo wideokonferencjami. To od ich pomyślnego przebiegu zależy często to, czy prowadzone właśnie z klientem negocjacje się powiodą oraz czy umowy zostaną sporządzone zgodnie z wytycznymi szefostwa. Do organizacji spotkań w formie rozmów wideo idealnie nadaje się, rzecz jasna, komunikator Microsoftu w swojej biznesowej odsłonie, czyli Skype dla firm. Spotkanie możemy przeprowadzić za pomocą całego szeregu urządzeń, począwszy od komputera, na iPadzie kończąc W tym krótkim tekście przybliżymy Wam, jak w prosty sposób poprowadzić spotkanie dzięki wzmiankowanej aplikacji. Zaczynajmy!


Jak rozpocząć rozmowę tekstową?

Krzysztof Sulikowski
11 lutego 2018
511
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 lutego 2018
511
Odsłony

Skype dla firm pozwala komunikować się z naszym zespołem na wiele różnych sposobów, jednak dziś pokażemy Wam ten najprostszy i w większości przypadków najszybszy. Chodzi oczywiście o rozmowę tekstową. Skype słynie wprawdzie z połączeń głosowych i połączeń wideo, niemniej jednak rozpoczęcie i prowadzenie czatu tekstowego nie jest wcale skomplikowane. W dalszej części poradnika pokazujemy, jak to zrobić.


Jak współdzielić pulpit i program?

Amadeusz Labuda
12 października 2017
2 148
Odsłony
Amadeusz Labuda
12 października 2017
2 148
Odsłony

Jak wiadomo, głównym zadaniem Skype, niezależnie od jego wersji, jest umożliwienie rozmów za pośrednictwem Internetu. Nie są to jednak wszystkie jego możliwości, bowiem przy jego wykorzystaniu możemy również strumieniować to, co wyświetla się na naszym pulpicie. Mało tego, możemy dodatkowo wybrać dokładne elementy, które odbiorca będzie w stanie zobaczyć. Jest to przydatne zwłaszcza podczas szkoleń oraz omawiania projektów, gdyż dzięki temu żadne poufne dane nie wypłyną do odbiorców, którzy nie powinni mieć do nich dostępu. Co istotne, funkcje te są na stałe wtopione w samą aplikację, wskutek czego nie zachodzi potrzeba przeprowadzania jakichkolwiek dodatkowych instalacji.


Konfiguracja Skype dla firm

Amadeusz Labuda
7 października 2017
3 388
Odsłony
Amadeusz Labuda
7 października 2017
3 388
Odsłony

Zanim przystąpimy do korzystania z komunikatora Skype dla firm, warto poświęcić chwilę na dokładniejsze skonfigurowanie i spersonalizowanie jego działania. Dostępnych opcji jest naprawdę sporo, zaś większość z nich posegregowana została w intuicyjne zakładki znajdujące się w samym programie.


Jak zaplanować spotkanie online w Skype dla firm

Amadeusz Labuda
21 września 2017
842
Odsłony
Amadeusz Labuda
21 września 2017
842
Odsłony

Jedną z najważniejszych możliwości oferowanych przez Skype dla firm jest tworzenie spotkań online i uczestnictwo w nich. Funkcjonują one w zasadzie tak samo jak wideokonferencje, z jedną różnicą. Otóż możemy zaplanować je wcześniej, dzięki czemu wszyscy ich członkowie poinformowani zostaną zawczasu. Ponadto chwilę przed spotkaniem tego typu wyświetlane jest stosowne przypomnienie. Największą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość organizowania spotkania współpracowników bez potrzeby fizycznego znajdowania się w jednym miejscu, co z kolei umożliwia uczestnictwo nawet osobom przebywającym w delegacji czy też w domu.


Zmiana statusu i lokalizacji w Skype dla firm

Amadeusz Labuda
20 września 2017
780
Odsłony
Amadeusz Labuda
20 września 2017
780
Odsłony

Podczas pracy w grupie niezmiernie ważny jest odpowiedni kontakt ze współpracownikami. Zdarzają się jednak sytuacje, podczas których nie możemy odebrać nadchodzącego połączenia, na przykład w trakcie wizyty u klienta czy też konferencji. Z pomocą przychodzi wtedy możliwość zmiany statusu, naszego opisu, a nawet lokalizacji. Dzięki ergonomicznemu rozłożeniu opcji i grafik w komunikatorze informacje te są bardzo czytelne.


Dodawanie nowego kontaktu do listy w Skype dla firm

Amadeusz Labuda
19 września 2017
911
Odsłony
Amadeusz Labuda
19 września 2017
911
Odsłony

Jedną z kluczowych opcji oferowanych przez Skype dla firm jest możliwość utworzenia listy kontaktów. To właśnie ona w znacznej mierze sprawia, że komunikacja w zespole odbywa się tak szybko. Co istotne, możemy do naszych kontaktów dodać również osoby korzystające z podstawowej wersji Skype, dzięki czemu w prosty sposób będziemy utrzymywać kontakt również ze swoimi regularnymi klientami. Wbrew pozorom odnalezienie konkretnej osoby w katalogu Skype nie powinno nastręczać większych trudności. Jedyny ewentualny problem, jaki możemy napotkać, to powtarzające się nazwy użytkowników.


Jak poprowadzić prezentację PowerPoint?

Amadeusz Labuda
30 czerwca 2017
1 862
Odsłony
Amadeusz Labuda
30 czerwca 2017
1 862
Odsłony

Istotną funkcją, która dostępna jest w Skype dla firm, jest prowadzenie prezentacji programu PowerPoint. Okazuje się ona przydatna zwłaszcza wtedy, gdy nie wszyscy zaangażowani mogą stawić się na miejscu spotkania. Co istotne, użytkownicy nanosić mogą podczas tego typu konferencji własne modyfikacje (widoczne dla wszystkich) na przedstawione slajdy, dzięki czemu przed użytkownikami otwierają się nowe możliwości interakcji.


Jak nawiązać połączenie głosowe przy użyciu Skype dla firm?

Amadeusz Labuda
29 czerwca 2017
1 787
Odsłony
Amadeusz Labuda
29 czerwca 2017
1 787
Odsłony

Jedną z głównych możliwości Skype, której to zresztą zawdzięcza on swoją niesamowitą popularność, jest możliwość przeprowadzenia bezpłatnych rozmów głosowych z innymi użytkownikami. Sama obsługa tej funkcji jest bardzo intuicyjna, zaś jedyne, czego potrzebujemy, aby w pełni wykorzystać jej potencjał, to w zasadzie mikrofon, słuchawki/głośniki oraz połączenie z Internetem (i opcjonalnie kamera internetowa). Przydaje się to przykładowo w momencie, gdy zachodzi potrzeba omówienia któregoś z projektów z pracownikami różnych działów bądź też znajdującymi się w znacznej odległości. Ponadto warto wziąć pod uwagę jeden czynnik - w firmach często wykorzystywane są laptopy, które zwykle posiadają wbudowany mikrofon (coraz częściej także kamerę), co prowadzi do zmniejszenia kosztów niezbędnych do pełnego korzystania ze Skype dla firm.


Jak nawiązać połączenie wideo w Skype dla firm?

Amadeusz Labuda
28 czerwca 2017
2 126
Odsłony
Amadeusz Labuda
28 czerwca 2017
2 126
Odsłony

Kolejną z najistotniejszych funkcji oferowanych przez Skype dla firm jest możliwość prowadzenia rozmów z obsługą wideo, co pozwala na odbycie naprawdę profesjonalnej wideokonferencji, również z udziałem kilku osób. Docenić powinny to zwłaszcza firmy, którym zdarza się prowadzić wewnętrzne narady bądź też negocjacje z klientem/podwykonawcą. Niezbędnym, aby wykonać tego typu połączenie, jest posiadanie przez przynajmniej jedną ze stron (rozmówców) kamery internetowej (oczywiście może być ona wbudowana w sprzęt, którym dysponujemy).


Jak rozpocząć rozmowę tekstową?

Arkadiusz Partyka
23 czerwca 2015
1 289
Odsłony
Arkadiusz Partyka
23 czerwca 2015
1 289
Odsłony

Podstawową funkcją każdego komunikatora jest tekstowa korespondencja, zwana także wiadomościami błyskawicznymi. Prowadzenie rozmowy tekstowej przypomina wysyłanie wiadomości SMS za pomocą telefonu, czy też wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail. W programie Skype dla firm prowadzenie rozmowy tekstowej jest bardzo intuicyjne.