Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry

Skype dla firm

Skype dla firm

Jak nawiązać połączenie głosowe?

Autor: Arkadiusz PartykaOpublikowano: 24 czerwca 2015Odsłony: 579

Drugą podstawową funkcjonalnością solidnego komunikatora, obok funkcji korespondencji tekstowej, jest możliwość prowadzenia rozmów głosowych. W aplikacji Skype dla firm odbywa się to bardzo intuicyjnie. Jeżeli nasz komputer jest wyposażony w mikrofon, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać połączenie do jednego z naszych współpracowników, na przykład w celu omówienia ważnych kwestii służbowych.


Jak nawiązać połączenie wideo?

Autor: Arkadiusz PartykaOpublikowano: 25 czerwca 2015Odsłony: 765

Trzecią podstawową funkcjonalnością solidnego komunikatora, obok funkcji korespondencji tekstowej i połączenia głosowego, jest możliwość prowadzenia wideo rozmowy. W aplikacji Skype dla firm odbywa się to bardzo intuicyjnie. Jeżeli nasz komputer jest wyposażony w kamerkę internetową, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać połączenie wideo do jednego z naszych współpracowników, na przykład w celu omówienia ważnych kwestii służbowych.


Jak poprowadzić prezentację PowerPoint?

Autor: Arkadiusz PartykaOpublikowano: 1 lipca 2015Odsłony: 617

Ostatnią z trzech opcji współpracy w komunikatorze Skype dla firm, jest funkcja pokazu prezentacji PowerPoint. Pozwala ona wyświetlić pokaz slajdów z wybranej prezentacji PowerPoint zaproszonym osobom. Dzięki tej funkcji nie musimy korzystać z sali konferencyjnej i stacjonarnie prowadzić pokaz. Sprzed naszego komputera możemy swobodnie przeprowadzić pokaz jako prelegent.


Jak poprowadzić spotkanie online?

Autor: Arkadiusz PartykaOpublikowano: 29 czerwca 2015Odsłony: 584

Aplikacja Skype dla firm służy między innymi do przeprowadzania internetowych konferencji, zwanych spotkaniem online. Innymi słowy, jest to połączenie głosowe, wideo lub tekstowe prowadzone w komunikatorze równocześnie z kilkoma osobami. Gdy spotkanie online się rozpocznie, a my, jako prezenterzy, mamy możliwość kontrolowania jego przebiegu.


Jak rozpocząć rozmowę tekstową?

Autor: Arkadiusz PartykaOpublikowano: 23 czerwca 2015Odsłony: 602

Podstawową funkcją każdego komunikatora jest tekstowa korespondencja, zwana także wiadomościami błyskawicznymi. Prowadzenie rozmowy tekstowej przypomina wysyłanie wiadomości SMS za pomocą telefonu, czy też wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail. W programie Skype dla firm prowadzenie rozmowy tekstowej jest bardzo intuicyjne.


Jak skonfigurować aplikację Skype dla firm?

Autor: Arkadiusz PartykaOpublikowano: 2 lipca 2015Odsłony: 1 193

Komunikator Skype dla firm jest intuicyjną i prostą w obsłudze aplikacją do utrzymywanie stałego kontaktu ze współpracownikami, prowadzenia konferencji internetowych oraz współpracowania na wspólnym ekranie z innymi osobami, bez konieczności opuszczania swojego biura. Mimo łatwości i prostoty komunikatora, zawiera on dużą ilość ustawień, pozwalających szczegółowo skonfigurować aplikację. Okno ustawień wyświetlimy, klikając przycisk Opcje w głównym widoku programu.


Jak współdzielić pulpit i program?

Autor: Arkadiusz PartykaOpublikowano: 30 czerwca 2015Odsłony: 731

Niewątpliwą zaletą komunikatora Skype dla firm jest możliwość współpracy z innymi osobami. Podczas rozmowy bądź spotkania online nie musimy sięgać po inne programy, aby z naszymi pracownikami przeprowadzić pracę nad arkuszem kalkulacyjnym, wykonać operacje na plikach, pomóc w rozwiązaniu problemu z komputerem, czy przeprowadzić pokaz prezentacji multimedialnej. Wszystkie te funkcje zintegrowane są w komunikator Skype dla firm. Znajdziemy je pod przyciskiem ekranu w oknie rozmowy.


Jak wyszukać i dodać współpracowników?

Autor: Arkadiusz PartykaOpublikowano: 9 czerwca 2015Odsłony: 541

Komunikator internetowy byłby bezużyteczny, gdyby nie pozwalał na odszukiwanie i dodawanie kontaktów. To dzięki nim możemy prowadzić rozmowę, czy współpracować online. W aplikacji Skype dla firm odszukanie i dodanie użytkowników jest łatwe i co najważniejsze szybkie, bowiem ogranicza się do kilku prostych czynności.


Jak zaplanować spotkanie online?

Autor: Arkadiusz PartykaOpublikowano: 26 czerwca 2015Odsłony: 976

Spotkanie internetowe jest świetną alternatywą dla stacjonarnych spotkań. Jego zaletą jest brak konieczności rezerwowania sali konferencyjnej i oczekiwania na przybycie wszystkich współpracowników. Dzięki spotkaniu online, możemy poprowadzić konferencję bez potrzeby wychodzenia z biura każdego z uczestników. Wystarczy nam aplikacja Skype dla firm oraz skonfigurowany program pocztowy Outlook z naszym kontem, tym samym, co w komunikatorze.


Jak zmienić status i lokalizację?

Autor: Arkadiusz PartykaOpublikowano: 16 czerwca 2015Odsłony: 755

Dzięki funkcji ustawiania statusu i lokalizacji, mamy możliwość poinformowania naszych współpracowników o tym, gdzie aktualnie się znajdujemy, czym zajmujemy oraz czy jesteśmy dostępni na rozmowę z nimi. To proste opcje, obsługiwane pojedynczymi kliknięciami, a dające podgląd innym osobom na naszą dostępność. Dzięki nim, nie musimy odpisywać na każde wezwanie innej osoby, że aktualnie jesteśmy zajęci, bądź poza biurem.


Testujemy aplikację Skype dla firm

Autor: Arkadiusz PartykaOpublikowano: 1 czerwca 2015Odsłony: 1 204

Historia biznesowego komunikatora wykorzystywanego do komunikacji zarówno wewnątrz firmy, jak i z zewnętrznymi użytkownikami nie jest długo. Jeszcze w 2009 roku pierwowzorem firmowego komunikatora była aplikacja Office Communicator 2007, która nie cieszyła się większym zainteresowaniem wśród firm. Brak przejrzystych zasad korzystania z biznesowych produktów, ceny oraz utrudnione wdrożenia, a także brak szczególnych zalet nie zachęcała przedsiębiorstw do wdrażania takich rozwiązań. Wszystko zmienić się miał wraz z nadejściem internetowych usług Office 365 wraz z aplikacją po rebrandingu pod nazwą Microsoft Lync. 25 stycznia 2011 roku Microsoft udostępnił publicznie aplikację Lync 2010, która powoli wypełniała lukę w tym sektorze rynku.