Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Praca z Notesem zajęć w OneNote Class Notebook

Praca z Notesem zajęć w OneNote Class Notebook

Wojciech Błachno
23 marca 2018
342
Odsłony
Wojciech Błachno
23 marca 2018
342
Odsłony

OneNote w wersji edukacyjnej przeznaczonej do pracy z uczniami to niezwykle przydatne narzędzie wynoszące proces nauki na wyższy, cyfrowy poziom. Wszystkie notatki dostępne są w chmurze - nauczyciel ma wgląd w to, nad czym pracują uczniowie, a uczniowie na ekranie swoich komputerów mogą śledzić to, co przekazuje im prowadzący zajęcia. Wszystko to bez używania tradycyjnej kartki i długopisu. No chyba że korzystamy z cyfrowego rysika.

OneNote Notes zajęć

OneNote Class Notebook, a w zasadzie Notes zajęć, dostępny jest w wersji dla przeglądarki, jak i w standardowej wersji OneNote. Jeśli chcemy otworzyć notes w naszej aplikacji OneNote, to również mamy taką możliwość. Gdy otworzymy notes w przeglądarce, naszym oczom ukaże się Przestrzeń robocza Notesu Zajęć, która dzieli się na trzy zasadnicze elementy:

  • Biblioteka zawartości - tutaj nauczyciel udostępnia materiały dotyczące zajęć. Jest to miejsce na lektury, prezentacje, arkusze. To taka szuflada na dokumenty, do której mają dostęp wszyscy uczniowie. Tylko nauczyciel może umieszczać tu materiały, uczniowie mogą jedynie przeglądać i ewentualnie kopiować zawartość tego notesu.
  • Obszar współpracy - Notes umożliwiający wszystkim uczniom udostępnianie materiałów, ich porządkowanie i wspólną pracę nad nimi. Tutaj dostęp ma każdy uczestnik zajęć, każdy z nich może odczytywać i zapisywać dowolne treści w tym notesie. Uczestnicy zajęć mogą tworzyć sekcje przydatne na przykład podczas pracy w grupach. Każda grupa może mieć osobną sekcję, aby wydzielić obszar roboczy w celu uniknięcia bałaganu. Wiele osób może edytować ten dokument jednocześnie, a zmiany są scalane automatycznie.
  • Notesy uczniów - prywatne notesy uczniów, gdzie mogą oni sporządzać swoje własne notatki. Nauczyciel ma oczywiście wgląd we wszystkie notesy uczniów, aby móc kontrolować ich pracę.

OneNote Notes zajęć

Zakładając, że jesteśmy nauczycielem, sprawdźmy teraz, jak wyglądają nasze podstawowe czynności wykonywane podczas pracy z Notesem zajęć. Przejdźmy więc do aplikacji OneNote Online, aby otworzyć nasz Notes zajęć. Znajdziemy go pod adresem onenote.com/classnotebook. Po zalogowaniu możemy utworzyć nowy notes, dodać uczniów, nauczycieli lub przejść do Zarządzania gotowymi już notesami.

Aby przejść do edycji zawartości notesu, należy kliknąć Otwórz w aplikacji OneNote Online. Jeśli chcemy edytować zawartość notesu, wszystkie niezbędne narzędzia znajdziemy na pasku narzędziowym, którego zawartość opisaliśmy w artykule OneNote Online - układ interfejsu. Poza wymienionymi wyżej sekcjami podstawowymi możemy dodawać nowe sekcje oraz strony, dostosowując tym samym wygląd i organizację naszego notesu zajęć do konkretnych zastosowań.

Zobacz również

Komentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.