Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Praca z plikami w Outlook

Praca z plikami w Outlook

Łukasz Klimkiewicz
13 marca 2018
250
Odsłony
Łukasz Klimkiewicz
13 marca 2018
250
Odsłony

Wymiana plików to jeden z podstawowych elementów pracy zespołowej. I chociaż Office 365 posiada grupę usług umożliwiających taką wymianę bez konieczności stosowania poczty elektronicznej, to wysyłanie plików właśnie w postaci załączników wciąż jest bardzo popularną metodą. W tym poradniku krótko omówimy, jak pracować z plikami w mobilnej aplikacji Microsoft Outlook dla systemu Android.

Każda wiadomość zawierająca załącznik w aplikacji Microsoft Outlook i innych klientach pocztowych oznaczona jest symbolem spinacza. To dla każdego jasny sygnał, że wiadomość zawiera plik lub kilka plików.

Wiadomość z załącznikiem

Po otwarciu wiadomości uzyskamy dostęp do treści oraz listy dodanych załączników. Załączone pliki oznaczone są ikoną kojarzoną z programem, w którym system proponuje otwarcie pliku, nazwą, rozszerzeniem oraz rozmiarem.

Załącznik w otwartej wiadomości e-mail

Wybór przycisku strzałki wywoła nowe okno, w którym będziemy mogli wybrać miejsce zapisu pliku. Najczęściej jest to pamięć wewnętrzna urządzenia lub podłączona do niego karta pamięci.

Menu wyboru akcji załącznika

Naciśnięcie i przytrzymanie wybranego załącznika spowoduje otwarcie go w skojarzonym programie, który zainstalowany jest na urządzeniu. Jeżeli robimy to po raz pierwszy, system zaproponuje nam kilka aplikacji, które obsługują dany format pliku. W przypadku rozszerzenia docx będzie to domyślna aplikacja Dokumenty lub program Microsoft Word.

Menu wyboru akcji załącznika

Tworząc nową wiadomość w aplikacji mobilnej Microsoft Outlook, również możemy dodawać załączniki. Na ekranie edytora wystarczy wybrać ikonę spinacza. Następnie wyświetlony zostanie nowy panel, w którym musimy wybrać źródło pliku. Do wyboru mamy cztery opcje. Wybierz z plików przeniesie nas do ostatnio otwieranych elementów skojarzonych z naszym kontem Office 365 i OneDrive. Wybierz z plików urządzenia pozwala wybrać nam plik zapisany w pamięci telefonu lub na karcie zewnętrznej. Zrób zdjęcie umożliwia zrobienie nowego zdjęcia i automatyczne przekazanie go do wiadomości w postaci pliku graficznego. Wybierz ze zdjęć przeniesie nas do galerii, skąd będziemy mogli wybrać grafikę lub grupę plików graficznych do załączenia w wiadomości.

Panel dodawania załącznika do wiadomości

Panel dodawania załącznika do wiadomości

Zobacz również

Komentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.