Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Konfigurujemy Outlook z kontem POP3 i IMAP

Konfigurujemy Outlook z kontem POP3 i IMAP

Łukasz Klimkiewicz
8 marca 2018
351
Odsłony
Łukasz Klimkiewicz
8 marca 2018
351
Odsłony

Dostawcy usług poczty elektronicznej jak Microsoft z Outlook.com i Office 365 czy Google z Gmail oferują automatyczną konfigurację skrzynki pocztowej, gdzie użytkownik musi podać jedynie swój adres e-mail i hasło. Wciąż jednak dostępne są usługi pocztowe, które działają w oparciu o konfigurację serwerów poczty przychodzącej POP3/IMAP i poczty wychodzącej SMTP. W tym poradniku omówimy, jak skonfigurować program Microsoft Outlook na systemie operacyjnym Android pod kątem serwerów POP3/IMAP i SMTP.

Zanim jednak przejdziemy do właściwej konfiguracji, krótko scharakteryzujemy różnicę między protokołem POP a IMAP. Protokół IMAP należy wykorzystać wtedy, gdy chcemy zachować pełną synchronizację wiadomości między serwerem poczty a klientem pocztowym, z którego korzystamy. Na przykład nowe katalogi utworzone w kliencie, w których chcemy przechowywać pocztę, zostaną utworzone również na serwerze i wskazane wiadomości będą tam zapisywane. Protokół POP działa niezależnie na serwerze i w kliencie pocztowym. Oznacza to, że zmiany wprowadzone np. w strukturze folderów skrzynki pocztowej na serwerze nie będą odzwierciedlone w zewnętrznej aplikacji. Lepiej więc porzucić archaiczny protokół POP i zacząć pracę z protokołem IMAP, który jest znacznie skuteczniejszy podczas pracy z pocztą elektroniczną w taki sposób, jaki znamy dzisiaj.

 1. Otwieramy aplikację Microsoft Outlook.
 2. Po uruchomieniu otwieramy panel nawigacyjny, korzystając z menu hamburgera dostępnego w lewym górnym rogu aplikacji.
 3. Menu hamburgera w aplikacji Outlook

 4. Z panelu nawigacyjnego wybieramy opcję dodawania nowego konta, dostępną pod ikoną aktualnie otwartej skrzynki pocztowej.
 5. Panel nawigacyjny

 6. W pierwszym kroku konfiguracji wprowadzamy nasz adres e-mail. Występuje on w domenie @outlook.com, więc zgodnie z założeniem aplikacji Microsoft Outlook dostęp do skrzynki pocztowej powinien zostać skonfigurowany automatycznie, ale my zrobimy to sami na podstawie serwerów IMAP i SMTP.
 7. Adres e-mail w konfiguracji konta pocztowego

 8. Na kolejnym ekranie, w którym jesteśmy proszeni o wprowadzenie hasła dostępu, wybieramy polecenie To nie jest konto programu Outlook?, dostępne w górnej części ekranu.
 9. Wybieramy opcję Zmień dostawcę konta.
 10. Hasło dostępu w konfiguracji konta pocztowego

  Zmiana dostawcy konta

 11. Uruchomione zostanie menu wyboru dostawcy konta. Możemy skorzystać z zestawów ustawień dla poczty Office 365, Outlook, Exchange, Yahoo, iCloud oraz Google, ale nas interesuje sekcja Zaawansowane i opcja IMAP.
 12. Ustawienia konta IMAP

 13. Wprowadzamy informacje o naszym koncie pocztowym. Adres e-mail, nazwę wyświetlaną i opcjonalnie opis. Później przechodzimy do konfiguracji serwera poczty przychodzącej IMAP, gdzie podajemy adres serwera, nazwę użytkownika oraz hasło. Dalej konfigurujemy serwer poczty wychodzącej SMTP, gdzie podobnie jak wcześniej, podajemy adres serwera, nazwę użytkownika oraz hasło. Poprawna konfiguracja powinna wyglądać tak, jak na poniższym zrzucie ekranu.
 14. Ustawienia serwerów IMAP i SMTP

 15. Konfigurację konta kończymy, wybierając ikonę fajki w prawym górnym rogu ekranu.

Skrzynka pocztowa konta IMAP

Zobacz również

Komentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.