Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows Azure chętnie wykorzystywany przez bo...

Windows Azure chętnie wykorzystywany przez bogate firmy

Ponad połowa firm z listy Fortune 500, a więc listy uwzględniającej 500 firm o największych przychodach, korzysta z rozwiązania chmury Microsoft Windows Azure. Publikując te informacje, korporacja podała także kilka interesujących danych, pokazujących jak bardzo wydajne są usługi Windows Azure.

Po tym jak Microsoft chwalił się, że oddział Windows Azure generuje dochód na poziomie przekraczającym 1 miliard dolarów rocznie, przyszedł czas na kolejne przechwałki dotyczące sukcesu tego rozwiązania. Tym razem Microsoft opublikował informacje, z których wynika, że chmury tej używa ponad połowa firm z listy Fortune 500, a więc tych, które osiągają największy przychód. Jak poinformował Steve Martin, generalny menedżer Windows Azure, w przeciągu jednego roku Microsoft zwiększył liczbę świadczonych w tej chmurze usług do 200 i ponad dwukrotnie powiększył swoją bazę klientów (obecnie 250 000). Co więcej, każdego dnia przybywa firmie średnio 1000 nowych klientów Windows Azure.

Martin poinformował też, że Microsoft stara się co każde 6 - 9 miesięcy podwoić moc obliczeniową Windows Azure, wraz z ilością przestrzeni magazynowania jaką chmura może obsłużyć. Z ponad czterema bilionami obiektów w Windows Azure oraz średnio 270 000 żądań na sekundę, nieustannie rosną (ale też są zaspokajane) wymagania klientów. W okresach szczytowych może to być nawet 880 000 żądań na sekundę.

Niedawno firma ogłosiła redukcję darmowego okresu testowania z trzech do jednego miesiąca, oferując przy tym za darmo 200 dolarów do wykorzystania na start. Ponadto, jak niedawno informowaliśmy, Microsoft udostępnił klientom biznesowym nową usługę Windows Azure Infrastructure Service. Umożliwia im ona uruchamianie aplikacji bezpośrednio w chmurze. Jak widać Microsoft cały czas dostosowuje Windows Azure do bieżących wymagań klientów, a jeśli nadal będzie tak dbać o ten produkt, z pewnością spełnią się przewidywania analityków, wg których - przeciągu roku - udział Microsoft w rynku usług w chmurze może wzrosnąć do około 35%, podgryzając nieco obecnego lidera, jakim jest Amazon z udziałem na poziomie około 71%.

Krzysztof Kapustka
22 czerwca 2013, 15:18
1 844
Odsłony
Krzysztof Kapustka
22 czerwca 2013, 15:18
1 844
OdsłonyKomentarze

Trzeba przyznać, że ilość obliczeń i danych robi wrażenie - tym bardziej, że to działa na systemach MS ;-)
hmk, 25 czerwca 2013, 23:03

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.