Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft wydał biznesową wersję Office 365

Microsoft wydał biznesową wersję Office 365

Microsoft udostępnił dziś nową wersję pakietu Office 365, tym razem przeznaczoną dla biznesu. Usługa ta skierowana jest zarówno dla małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstw.

Według firmy Microsoft, liczba małych i średnich firm korzystających z pakietu Office 365 wzrosła w przeciągu ostatnich 12 miesięcy o 150%. Wydany dziś pakiet w wersji biznesowej dostępny jest na 69 rynkach i w 17 językach, a pod koniec pierwszego kwartału bieżącego roku będzie on dostępny w kolejnych 20 krajach, w 16 dodatkowych językach.

Nowa, biznesowa wersja to przede wszystkim rozszerzone możliwości komunikacji na platformie SharePoint z wykorzystaniem Yammera - usługi społecznościowej dla przedsiębiorstw. Do czerwca bieżącego roku, platforma ta zostanie jeszcze rozszerzona o zapowiadaną integrację pomiędzy produktami Lync i Skype.

Office 365 dla biznesu, podobnie jak w przypadku wydanego w ubiegłym miesiącu Office 365 Home Premium, udostępniany jest w różnych wariantach licencyjnych dla poszczególnych produktów pakietu i dostępny jest w ramach rocznych lub miesięcznych subskrypcji. Zdaniem Kurta DelBene, prezesa oddziału Microsoft Office, w nadchodzących latach większość klientów Office, jeśli nie wszyscy, wykupi taką subskrypcję, korzystając z korzyści jakie niesie ze sobą chmura. Zanim to jednak nastąpi, Microsoft nadal dostarczać będzie tradycyjne wersje Office w architekturze klient/serwer, umożliwiając przy tym klientom korzystanie z najlepiej pasujących im rozwiązań.

Krzysztof Kapustka
27 lutego 2013, 18:42
1 662
Odsłony
Krzysztof Kapustka
27 lutego 2013, 18:42
1 662
OdsłonyKomentarze

Mam jedno pytanie: Czy Microsoft nie zapomniał przypadkiem o użytkownikach nie (posiadających) firmę, którzy chcą używać Office 365 nie tylko w celach domowych? Chętnie korzystałbym z Office 365 za rozsądne pieniądze z możliwością korzystania z wersji 2013 na laptopie, ale musiałbym złamać prawo, bo używanie produktu dla użytkowników prywatnych jest możliwe tylko w celach niekomercyjnych. Czyli jeśli zamiast skupić się na pisaniu listów do cioci, napiszę maila do szefa w Outlooku, gdzie załączę wypełniony dokument nie w firmowym Office 2003, a własnym 2013 to złamię prawo (?). Wydaje mi się, że tak i moim zdaniem zapis do użytku niekomercyjnego to strzał w stopę. Dlaczego? Bo chętnie bym płacił, żeby mieć zawsze aktualny Office desktopowy + chmurę + to samo na telefonie z WP8 (który bym kupił), tablecie z Win8 (który by kupił) i laptopie z Win8 (który mam). Tylko o takich jak ja chyba zapomniano, więc z konieczności błąkam się gdzieś pomiędzy Office 2003, outlook.com, Androidem z gmail.com, a iPadem z iOS. Szczerze to jestem bardzo zawiedziony, bo sporo sobie po Windows8+Office365 obiecywałem.
Tedek, 1 marca 2013, 00:36
nie mogę doczytać się ceny wydania biznesowego
lec, 1 marca 2013, 08:14
Aktualne ceny można zobaczy tutaj: http://office.microsoft.com/pl-pl/products/?CTT=97, klikając na linki Dowiedz się więcej.
Krzysiek, 1 marca 2013, 14:44

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.