Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Fluent Design i poprawiona nawigacja w Visual...

Fluent Design i poprawiona nawigacja w Visual Studio Team Services

Microsoft przedstawił nadchodzące zmiany w interfejsie i całym doświadczeniu Visual Studio Team Services (VSTS). Przede wszystkim zobaczymy elementy w stylistyce Fluent Design. Poza tym, usprawnieniu uległ system nawigacji. Aktualizacje poszczególnych obszarów będą napływać w najbliższych miesiącach. Co dokładnie się zmieni i jak przekształca się VSTS? Zobaczcie poniżej.

VSTS - Visual Studio Team Services

Visual Studio Team Services to "Prosty sposób konfiguracji zautomatyzowanych potoków do kompilacji, testowania i wdrażania własnego kodu na dowolnej platformie" - twierdzi Microsoft. "Zespoły o wysokiej wydajności stosują w swojej pracy ciągłą integrację i ciągłe dostarczanie. Usługa VSTS nie tylko automatyzuje kompilację, testowanie i wdrażanie aplikacji, ale także daje wgląd do wszystkiego w kompilacji, w tym do zmian w kodzie, przeglądów i wyników testów. Dostarczaj swoim klientom więcej dzięki częstszym wdrożeniom wyższej jakości". Dziś jednak zajmujemy się nie tyle mechanizmami, stojącymi za VSTS, co jego odświeżonym wyglądem i UX. A zmian w harmonogramie jest całkiem sporo.

Nowości przypadają na kilka różnych obszarów VSTS:

 • Nawigacja po projekcie: została przeniesiona na lewą stronę okna, dzięki czemu łatwiej się wyróżnia. Dodano też nowe ikony z akcentami kolorystycznymi i nowe ikony sekcji.
 • Nowy globalny nagłówek: jest on widoczny na każdej stronie produktu niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Pokazuje on kontekst lokacji i daje szybki dostęp do globalnych kontrolek.
 • Tworzenie nowego: przycisk znajduje się teraz przy nazwie projektu, co oznacza szybki do niego dostęp niezależnie od tego, gdzie w projekcie się akurat znajdujemy.
 • My work: wysuwane menu My work jest dostępne w prawym górnym rogu każdej strony, zapewniając szybki dostęp do najważniejszych rzeczy.
 • Strona główna: także ona zapewnia szybki dostęp zarówno do ostatnich projektów, jak i tych przypisanych do naszego konta. Możemy przeszukiwać wszystkie nasze projekty, a jeśli używamy wielu kont, w lewym górnym rogu znajdziemy listę, która pozwoli przełączać się między nimi.
 • Ustawienia: zmienił się sposób nawigacji po ustawieniach. Są one zgrupowane według powiązanej usługi. Ponadto w ustawieniach możemy włączać i wyłączać poszczególne usługi dla każdego projektu. Jest to funkcja, o którą często zabiegali użytkownicy.

Opcjonalny dostęp do nowego doświadczenia użytkownika będzie proponowany coraz większej liczbie użytkowników na przestrzeni następnych tygodni. Jeśli zobaczycie opcję, taką jak na ostatnim slajdzie w galerii powyżej, będzie to znak, że nowe UX jest już dla Was dostępne.

Krzysztof Sulikowski
20 czerwca 2018, 18:41
347
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
20 czerwca 2018, 18:41
347
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.