Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft tworzy w Azure Stack rozwiązanie ch...

Microsoft tworzy w Azure Stack rozwiązanie chmurowe dla sił zbrojnych

Microsoft ogłosił dzisiaj partnerstwo z Thales Group, wiodącą międzynarodową grupą, zajmującą się systemami, elektroniką i usługami dla rynku lotniczego, obronnego, transportowego i bezpieczeństwa. Firmy będą współtworzyć oparte na Azure Stack, hybrydowej platformie chmurowej Microsoftu, rozwiązania chmurowe dla sił zbrojnych. Będą one zabezpieczone cybernetycznie i dostosowane do norm militarnych przez Thales.

Azure Stack + Thales Group

Ponieważ rozwiązanie jest oparte na hybrydowej platformie Azure Stack, wojsko będzie mogło go używać do obsługi najbardziej wrażliwych danych, hostowanych w głównych siedzibach ministerstw obrony lub wdrażanych w terenie. Dalsze plany dla rozwiązania zakładają m.in. możliwość analizowania dużej ilości danych w czasie rzeczywistym. Chmura może obsługiwać gromadzenie danych wywiadowczych, wojskowe aplikacje IoT spięte z różnego typu sensorami w terenie czy nawet wymianę danych z aplikacjami mobilnymi żołnierzy. "Obie grupy staną się pierwszymi, które będą oferować komplementarne rozwiązanie, dostosowane do różnych potrzeb sił zbrojnych - od narodowych centrów dowodzenia do poszczególnych teatrów działań, bez kompromisów w zakresie bezpieczeństwa" - pisze Microsoft.

Platforma Azure Stack będzie dostarczana jako zintegrowany system, stanowiący podstawę, na której Thales zintegruje swoje rozwiązania z zakresu łączności, cyberbezpieczeństwa end-to-end i szyfrowania. Dzięki temu rozwiązanie będzie bezpieczne zarówno w terenie, jak i w głównych siedzibach. "System sam w sobie łączy moc chmury obliczeniowej i funkcjonalność Azure Stack z bogatymi i wytrzymałymi funkcjami z zakresu cyberbezpieczeństwa od Thales, które są krytyczne w zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim wrażliwym i zakwalifikowanym jako tajne danym sił zbrojnych" - dodaje Microsoft.

Rolą Microsoftu jest przede wszystkim zapewnienie solidnej platformy w postaci Azure Stack. Implementacja i integracja dalszych technologii leży już w gestii Thales, który jest w tej dziedzinie ekspertem. Ich wspólny system będzie wyjątkowy przede wszystkim dlatego, że jego przeznaczeniem jest użytek w unikalnym środowisku. Z tego względu konfiguracja rozwiązania będzie inna od tych, które typowe są dla rozwiązań komercyjnych.

Krzysztof Sulikowski
13 czerwca 2018, 19:30
396
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
13 czerwca 2018, 19:30
396
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.