Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Można się już zapisać do testów Redstone 5 w ...

Można się już zapisać do testów Redstone 5 w Xbox Insider

Program Insider to nie tylko Windows 10, lecz również inne usługi Microsoftu, w tym oczywiście Xbox. Użytkownicy konsoli Microsoftu, którzy są członkami tego programu, mogą liczyć na możliwość przetestowania nadchodzących, nowych funkcji Xboksa. Niedawno Microsoft ogłosił, że Xbox Insider Program dostanie swój własny tryb Skip Ahead, czyli taki, który pomija następną wersję systemu i przeskakuje do kolejnej.

Xbox Insider Alpha Skip Ahead

Jednak system kręgów testowych w Xbox różni się od tego, który istnieje w Windows 10. Mamy tu więc Preview Alpha, Beta, Delta i Omega, przy czym krąg Alpha jest dostępny jedynie przez zaproszenie. Tryb Skip Ahead oparty jest właśnie o ten krąg Alpha i już teraz jego członkowie mogą się do tego trybu zapisać. Jest to najprostszy sposób na otrzymanie dalszych kompilacji Redstone 5. Może to być trochę mylące, bo w Windows 10, Redstone 5 nie jest już w Skip Ahead, od momentu publikacji Redstone 4, czyli April 2018 Update. Natomiast w przypadku konsoli Xbox w Skip Ahead dostępna będzie właśnie kompilacja Redstone 5. Wynika to z drobnych różnic w harmonogramie aktualizacji między Windows 10 a Xbox One.

Alpha — Skip Ahead został już otwarty dla użytkowników Xboksa, choć nie jest to jeszcze równoznaczne z otrzymaniem aktualizacji Redstone 5. Microsoft planuje też w nadchodzących tygodniach rozszerzyć dostęp do Skip Ahead dla większego grona użytkowników. Program Insider dla konsoli Xbox nie jest aż tak popularny jak ten przeznaczony dla Windows 10, jednak nadal ma wiernych użytkowników, którzy bardzo chętnie testują nowe funkcje konsoli. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że korzystanie z testowych kompilacji Skip Ahead może wiązać się z wyjątkowo obniżoną stabilnością i wieloma potencjalnymi problemami. Testowa wersja, zwłaszcza tak wczesna, to nie tylko nowe funkcje, ale również niezliczone ilości błędów, których wyłapanie i przetestowanie jest właśnie głównym celem programu Insider.

Jeśli jesteśmy w stanie pogodzić się z możliwymi problemami, to możemy zapisać się do programu bezpośrednio z poziomu konsoli, przechodząc do ustawień Xbox Insider Hub.

Wojciech Błachno
12 czerwca 2018, 10:30
341
Odsłony
Wojciech Błachno
12 czerwca 2018, 10:30
341
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.