Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Seagate z nowym, oficjalnym dyskiem 2 TB dla ...

Seagate z nowym, oficjalnym dyskiem 2 TB dla Xbox One

Mamy tydzień E3 i zapowiedzi związanych z grami i konsolami będzie przybywać. Po wczorajszym briefingu Xbox, z którego prowadziliśmy dla Was relację, czas na kolejną zapowiedź z tego podwórka. Tym razem jej autorem jest Seagate, który pokazał nową serię szybkich dysków dla graczy - Game Drive for Xbox SSD. Sygnowana oficjalnym logo Xbox pamięć będzie dostępna w trzech różnych wariantach.

Seagate Game Drive for Xbox SSD - 2 TB

W czasach szybkiego Internetu i święcącej triumfy dystrybucji cyfrowej przechowywanie gier na nośnikach optycznych przechodzi do lamusa, a pobieranie gier w całości na dysk konsoli jest dla wielu graczy chlebem powszednim. Wszystko ładnie, pięknie, ale gdy chcemy trzymać na dysku więcej niż 5-6 gier, wbudowana pamięć (500 GB/1 TB/2 TB) może nam nie wystarczać i w ten sposób cofamy się do czasów, kiedy z podobnymi problemami zmagali się gracze pecetowi kilkanaście lat temu. Z pomocą przychodzą dyski zewnętrzne.

Propozycję nowego zewnętrznego dysku SSD w szybkiej technologii USB 3.0 zaproponował Seagate. Jego nowa seria Game Drive for Xbox SSD będzie dostępna w opcjach 500 GB, 1 TB i 2 TB, które znacznie rozszerzą wbudowaną pamięć konsoli. Jako że jest to oficjalnie licencjonowany przez Xbox dysk, znajdziemy na nim sygnatury utrzymane w stylistyce Xbox One X. "Jakość produkcji i wewnętrznych środowisk dzisiejszych gier wychodzi poza wszelką skalę" - powiedział Jeff Fochtman, VP marketingu w Seagate Technology. "Game Drive for Xbox SSD od Seagate oferuje graczom ekstra pamięć dla ich całej biblioteki oraz wydajność szybką jak błyskawica, dzięki czemu mogą wskakiwać od razu do swoich gier bez czekania na powolne [wgrywanie] menu i czasy ładowania". Producent twierdzi też, że gry będą działały z taką samą prędkością, jakby były zainstalowane na wewnętrznym dysku konsoli.

Po podłączeniu dysków do konsoli Xbox One będą one od razu rozpoznane i zainstalowane w ciągu dwóch minut. Nowa linia Game Drive for Xbox SSD trafi do sprzedaży latem tego roku. Opcje pojemnościowe będą różniły się cenowo i tak wersje 2 TB, 1 TB i 500 GB będą kosztować odpowiednio 600 dolarów (ok. 2170 zł), 300 dolarów (ok. 1085 zł) i 150 dolarów (ok. 540 zł).

Krzysztof Sulikowski
11 czerwca 2018, 19:34
451
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 czerwca 2018, 19:34
451
OdsłonyKomentarze

Chyba ich po...bało, ja za swój też 2 t płaciłem 300 zł, też działa bardzo dobrze, i też jest sygnowany
Autor, 12 czerwca 2018, 01:49

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.