Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 on ARM z powodzeniem zainstalowany...

Windows 10 on ARM z powodzeniem zainstalowany na Lumii 950XL

Możliwość podmiany systemu na telefonie od zawsze fascynowała pewną grupę użytkowników, ale w przypadku Lumii trend przybrał na sile dopiero, gdy poszczególne modele przestały załapywać się na dalsze aktualizacje Windows 10 Mobile, nie wspominając o zaprzestaniu rozwoju samego systemu. W ostatnich miesiącach widzieliśmy mniej lub bardziej udane próby postawienia Windows RT czy Windows 10 on ARM. Teraz jedna z głównych postaci w środowisku moderskim wyjaśnia, jak to zrobić.

Windows 10 ARM na Lumii 950XL

Uruchomienie pełnej Dziesiątki, choć w wersji dla ARM, udało się już w lutym, jednak dokonano tego na prototypie Lumii 950. Teraz jest to możliwe również na standardowej, konsumenckiej wersji Lumii 950 XL. Jak dowodzi deweloper i znany moder Lumii, Ben Imbushuo, Windows 10 on ARM może z powodzeniem działać na telefonie z procesorem Snapdragon 810 i 3 GM RAM. Windows działa po prostu tak, jak na tablecie, tyle że mniejszym.

Podmiana systemu na nieprzewidziany dla tego 5,7-calowego urządzenia to scenariusz, w którym sprawdza się powiedzenie, że nie ma róży bez kolców. Owszem, Lumia może stać się "telefonem, który zastąpi nam PC" i to bez udziału Continuum, aczkolwiek trzeba się liczyć z pewnymi trudnościami. Po pierwsze, telefon utraci wszystkie funkcje... telefonu, a więc nie można będzie dłużej dzwonić i pisać SMS-ów. Po drugie, łącząc się z Internetem, Lumia podobno nagrzewa się bardziej niż zwykle. Czy to zdoła odstraszyć fascynatów, którzy chcieliby zamienić swoją Lumię w komputer? Raczej nie. Ben Imbushuo objaśnia, jak wykonać te niełatwe zadanie.

Metoda wymaga użycia WPInternals i wykonania paru trików, obok których powinniśmy przykleić etykietę "Nie próbujcie tego w domu!". Postępowanie zgodnie z instrukcją może doprowadzić do zbrickowania telefonu, dlatego jest to zabawa tylko dla tych, którzy naprawdę wiedzą, co robią.

Krzysztof Sulikowski
14 maja 2018, 17:05
746
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
14 maja 2018, 17:05
746
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.