Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Build 2018 - zapraszamy na relację ...

Microsoft Build 2018 - zapraszamy na relację z pierwszego dnia konferencji!

Czas na najważniejsze wydarzenie w corocznym kalendarium Microsoftu! Deweloperska konferencja Microsoft Build 2018 startuje w poniedziałek, 7 maja, i potrwa do środy. Najważniejszy będzie oczywiście pierwszy dzień i rozpoczynający keynote, który zacznie się o godzinie 17:30 czasu polskiego. Wtedy także i my wystartujemy z relacją na żywo na CentrumXP. O czym w tym roku będzie mowa i jakie gorące produkty zobaczymy? Przekonajmy się.

Microsoft Build 2018 - relacja na CentrumXP

Windows 10 Redstone 5

Po wydaniu Windows 10 April 2018 Update ostatniego dnia kwietnia Insiderzy wszystkich pierścieni otrzymali do testów Redstone 5 - kolejną dużą aktualizację, która ukazać się ma publicznie jesienią. W Redstone 5 swój publiczny debiut zaliczy funkcja Windows Sets, oferująca widok kart dla aplikacji na wzór przeglądarek internetowych. Prócz tego liczymy na dalsze rozwinięcie interfejsu Fluent Design i wsparcie dla Snapdragona 845. Pod kontrolą tego dużo wydajniejszego od współczesnych układu ARM działać będzie druga generacja urządzeń z serii Always Connected PC. Również w tym temacie (Windows 10 na ARM) może pojawić się parę ciekawych zapowiedzi i prezentacji. Jeszcze inną kwestią jest Windows 10 dla graczy. Microsoft zamierzał w tym roku mocno rozwinąć ten temat, dlatego spodziewamy się paru ciekawych funkcji związanych m.in. ze streamingiem na platformie Mixer.

Sztuczna inteligencja

AI zdominowało większość konferencji Microsoftu w ostatnich latach. Nie ma zatem wątpliwości, że o sztucznej inteligencji i jej wykorzystaniu w aplikacjach (w końcu Build jest konferencją deweloperską) będzie mowa i tym razem. Nacisk położony będzie prawdopodobnie na Windows ML, natywnej platformie AI Microsoftu, która ma wspierać trenowane wcześniej modele ML, osiągać wyższą wydajność i oszczędność kosztów, działać lokalnie, w chmurze lub w połączeniu obydwu, a także współpracować z aplikacjami Win32 i UWP. Windows ML ma mieć zastosowanie również w grach i grafice komputerowej. Microsoft może też pochwalić się ostatnimi (lub jeszcze dotąd nie prezentowanymi) osiągnięciami związanymi z Cortaną, aplikacją Translator, czatbotami i usługami w chmurze Azure.

Windows Mixed Reality

W lutym tego roku Alex Kipman wyjawił, że w kwestii VR, MR, AR oraz ich fuzji ze sztuczną inteligencją Microsoft będzie miał w tym roku wiele do powiedzenia. Pokrótce można wyszczególnić trzy obszary, na których rozwój postawiono: MR + AI, AR + VR oraz innowacyjna komunikacja. Niektóre ze spodziewanych tematów to Mixed Reality Cloud, ujednolicona platforma obejmująca całe spektrum wirtualnej i mieszanej rzeczywistości oraz aspekty komunikacyjne i społecznościowe. Microsoft może też odświeżyć nieco temat następnej generacji HoloLens.

Surface Phone

Jak nie na Build 2018, to kiedy? Wzbudzający wiele emocji tajemniczy smartfon, rozkładany phablet a może coś zupełnie innego to urządzenie, które według licznych przesłanek ma zrewolucjonizować kategorię mobilną i sprawić, że pojęcie smartfona będziemy musieli sobie na nowo przemyśleć. Surface Phone ma wreszcie połączyć mobilność telefonu z możliwościami pełnoprawnego Windows 10. Niewykluczone, że właśnie na jego pokładzie zobaczymy Snapdragona 845, który będzie flagowym SoC na urządzeniach mobilnych z najwyższej półki. Możliwe, że Panos Panay z jego ekipą zaskoczą nas też czymś innym - w kuluarach mówi się m.in. o drugiej generacji Surface Studio.

Office 365/Office 2019

Jesienią tego roku swoją premierę będzie miała nowa wersja pakietu Office - Office 2019. Następca wersji 2016 od paru dni jest dostępny dla użytkowników komercyjnych w wersji Preview, a w najbliższym czasie zaczną go testować również konsumenci w programie Office Insider. Niewątpliwie usłyszymy też coś o Office 365, choć jego subskrybenci w zasadzie już teraz mają (lub będą mieli) dostęp do funkcjonalności z wersji 2019. W kontekście O365 zobaczymy być może osiągnięcia z zakresu sztucznej inteligencji i współpracy z różnymi urządzeniami, zwłaszcza w kontekście Windows Timeline i Windows Sets.

To oczywiście tylko część tematów, o których może być mowa. W rzeczywistości to, co zobaczymy na keynote'ach, jest jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic Microsoftu. Tak czy inaczej wszystkiego dowiemy się już w najbliższych dniach. Z relacją na CentrumXP startujemy w poniedziałek o godzinie 17:30 czasu polskiego. Bądźcie wtedy z nami!

Krzysztof Sulikowski
5 maja 2018, 18:47
855
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
5 maja 2018, 18:47
855
OdsłonyKomentarze

Będę z wami. Już się nie mogę doczekać
Pawel, 6 maja 2018, 13:18

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.