Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Facebook ogłasza integrację Workplace z Micro...

Facebook ogłasza integrację Workplace z Microsoft Sharepoint

Facebookowa odpowiedź na Slack czy Teams, oferująca użytkownikom znane doświadczenia grup, czatu i połączeń wideo, posiadała dotąd pewną liczbę integracji, wliczając w to Box, OneDrive, Dropbox czy RSS. W najnowszej aktualizacji Workplace zyskuje ich dużo więcej. Platforma będzie odtąd współpracować z popularnymi rozwiązaniami SaaS, wśród których znajdziemy Microsoft Sharepoint.

Facebook Workplace

Integracje z zewnętrznymi serwisami stały się dostępne dla klientów wersji Premium i Standard. "Każdy będzie miał możliwość połączenia Workplace z innymi aplikacjami w chmurze, których używa w pracy" - twierdzi Sabrina Morsello. Za pośrednictwem Integration Directory użytkownicy Premium zyskają dostęp do popularnych narzędzi SaaS, takich jak Atlassian Jira Cloud, Microsoft Sharepoint, ServiceNow, Adobe Sign i SurveyMonkey.

Na czym polega interesująca nas integracja? "Z naszą nową możliwością linkowania folderów w grupy przenoszenie [ich] między intranetem i Workplace odbywa się bez przeszkód. Możecie wziąć folder z Microsoft Sharepoint Online zawierający kluczowe informacje o zatrudnionym i z łatwością przemapować go do grupy Workplace. Technologia ta pozwala też załączać foldery z waszych ulubionych narzędzi dyskowych w chmurze, takich jak Box, Dropbox i Microsoft OneDrive" - wyjaśnia Sabrina Morsello. Integrację z SharePointem możemy dodać do Workplace tutaj.

Facebook Workplace pretenduje do wyznaczania "przyszłości pracy i współpracy" zgodnie z zasadą, by "osiągać więcej, robiąc mniej". Czy platforma zda egzamin? Tego nie wiemy. Widać jednak, że Facebook stara się przyciągnąć deweloperów najpopularniejszych rozwiązań, by z nim współpracowali.

Krzysztof Sulikowski
2 maja 2018, 19:06
771
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
2 maja 2018, 19:06
771
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.