Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 SDK zgodny z April 2018 Update

Windows 10 SDK zgodny z April 2018 Update

Zestaw narzędzi programistycznych do tworzenia aplikacji dla systemu Windows 10 w wersji ogólnodostępnej otrzymał aktualizację, która wprowadza funkcje i API zgodne z April 2018 Update. Windows 10 SDK posiada teraz ten sam numer kompilacji (build 17134.1), co najświeższe wydanie Dziesiątki w Public Release. Na jakie nowości mogą liczyć deweloperzy i co pojawi się w aplikacjach dla Windows?

Windows 10 SDK April 2018 Update

Przypomnijmy, że Windows 10 SDK "oferuje najnowsze nagłówki, biblioteki, metadane i narzędzia do tworzenia aplikacji dla systemu Windows 10. W połączeniu z najnowszą wersją programu Visual Studio 2017 zapewnia optymalne środowisko tworzenia aplikacji dla systemu Windows 10". Jako że każda główna aktualizacja Dziesiątki wnosi na pokład nowe API, deweloperzy mogą je adresować w swoich aplikacjach. Zmiany w wersji 17134.1 sprowadzają się do czterech najważniejszych punktów:

  • Windows Machine Learning (WinML): WinML pozwala uruchamiać modele ML ONNX na dowolnym urządzeniu z Windows 10 April 2018 Update (lub wyższą wersją). Model można przeciągnąć do VS, załadować i wykonać w oparciu o dane wejściowe, tym samym dodając machine learning do swoich aplikacji. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.
  • Timeline, Aktywności Użytkownika i Adaptive Cards: Timeline i Aktywności Użytkownika to nowe sposoby pozwalające użytkownikowi powrócić do wcześniej przeglądanej lub edytowanej zawartości. Adaptive Cards to z kolei zaprezentowany po raz pierwszy na konferencji Build 2017 międzyplatformowy framework pozwalający zbudować JSON raz i wykorzystać go w wielu różnego rodzaju aplikacjach dla różnych systemów operacyjnych. Aktywności Użytkownika i Adaptive Cards będą ponadto ważnymi API w Sets, o czym Microsoft zamierza powiedzieć więcej na zbliżającej się konferencji Build 2018.
  • Nowe kontrolki UX: widok drzewa, pull to refresh i content links to tylko niektóre z nowych kontrolek. Jak twierdzi Microsoft, mogą one dodać nową funkcjonalność do naszych aplikacji, tym samym je ubogacając.
  • Wiele instancji aplikacji UWP: "W Windows 10 version 1803 wasze aplikacje UWP mogą teraz wybrać opcję wsparcia dla wielu instancji. Możecie zdecydować, czy ma zostać otwarta nowa instancja, czy aktywowana istniejąca instancja" - wyjaśnia Microsoft. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Aktualną wersję SDK można już pobrać z serwera Microsoft.

Krzysztof Sulikowski
1 maja 2018, 18:59
534
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
1 maja 2018, 18:59
534
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.