Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Rozwinięcie zabezpieczeń w Office 365 dla biz...

Rozwinięcie zabezpieczeń w Office 365 dla biznesu

Bezpieczeństwo danych w każdej firmie, zarówno tej mniejszej, jak i większej, jest kluczowym aspektem. W wyniku ataków typu ransomware, jak WannaCry i Petya, które miały miejsce parę miesięcy temu, firma może stracić bardzo dużo. Zgodnie z danymi przekazanymi przez Microsoft 71% małych i średnich firm obawia się ataków i czuje się na nie podatna. Microsoft chce zadbać o ich bezpieczeństwo.

Office 365 Bezpieczeństwo

Co niepokojące, gigant wskazał też, że 87% z nich zostało już zaatakowane, a co jeszcze gorsze, 60% małych i średnich firm, które doświadczyły takiego ataku, zakończy działalność w ciągu sześciu miesięcy. Szacunkowo, aby podnieść się po takim ataku, firma musi wydać średnio 140 tys. dolarów! Jest to niewyobrażalna suma, a taki koszt potrafi skutecznie wyeliminować wiele firm z rynku. Dlatego też Microsoft postanowił szczególnie zadbać o cyfrowe bezpieczeństwo takich firm, dodając nowe funkcje zabezpieczeń dla wszystkich planów Office 365.

Office 365 Bezpieczeństwo

Jedną z najważniejszych elementów, które Microsoft chce poprawić, jest ochrona użytkowników przed wiadomościami phishingowymi. W końcu najczęściej to czynnik ludzki jest słabym punktem w każdych zabezpieczeniach. Przy wykorzystaniu uczenia maszynowego do wykrywania wiadomości phishingowych linki będą automatycznie sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa. Dodatkowo wiadomości takie nie będą automatycznie przekazywane dalej, co pozwoli zapobiec rozprzestrzenianiu się szkodliwego oprogramowania. Dzięki zastosowaniu odpowiednich reguł, dotyczących poufnych danych, będzie można je łatwiej zabezpieczyć. Przykładowo użytkownicy będą mogli chronić poufny plik, nie zezwalając innym na zapisywanie go w chmurze ani na usunięcie go z zasobów firmy. Ważna jest również możliwość archiwizacji poczty e-mail, a administratorzy będą mogli wymuszać szyfrowanie urządzeń za pomocą funkcji BitLocker.

Opcje te, w większości dostępne w planach Enterprise, trafią teraz również do mniejszych firm. Przytoczone powyżej wyniki badań wskazały, że one również wymagają zaawansowanych metod zachowania bezpieczeństwa.

Wojciech Błachno
30 kwietnia 2018, 15:58
457
Odsłony
Wojciech Błachno
30 kwietnia 2018, 15:58
457
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.