Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

SharePoint z paroma nowościami zorientowanymi...

SharePoint z paroma nowościami zorientowanymi na przepływ informacji w zespołach

Microsoft przedstawił dziś kilka nowości w SharePoint, wchodzących na różne obszary Office 365. Ich wspólną ideą jest docieranie z bieżącymi wiadomościami do osób w zespole i utrzymywanie ich zaangażowania. SharePoint pozwala publikować newsy i integruje się na kilku płaszczyznach z Microsoft Teams. Nowości dotyczą też wysyłania maili i sprawdzania wpływu opublikowanych newsów.

SharePoint

Tworzenie newsów w SharePoint: w Office 365 potraktowano SharePoint jako centrum, z którego możemy dodawać newsy (aktualności) i wybierać, na jakich stronach (spośród często używanych i obserwowanych) mają stać się widoczne. Newsom dajemy tytuł, dodajemy zawartość i je publikujemy. Możemy tego dokonywać tylko na stronach, których jesteśmy członkami.

Dodawanie stron i newsów na kanałach Microsoft Teams: po utworzeniu newsa czas na jego udostępnienie. Możemy się tu posłużyć dobrze znanym centrum pracy zespołowej, jakim jest Microsoft Teams. SharePoint służy za bazę zawartości dla Teams, dlatego możemy wybierać tę, która odpowiada kontekstowi naszej pracy. Możliwe jest teraz wykorzystanie karty SharePoint, by dodawać strony, newsy i listy jako zakładki dla kanałów Microsoft Teams. Zawartość pozostanie interaktywna - można więc np. sortować listy, filtrować raporty za pomocą Power BI i podglądać wideo za pomocą Microsoft Stream.

Automatyczne umieszczanie newsów w Microsoft Teams: użytkownik może wybrać opcję automatycznego postowania każdego newsa dla zespołu, by zapewnić mu widoczność i zachęcić do interakcji. Każdy news generuje ponadto konwersację wewnątrz wybranego kanału Teams. Warto tu sprawdzić nowy łącznik o nazwie SharePointNews.

Promowanie newsów poprzez e-mail: by zwiększyć zasięg i zaangażowanie, możemy nasze newsy promować z udziałem klienta Outlook. Nie musimy tego jednak czynić osobno dla każdego newsa. Istnieje opcja skonsolidowania kilku newsów do formy jednego automatycznie sformatowanego streszczenia, które wysyłamy mailem.

Badanie wpływu i zaangażowania odnośnie do stron i newsów: gdy wiadomość została już wysłana, chcemy sprawdzić, jak się miewa. Na wzór strony z informacjami o tym, jakich interakcji dokonują ze stroną użytkownicy, powstała nowa strona dla poszczególnych stron i newsów. Zobaczymy na niej m.in., ile osób polubiło zawartość, ile zostawiło komentarz oraz liczbę wyświetleń.

Omówione wyżej funkcje staną się dostępne dla użytkowników w modelu Targeted Release w najbliższych tygodniach, a do wszystkich w Office 365 dotrą prawdopodobnie w maju.

Krzysztof Sulikowski
11 kwietnia 2018, 23:51
575
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 kwietnia 2018, 23:51
575
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.