Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Edge otrzymał najwyższy priorytet w...

Microsoft Edge otrzymał najwyższy priorytet w pracach nad Redstone 5?

Redstone 5 to opracowywana od jakiegoś czasu aktualizacja Windows 10, która swoją premierę będzie miała tej jesieni. Jeśli wierzyć pogłoskom, Microsoft zmienia nieco dotyczącą jej strategię, wstrzymując rozwój dołączonych do Windows 10 aplikacji. Wszystkie siły mają podobno zostać przekierowane na Edge. Czyżby w ten sposób Microsoft zamierzał przysporzyć przeglądarce więcej sympatii użytkowników?

Microsoft Edge dev

O rzekomych planach Giganta względem aplikacji, znajdujących się na pokładzie Dziesiątki, poinformował dziś Brad Sams z blogu Thurott: "Słyszałem z wielu źródeł, że Microsoft zmniejsza parcie na rozwój kilku dołączonych do Windows 10 aplikacji, takich jak Finanse czy Pogoda. Pracownikom, którzy pracowali nad tymi aplikacjami, Microsoft oferuje posady w zespole Edge". Prócz deweloperów aplikacji do pracy nad Edge zostali też podobno skierowani inni zatrudnieni w Microsoft, zajmujący się dotychczas nowościami w RS5, które rzekomo zostały anulowane.

Czy jest to słuszna decyzja? Zależy od punktu widzenia. Sams donosi, że "Microsoft kontynuuje priorytetyzację funkcji dla firm kosztem tych konsumenckich i jest to tylko niewielki krok, który powziął, by sprostać temu programowi". Z drugiej strony trudno odmówić Gigantowi wspierania konsumentów, jako że wiele funkcji z Office 365 w wersjach dla przedsiębiorstw trafiło ostatnimi czasy do wersji klienckich.

O ile rozwój wybranych aplikacji (głównie tych kojarzonych z MSN/Bing) zostanie przynajmniej tymczasowo wstrzymany, o tyle dalsze losy Poczy i Kalendarza stoją już pod znakiem zapytania. Wydaje się, że Microsoft przyznaje im pierwszeństwo z uwagi na wysoki poziom użytkowania, ale nie wiadomo, czy Edge nie stanie się zwyczajnie ważniejszy. Microsoft może mieć też poważne plany względem PWA i samemu tworzyć w tym paradygmacie aplikacje (np. Outlook), które zastąpią dotychczasowe odpowiedniki.

Krzysztof Sulikowski
11 kwietnia 2018, 20:20
630
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 kwietnia 2018, 20:20
630
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.