Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Edge zyskuje nowe możliwości personalizacji

Edge zyskuje nowe możliwości personalizacji

Najpopularniejszą obecnie przeglądarką internetową jest bez wątpienia Chrome posiadający ponad 60% udziałów rynkowych. Nie zniechęca to jednakże Microsoftu, który stale ulepsza Edge, by ten stanął kiedyś w szranki z rozwiązaniem Google jak równy z równym. Czy plan ten się powiedzie, pokaże dopiero czas, choć obecne tempo prac nad przeglądarką giganta z Redmond jest imponujące – nie tylko zyskuje ona coraz więcej funkcji typowo użytkowych, lecz również zwiększa się liczba opcji, dzięki którym dostosować możemy ją do własnych potrzeb. Jedną z najnowszych zmian w tej materii jest nowo dodana możliwość ukrycia części interfejsu użytkownika.

Microsoft Edge

Współczesne przeglądarki internetowe posiadają zwykle olbrzymią liczbę opcji umożliwiających ich pełną personalizację, począwszy od kolorów tła i przycisków nawigacyjnych, na dostosowaniu ogólnego kształtu okna skończywszy. Często wiąże się to jednak z koniecznością instalacji odpowiedniej wtyczki, co w przypadku Edge okazało się bardzo problematyczne – w końcu dodatki do niego udostępniane są jedynie za pośrednictwem Sklepu Microsoft, który stawia przed twórcami dodatkowe wymagania i ograniczenia. Na szczęście gigant postanowił wziąć na warsztat możliwości personalizacji w Edge, choć efekty tego są jak na razie dosyć skromne – ukryć możemy część interfejsu użytkownika, a dokładniej rzecz ujmując, przyciski znajdujące się na górnej belce programu.

Sam proces chowania przycisków jest wyjątkowo prosty i intuicyjny. Wystarczy wybraną do ukrycia ikonkę kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać z niewielkiego menu opcję Pokaż obok paska adresu. Równie łatwe jest późniejsze przywrócenie ukrytych elementów – w tym celu należy udać się do Ustawienia i nie tylko, po czym na wyświetlonej tam ikonce przeprowadzić analogiczne działanie.

Opisane tu zmiany mogą się wydawać drobną ciekawostką, jednakże zwiastują one nowy kierunek w rozwoju Edge – najprawdopodobniej opcji personalizacji pojawi się w nim w przyszłości o wiele więcej. W chwili obecnej możliwość ukrywania ikon nadal znajduje się w fazie testów, wobec czego część użytkowników wciąż nie ma do niej dostępu. Niebawem powinno się to jednak zmienić i całkiem możliwe, że nastąpi to krótko po wprowadzeniu Spring Creators Update.

Amadeusz Labuda
11 kwietnia 2018, 12:05
550
Odsłony
Amadeusz Labuda
11 kwietnia 2018, 12:05
550
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.