Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Następca Surface Pen powiadomi nas o nowym e-...

Następca Surface Pen powiadomi nas o nowym e-mailu?

Surface Pen to integralny element i nieodłączny kompan całej linii komputerów Surface. Do tej pory, poza regularnymi usprawnieniami przedstawianymi wraz z kolejnymi wersjami urządzeń Surface, cyfrowe pióro Microsoftu nie doczekało się większych zmian. Obecnie wspiera ono 4096 poziomów nacisku przy bardzo niskim opóźnieniu, liczącym 21 milisekund. Jest to bezsprzecznie jeden z najszybszych rysików na rynku.

Surface Pen

Patent opublikowany ostatnio przez Microsoft wskazuje, że trwają prace nad nową wersją Surface Pen, który może posiadać dodatkowe funkcje. Będzie mógł bowiem informować użytkownika o nowych powiadomieniach. Wszystko dzięki diodom ledowym, umieszczonym w kilku miejscach rysika. Mogą być one umieszczone w trzech punktach - na górze, na środku i na dole rysika. Potencjalnych zastosowań jest mnóstwo - dolna dioda może wskazywać na przykład obecny kolor pióra, środkowa informować o nowych powiadomieniach w Centrum Akcji, a górna sygnalizować, czy rysik jest włączony. Najciekawsze są te dwa pierwsze zastosowania. Wizualne przedstawienie koloru pióra ułatwi pracę i pozwoli w prosty sposób kontrolować to, czy na pewno korzystamy z interesującego nas koloru.

Surface Pen z diodami powiadomień - patent

Dioda powiadomień to coś, co na pewno przyda się użytkownikom Always Connected PC's. Komputery te, stale podłączone do sieci, będą mogły non stop informować nas o nowych powiadomieniach. W przypadku smartfonów jedyne, co musimy zrobić, to wyciągnąć telefon z kieszeni i sprawdzić nowe wiadomości i powiadomienia. Niestety, jeśli chodzi o komputery i tablety, nie jest to już tak wygodne z racji rozmiarów tych urządzeń. Dioda powiadomień w rysiku może być w takim przypadku zbawienna - nie będziemy musieli wyciągać całego komputera, by sprawdzić, czy właśnie otrzymaliśmy ważnego maila, czy to tylko jakieś mniej istotne powiadomienie. Jedno spojrzenie na schowany w kieszeni rysik i będziemy wiedzieć, czy warto sięgać po torbę z komputerem. Kiedy nowy Surface Pen ujrzy światło dzienne i czy będzie on wyposażony w nowe elementy wspomniane w owym patencie? Tego nie wiadomo. Wiadomo jednak, że byłoby to bardzo przydane, a Microsoft ceni sobie przecież naszą wygodę.

Wojciech Błachno
9 kwietnia 2018, 14:10
432
Odsłony
Wojciech Błachno
9 kwietnia 2018, 14:10
432
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.