Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Rośnie popularność Windows 10 wśród użytkowni...

Rośnie popularność Windows 10 wśród użytkowników platformy Steam

Popularność najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu stale rośnie. Dowodzą tego już nie tylko globalne statystyki, lecz również wyniki regularnych badań Steam, czyli największej komputerowej platformy gamingowej. Jak wynika z najświeższych informacji opublikowanych przez Valve (firme odpowiedzialną za Steam), Windows 10 stanowi drugi pod względem popularności wśród graczy system operacyjny, doganiając coraz bardziej obecnie niekwestionowanego lidera - Windows 7.

Windows XP

Siódma odsłona systemu Windows już od lat stanowi must-have dla wielu graczy na całym świecie. Wynika to przede wszystkim z jej rozbudowania oraz stabilności, choć dla wielu użytkowników kluczową cechą jest to, że korzystając z Windows 7, nie muszą obawiać się o prywatność swoich danych. Mało tego, w systemie tym nie są wymuszane aktualizacje, co w przypadku Windows 10 wielu doprowadza wręcz do szału. Oczywiście w zestawieniu obu tych systemów należy wziąć pod uwagę również to, że Windows 7 dostępny na rynku jest już od 2009 roku, podczas gdy Dziesiątka ukazała się 6 lat później. Na dodatek ogromną część użytkowników Siódemki stanowią obecnie Chińczycy, którzy pojawili się na platformie Steam wraz z premierą gry PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds).

Jakkolwiek by nie było, liczba graczy korzystających z Windows 10 wzrosła w ostatnim czasie o 10,28%, podczas gdy w przypadku Windows 7 jest to 11,45% spadek. Wynika to przede wszystkim z ewolucji sprzętu oraz dostępnej technologii. W tym aspekcie najważniejsza wydaje się rosnąca popularyzacja procesorów AMD Ryzen (które po prostu nie obsługują klasycznego Windows 7) oraz fakt, że coraz więcej gier korzysta z DirectX 12 dostępnego wyłącznie w Windows 10, niemniej Windows 7 wciąż dominuje na platformie Steam z udziałem aż 57,05%, podczas gdy w przypadku Windows 10 jest to raptem 35,69%.

Opisany trend najprawdopodobniej się utrzyma, zaś za parę miesięcy Windows 10 powinien stać się dominującym systemem na platformie Steam. W końcu wszelkie nowe gry i technologie tworzone są głównie z myślą o Dziesiątce, stawiając jej poprzedników na dalszym planie.

Amadeusz Labuda
4 kwietnia 2018, 11:33
635
Odsłony
Amadeusz Labuda
4 kwietnia 2018, 11:33
635
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.