Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Zastąpienie Wunderlist przez To-Do przedłuża ...

Zastąpienie Wunderlist przez To-Do przedłuża się z powodu problemów z Azure

Ogłoszenie przejęcia przez Microsoft aplikacji Wunderlist - ogromnie popularnej usługi do tworzenia list i organizowania czasu, zadziwiło jej wiernych fanów. Blady strach i przerażenie pojawiło się na ich twarzach, gdy okazało się, że Microsoft planuje całkowicie zastąpić Wunderlist przez swoją autorską aplikację To-Do. Wszystko byłoby ok, gdyby wspomniana aplikacja dorównywała oryginałowi, a tak na chwilę obecną niestety nie jest. Choć trzeba przyznać, że Microsoft usilnie pracuje nad jej rozwojem.

Wunderlist Microsoft To-Do

Całkowite wyłączenie Wunderlist jest nieuniknione, lecz jego termin jest ciągle przesuwany, a aplikacja jest podtrzymywana przy życiu. Dzieje się tak ku uciesze jej fanów, ale też rozgoryczeniu wielu osób, które nie chcą korzystać z aplikacji, która już wkrótce zakończy żywot, a Microsoft nie zapewnił im jeszcze godnej alternatywy. Od przejęcia minęły już 3 lata. Rok temu ogłoszono plany zastąpienia, a do tej pory nic w tym temacie za bardzo się nie ruszyło. To-Do otrzymuje co prawda co chwilę nowe aktualizacje, jednak przemiana w Wunderlist 2 przebiega zdecydowanie za wolno. Dowiedzieliśmy się właśnie, z czego wynika tak duże opóźnienie. Twórca oryginalnej aplikacji, Christian Weber, wspomniał na swoim Twitterze (język niemiecki) o możliwych przyczynach takiego stanu rzeczy.

Wygląda na to, że wszystkiemu winne jest Azure i jego niekompatybilność z Amazon Web Services, na którym to pracowała oryginalna aplikacja. To-Do działa rzecz jasna w oparciu o Azure, co wymaga przeportowania API Wunderlist, aby móc współpracować z usługą Microsoftu. Jest to czasochłonny proces - należy przepisać cały kod na nowo. Z tego też powodu gigant trzyma wciąż przy życiu Wunderlist i uśmierci go dopiero wtedy, gdy przestanie mu być potrzebny. Brzmi to trochę przerażająco, ale niestety takie są realia. Wunderlist tkwi obecnie w stanie zawieszenia - działa jak zawsze bezproblemowo, nie otrzymując jednak żadnych nowych funkcji. Część użytkowników postanawia przejść do To-Do mimo jego obecnych ograniczeń, głównie z powodu znakomitej integracji z resztą usług Office 365 oraz Outlookiem.

Wojciech Błachno
23 marca 2018, 13:45
871
Odsłony
Wojciech Błachno
23 marca 2018, 13:45
871
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.