Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

W Filmach i TV znajdziemy wreszcie tytuły Dis...

W Filmach i TV znajdziemy wreszcie tytuły Disneya. Niestety nadal nie w Polsce

Ostatnio wspominaliśmy o odesłaniu na zasłużoną emeryturę Windows Media Playera. Zwiastować to miały komunikaty sugerujące skorzystanie z aplikacji Filmy i TV. Krok zrozumiały, zwłaszcza że WMP jest już z nami prawie trzy dekady. W Polsce aplikacja ta jest okrojona, co już nikogo raczej nie dziwi. Służy ona w zasadzie jedynie do odtwarzania lokalnych zasobów multimedialnych. Zupełnie inaczej jest natomiast na Zachodzie.

Movies Anywhere Windows 10

W Stanach usługa ta funkcjonuje jako cyfrowa wypożyczalnia, podobnie jak to działa na przykład w dostępnym również w Polsce Filmy w Google Play. Lecz niedawno biblioteka dostępnych tytułów ucierpiała z powodu braku pozycji studia Disney. Ich platforma Movies Anywhere pozwala na skorzystanie z ogromnej liczby tytułów na wielu platformach i w kilku różnych usługach. Z zawartości Movies Anywhere skorzystamy na urządzeniach Apple (iOS, Apple TV), Google (Android, Chromecast) oraz Amazon (Kindle Fire, Amazon Fire TV). Jak widać, nie znajdziemy w tym gronie Microsoftu i systemu Windows 10.

Microsoft jest zaangażowany w dostarczenie bogatych doświadczeń rozrywkowych naszym klientom. Jesteśmy w trakcie rozmów z Movies Anywhere na temat połączenia z ich usługą.

To ma się zmienić, bowiem zgodnie z zacytowaną wyżej wypowiedzią przedstawiciela Microsoftu dołączenie giganta do usługi Movies Anywhere jest obecnie w fazie negocjacji. Z Filmów i TV można korzystać zarówno w Windows 10, jak i na konsoli Xbox. Niestety, jak już wspomniano, w Polsce obie te usługi nie funkcjonują, więc powyższą informację trzeba traktować jednie jako ciekawostkę. Na szczęście dla polskich użytkowników systemu Windows i Xbox istnieją alternatywy w postaci choćby Netflixa i Showmaxa, które co prawda oparte są na nieco innej, abonamentowej formie dystrybucji, ale oferują naprawdę bogatą bibliotekę filmów i seriali. Co więcej, Netflix uruchomiony w przeglądarce Edge oraz w wersji UWP posiada wsparcie dla 4K, którego nie znajdziemy nigdzie indziej. Kto wie, może już niedługo aplikacja Filmy i TV rozwinie pełnię możliwości również na polskich komputerach.

Wojciech Błachno
15 marca 2018, 14:56
882
Odsłony
Wojciech Błachno
15 marca 2018, 14:56
882
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.