Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Dobre wzornictwo to podstawa? Microsoft szuka...

Dobre wzornictwo to podstawa? Microsoft szuka wyspecjalizowanych projektantów

Microsoft został kiedyś oskarżony przez Steve'a Jobsa o brak jakiegokolwiek gustu. Firma musiała wziąć sobie te słowa do serca, bo jej ostatnie dokonania na polu designu świadczą, że poczucie smaku jednak posiada. Widzimy to choćby w ewolucji designu, która doprowadziła do świetnego wzornictwa sprzętu (Surface Book, Surface Laptop) i interfejsu oprogramowania (Fluent Design System w Windows 10). Teraz firma z Redmond jeszcze bardziej zwiększa wysiłki na tym polu.

Surface Dial - wzornictwo produktów Microsoft

Pod względem konkretnych zapowiedzi sprzętowych rok 2018 dla firmy Microsoft jeszcze się nie rozpoczął. Czekamy na konferencje z Microsoft Build 2018 na czele oraz na urządzenia, które spodziewamy się na nich zobaczyć... A jest na co czekać. Zarówno plotki, jak i oficjalne doniesienia mówią o Surface Phone, Surface Studio 2 i HoloLens 2. To oznacza, że Microsoft szykuje się do wypuszczenia kolejnej generacji urządzeń, a nowa generacja to nie tylko lepszy i mocniejszy sprzęt, ale też nowocześniejsze wzornictwo. Poza tym planowana jest dalsza ewolucja języka interfejsu Fluent. By nie zawieść oczekiwań estetów, Microsoft zamierza zatrudnić nowych wyspecjalizowanych designerów.

"Hej, nasz zespół szuka ludzi kreatywnych" - zaczyna swój dzisiejszy post Ralf Groene, głowa zespołu Industrial Design w Microsoft Devices. "Jesteśmy zespołem sześćdziesięciu ludzi, zajmujących się designem od ID po interakcje, badaniami materiałowymi i tworzeniem filmów. Projektujemy każdy sprzęt, który robi Microsoft, od Surface, przez Xbox, Holo Lens [sic!], po wszystko inne, o czym nikt nie wie. Pracujemy jako twórcy produktów w zespole o zróżnicowanych dyscyplinach i sposobach myślenia". Zespół szuka obecnie osób na konkretne stanowiska: Designer ID/UX, Principal Designer ID/UX, Senior Designer CMD i Creative Editor.

Komunikat szefa zespołu wzornictwa przemysłowego w Microsoft wraz z linkami do ofert znajdziemy na portalu LinkedIn. Cóż, Microsoft już dawno przestał być "tą firmą", której gust estetyczny nie był zbyt mocną stroną. Pozostaje więc czekać na efekty i liczyć, że firma nie przyjmie teraz znanej skądinąd dewizy "Lepszy nowy wzór, niż łatanie dziur". ;)

Krzysztof Sulikowski
26 lutego 2018, 23:41
705
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 lutego 2018, 23:41
705
OdsłonyKomentarze

"Microsoft został kiedyś oskarżony przez Steve"a Jobsa o brak jakiegokolwiek gustu" przez tego samego człowieka, który dopuścił do produkcji wiele generacji ajfonów i interfejs maka? no cóż...
zakius, 26 lutego 2018, 23:43
Wielu uważa, że do tej pory wzornictwo Apple'a pozostaje niedoścignione. Są gusta i guściki ;)
Krzysztof Sulikowski, 27 lutego 2018, 00:08

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.