Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft opatentował zupełnie nowy rodzaj ma...

Microsoft opatentował zupełnie nowy rodzaj magnetycznych zawiasów

W laboratoriach Microsoftu praca nie zamiera nawet na chwilę, dzięki czemu gigant regularnie zaskakuje nas coraz to nowszymi urządzeniami. Oczywiście wiele z nich wykorzystuje niesamowicie innowacyjne technologie – wystarczy chociażby spojrzeć na zawiasy zastosowane w Surface Book oraz Surface Studio. Co przy tym istotne, w celu uniknięcia skopiowania przez konkurencję świeżo opracowanych rozwiązań, Microsoft tak szybko jak to tylko możliwe zastrzega je odpowiednimi patentami. Rzecz jasna trafiają one do wiadomości publicznej jeszcze przed jakimikolwiek demonstracjami, dzięki czemu można spekulować na temat tego, co gigant z Redmond przygotował.

Czy to do nowej wersji Surface Laptop trafią magnetyczne zawiasy?

Najnowszy patent sugeruje, że Microsoft pracuje właśnie nad zupełnie nowym systemem magnetycznych zawiasów, które zostaną wykorzystane najprawdopodobniej w laptopie nowej generacji. Tym co jest najciekawsze w ich konstrukcji, to fakt iż mogą się one przemieszczać wewnątrz obudowy, co umożliwi im nie tylko działanie w charakterze właściwych zawiasów, lecz również w formie blokady przypadkowego otwarcia. Same magnesy zamieszczone będą na swego rodzaju kolebkach, w których będą mogły się swobodnie obracać – oznacza to, że skorzystamy z pełnych możliwości oddziaływania magnetycznego (nie będą zachodziły w nim różnice spowodowane przekrzywieniem emiterów). Niestety nie do końca wiadomo, czy do przesunięcia magnesów wystarczy siłowe otwarcie klapy urządzenia, czy też wykorzystywana będzie to tego swego rodzaju prowadnica. Pomijając już samą innowacyjność, wniosek patentowy może budzić pewne obawy. W końcu urządzenie wykorzystujące tego pokroju ruchome elementy będzie wymagało częstszego serwisowania od klasycznych sprzężeń, chociażby w celu wymiany wyślizganych elementów łoża magnesu.

Jeden ze schematów nowych zawiasów

Nie wiadomo jeszcze dokładnie w jakim urządzeniu zastosowane będzie opisywane rozwiązanie, niemniej można spekulować, że trafi ono do nowego komputera z linii Surface, które w końcu słyną z innowacyjności. Całkiem logicznym byłoby, gdyby Microsoft zaimplementował nowe zawiasy magnetyczne w następcy Surface Laptop – w końcu urządzenie to i tak nie słynie z wytrzymałości na zużycie, wobec czego eksperymentalny mechanizm raczej mu nie zaszkodzi.

Amadeusz Labuda
23 lutego 2018, 09:46
900
Odsłony
Amadeusz Labuda
23 lutego 2018, 09:46
900
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.